| Käännös | |
|---|---|
| Substantiivit | |
| 1. | |
| Monikko | estrogeenit | Genetiivi | estrogeenin |
| Monikon genetiivi | estrogeenien | Partitiivi | estrogeenia |
| Monikon partitiivi | estrogeeneja | Inessiivi | estrogeenissa |
| Monikon inessiivi | estrogeeneissa | Elatiivi | estrogeenista |
| Monikon elatiivi | estrogeeneista | Illatiivi | estrogeeniin |
| Monikon illatiivi | estrogeeneihin | Adessiivi | estrogeenilla |
| Monikon adessiivi | estrogeeneilla | Ablatiivi | estrogeenilta |
| Monikon ablatiivi | estrogeeneilta | Allatiivi | estrogeenille |
| Monikon allatiivi | estrogeeneille | Essiivi | estrogeenina |
| Monikon essiivi | estrogeeneina | Translatiivi | estrogeeniksi |
| Monikon translatiivi | estrogeeneiksi | Monikon instruktiivi | estrogeenein |
| Abessiivi | estrogeenitta | Monikon abessiivi | estrogeeneitta |
| Monikon akkusatiivi | estrogeenit |