Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkoliemikilpikonnatGenetiiviliemikilpikonnan
Monikon genetiiviliemikilpikonnienPartitiiviliemikilpikonnaa
Monikon partitiiviliemikilpikonniaInessiiviliemikilpikonnassa
Monikon inessiiviliemikilpikonnissaElatiiviliemikilpikonnasta
Monikon elatiiviliemikilpikonnistaIllatiiviliemikilpikonnaan
Monikon illatiiviliemikilpikonniinAdessiiviliemikilpikonnalla
Monikon adessiiviliemikilpikonnillaAblatiiviliemikilpikonnalta
Monikon ablatiiviliemikilpikonniltaAllatiiviliemikilpikonnalle
Monikon allatiiviliemikilpikonnilleEssiiviliemikilpikonnana
Monikon essiiviliemikilpikonninaTranslatiiviliemikilpikonnaksi
Monikon translatiiviliemikilpikonniksiMonikon instruktiiviliemikilpikonnin
AbessiiviliemikilpikonnattaMonikon abessiiviliemikilpikonnitta
Monikon akkusatiiviliemikilpikonnat