Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Tarkoititko harallaan?

Taivutusmuodot

Monikkohaara-asennotGenetiivihaara-asennon
Monikon genetiivihaara-asentojenPartitiivihaara-asentoa
Monikon partitiivihaara-asentojaInessiivihaara-asennossa
Monikon inessiivihaara-asennoissaElatiivihaara-asennosta
Monikon elatiivihaara-asennoistaIllatiivihaara-asentoon
Monikon illatiivihaara-asentoihinAdessiivihaara-asennolla
Monikon adessiivihaara-asennoillaAblatiivihaara-asennolta
Monikon ablatiivihaara-asennoiltaAllatiivihaara-asennolle
Monikon allatiivihaara-asennoilleEssiivihaara-asentona
Monikon essiivihaara-asentoinaTranslatiivihaara-asennoksi
Monikon translatiivihaara-asennoiksiMonikon instruktiivihaara-asennoin
Abessiivihaara-asennottaMonikon abessiivihaara-asennoitta
Monikon akkusatiivihaara-asennot