Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | avioitumisiät | Genetiivi | avioitumisiän |
| Monikon genetiivi | avioitumisikien | Partitiivi | avioitumisikää |
| Monikon partitiivi | avioitumisikiä | Inessiivi | avioitumisiässä |
| Monikon inessiivi | avioitumisi’issä | Elatiivi | avioitumisiästä |
| Monikon elatiivi | avioitumisi’istä | Illatiivi | avioitumisikään |
| Monikon illatiivi | avioitumisikiin | Adessiivi | avioitumisiällä |
| Monikon adessiivi | avioitumisi’illä | Ablatiivi | avioitumisiältä |
| Monikon ablatiivi | avioitumisi’iltä | Allatiivi | avioitumisiälle |
| Monikon allatiivi | avioitumisi’ille | Essiivi | avioitumisikänä |
| Monikon essiivi | avioitumisikinä | Translatiivi | avioitumisiäksi |
| Monikon translatiivi | avioitumisi’iksi | Monikon instruktiivi | avioitumisi’in |
| Abessiivi | avioitumisiättä | Monikon abessiivi | avioitumisi’ittä |
| Monikon akkusatiivi | avioitumisiät |