Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | haara-asennot | Genetiivi | haara-asennon |
| Monikon genetiivi | haara-asentojen | Partitiivi | haara-asentoa |
| Monikon partitiivi | haara-asentoja | Inessiivi | haara-asennossa |
| Monikon inessiivi | haara-asennoissa | Elatiivi | haara-asennosta |
| Monikon elatiivi | haara-asennoista | Illatiivi | haara-asentoon |
| Monikon illatiivi | haara-asentoihin | Adessiivi | haara-asennolla |
| Monikon adessiivi | haara-asennoilla | Ablatiivi | haara-asennolta |
| Monikon ablatiivi | haara-asennoilta | Allatiivi | haara-asennolle |
| Monikon allatiivi | haara-asennoille | Essiivi | haara-asentona |
| Monikon essiivi | haara-asentoina | Translatiivi | haara-asennoksi |
| Monikon translatiivi | haara-asennoiksi | Monikon instruktiivi | haara-asennoin |
| Abessiivi | haara-asennotta | Monikon abessiivi | haara-asennoitta |
| Monikon akkusatiivi | haara-asennot |