Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
lucid
Taivutusmuodot
Monikko
selkeä-älyiset
Monikko
selkeä-älyiseni
Monikko
selkeä-älyisesi
Monikko
selkeä-älyisemme
Monikko
selkeä-älyisenne
Monikko
selkeä-älyisensä
Genetiivi
selkeä-älyisen
Genetiivi
selkeä-älyiseni
Genetiivi
selkeä-älyisesi
Genetiivi
selkeä-älyisemme
Genetiivi
selkeä-älyisenne
Genetiivi
selkeä-älyisensä
Monikon genetiivi
selkeä-älyisten
Monikon genetiivi
selkeä-älyisien
Monikon genetiivi
selkeä-älyisteni
Monikon genetiivi
selkeä-älyisieni
Monikon genetiivi
selkeä-älyistesi
Monikon genetiivi
selkeä-älyisiesi
Monikon genetiivi
selkeä-älyistemme
Monikon genetiivi
selkeä-älyisiemme
Monikon genetiivi
selkeä-älyistenne
Monikon genetiivi
selkeä-älyisienne
Monikon genetiivi
selkeä-älyistensä
Monikon genetiivi
selkeä-älyisiensä
Partitiivi
selkeä-älyistä
Partitiivi
selkeä-älyistäni
Partitiivi
selkeä-älyistäsi
Partitiivi
selkeä-älyistämme
Partitiivi
selkeä-älyistänne
Partitiivi
selkeä-älyistään
Partitiivi
selkeä-älyistänsä
Monikon partitiivi
selkeä-älyisiä
Monikon partitiivi
selkeä-älyisiäni
Monikon partitiivi
selkeä-älyisiäsi
Monikon partitiivi
selkeä-älyisiämme
Monikon partitiivi
selkeä-älyisiänne
Monikon partitiivi
selkeä-älyisiään
Monikon partitiivi
selkeä-älyisiänsä
Inessiivi
selkeä-älyisessä
Inessiivi
selkeä-älyisessäni
Inessiivi
selkeä-älyisessäsi
Inessiivi
selkeä-älyisessämme
Inessiivi
selkeä-älyisessänne
Inessiivi
selkeä-älyisessään
Inessiivi
selkeä-älyisessänsä
Monikon inessiivi
selkeä-älyisissä
Monikon inessiivi
selkeä-älyisissäni
Monikon inessiivi
selkeä-älyisissäsi
Monikon inessiivi
selkeä-älyisissämme
Monikon inessiivi
selkeä-älyisissänne
Monikon inessiivi
selkeä-älyisissään
Monikon inessiivi
selkeä-älyisissänsä
Elatiivi
selkeä-älyisestä
Elatiivi
selkeä-älyisestäni
Elatiivi
selkeä-älyisestäsi
Elatiivi
selkeä-älyisestämme
Elatiivi
selkeä-älyisestänne
Elatiivi
selkeä-älyisestään
Elatiivi
selkeä-älyisestänsä
Monikon elatiivi
selkeä-älyisistä
Monikon elatiivi
selkeä-älyisistäni
Monikon elatiivi
selkeä-älyisistäsi
Monikon elatiivi
selkeä-älyisistämme
Monikon elatiivi
selkeä-älyisistänne
Monikon elatiivi
selkeä-älyisistään
Monikon elatiivi
selkeä-älyisistänsä
Illatiivi
selkeä-älyiseen
Illatiivi
selkeä-älyiseeni
Illatiivi
selkeä-älyiseesi
Illatiivi
selkeä-älyiseemme
Illatiivi
selkeä-älyiseenne
Illatiivi
selkeä-älyiseensä
Monikon illatiivi
selkeä-älyisiin
Monikon illatiivi
selkeä-älyisiini
Monikon illatiivi
selkeä-älyisiisi
Monikon illatiivi
selkeä-älyisiimme
Monikon illatiivi
selkeä-älyisiinne
Monikon illatiivi
selkeä-älyisiinsä
Adessiivi
selkeä-älyisellä
Adessiivi
selkeä-älyiselläni
Adessiivi
selkeä-älyiselläsi
Adessiivi
selkeä-älyisellämme
Adessiivi
selkeä-älyisellänne
Adessiivi
selkeä-älyisellään
Adessiivi
selkeä-älyisellänsä
Monikon adessiivi
selkeä-älyisillä
Monikon adessiivi
selkeä-älyisilläni
Monikon adessiivi
selkeä-älyisilläsi
Monikon adessiivi
selkeä-älyisillämme
Monikon adessiivi
selkeä-älyisillänne
Monikon adessiivi
selkeä-älyisillään
Monikon adessiivi
selkeä-älyisillänsä
Ablatiivi
selkeä-älyiseltä
Ablatiivi
selkeä-älyiseltäni
Ablatiivi
selkeä-älyiseltäsi
Ablatiivi
selkeä-älyiseltämme
Ablatiivi
selkeä-älyiseltänne
Ablatiivi
selkeä-älyiseltään
Ablatiivi
selkeä-älyiseltänsä
Monikon ablatiivi
selkeä-älyisiltä
Monikon ablatiivi
selkeä-älyisiltäni
Monikon ablatiivi
selkeä-älyisiltäsi
Monikon ablatiivi
selkeä-älyisiltämme
Monikon ablatiivi
selkeä-älyisiltänne
Monikon ablatiivi
selkeä-älyisiltään
Monikon ablatiivi
selkeä-älyisiltänsä
Allatiivi
selkeä-älyiselle
Allatiivi
selkeä-älyiselleni
Allatiivi
selkeä-älyisellesi
Allatiivi
selkeä-älyisellemme
Allatiivi
selkeä-älyisellenne
Allatiivi
selkeä-älyiselleen
Allatiivi
selkeä-älyisellensä
Monikon allatiivi
selkeä-älyisille
Monikon allatiivi
selkeä-älyisilleni
Monikon allatiivi
selkeä-älyisillesi
Monikon allatiivi
selkeä-älyisillemme
Monikon allatiivi
selkeä-älyisillenne
Monikon allatiivi
selkeä-älyisilleen
Monikon allatiivi
selkeä-älyisillensä
Essiivi
selkeä-älyisenä
Essiivi
selkeä-älyisenäni
Essiivi
selkeä-älyisenäsi
Essiivi
selkeä-älyisenämme
Essiivi
selkeä-älyisenänne
Essiivi
selkeä-älyisenään
Essiivi
selkeä-älyisenänsä
Monikon essiivi
selkeä-älyisinä
Monikon essiivi
selkeä-älyisinäni
Monikon essiivi
selkeä-älyisinäsi
Monikon essiivi
selkeä-älyisinämme
Monikon essiivi
selkeä-älyisinänne
Monikon essiivi
selkeä-älyisinään
Monikon essiivi
selkeä-älyisinänsä
Translatiivi
selkeä-älyiseksi
Translatiivi
selkeä-älyisekseni
Translatiivi
selkeä-älyiseksesi
Translatiivi
selkeä-älyiseksemme
Translatiivi
selkeä-älyiseksenne
Translatiivi
selkeä-älyisekseen
Translatiivi
selkeä-älyiseksensä
Monikon translatiivi
selkeä-älyisiksi
Monikon translatiivi
selkeä-älyisikseni
Monikon translatiivi
selkeä-älyisiksesi
Monikon translatiivi
selkeä-älyisiksemme
Monikon translatiivi
selkeä-älyisiksenne
Monikon translatiivi
selkeä-älyisikseen
Monikon translatiivi
selkeä-älyisiksensä
Monikon instruktiivi
selkeä-älyisin
Abessiivi
selkeä-älyisettä
Abessiivi
selkeä-älyisettäni
Abessiivi
selkeä-älyisettäsi
Abessiivi
selkeä-älyisettämme
Abessiivi
selkeä-älyisettänne
Abessiivi
selkeä-älyisettään
Abessiivi
selkeä-älyisettänsä
Monikon abessiivi
selkeä-älyisittä
Monikon abessiivi
selkeä-älyisittäni
Monikon abessiivi
selkeä-älyisittäsi
Monikon abessiivi
selkeä-älyisittämme
Monikon abessiivi
selkeä-älyisittänne
Monikon abessiivi
selkeä-älyisittään
Monikon abessiivi
selkeä-älyisittänsä
Monikon komitatiivi
selkeä-älyisine
Monikon komitatiivi
selkeä-älyisineni
Monikon komitatiivi
selkeä-älyisinesi
Monikon komitatiivi
selkeä-älyisinemme
Monikon komitatiivi
selkeä-älyisinenne
Monikon komitatiivi
selkeä-älyisineen
Monikon komitatiivi
selkeä-älyisinensä
Komparatiivi
selkeä-älyisempi
Superlatiivi
selkeä-älyisin
Monikon akkusatiivi
selkeä-älyiset
Monikon akkusatiivi
selkeä-älyiseni
Monikon akkusatiivi
selkeä-älyisesi
Monikon akkusatiivi
selkeä-älyisemme
Monikon akkusatiivi
selkeä-älyisenne
Monikon akkusatiivi
selkeä-älyisensä
Akkusatiivi
selkeä-älyiseni
Akkusatiivi
selkeä-älyisesi
Akkusatiivi
selkeä-älyisemme
Akkusatiivi
selkeä-älyisenne
Akkusatiivi
selkeä-älyisensä