Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Adjektiivit
1.

Taivutusmuodot

Monikkoselkeä-älyisetMonikkoselkeä-älyiseni
Monikkoselkeä-älyisesiMonikkoselkeä-älyisemme
Monikkoselkeä-älyisenneMonikkoselkeä-älyisensä
Genetiiviselkeä-älyisenGenetiiviselkeä-älyiseni
Genetiiviselkeä-älyisesiGenetiiviselkeä-älyisemme
Genetiiviselkeä-älyisenneGenetiiviselkeä-älyisensä
Monikon genetiiviselkeä-älyistenMonikon genetiiviselkeä-älyisien
Monikon genetiiviselkeä-älyisteniMonikon genetiiviselkeä-älyisieni
Monikon genetiiviselkeä-älyistesiMonikon genetiiviselkeä-älyisiesi
Monikon genetiiviselkeä-älyistemmeMonikon genetiiviselkeä-älyisiemme
Monikon genetiiviselkeä-älyistenneMonikon genetiiviselkeä-älyisienne
Monikon genetiiviselkeä-älyistensäMonikon genetiiviselkeä-älyisiensä
Partitiiviselkeä-älyistäPartitiiviselkeä-älyistäni
Partitiiviselkeä-älyistäsiPartitiiviselkeä-älyistämme
Partitiiviselkeä-älyistännePartitiiviselkeä-älyistään
Partitiiviselkeä-älyistänsäMonikon partitiiviselkeä-älyisiä
Monikon partitiiviselkeä-älyisiäniMonikon partitiiviselkeä-älyisiäsi
Monikon partitiiviselkeä-älyisiämmeMonikon partitiiviselkeä-älyisiänne
Monikon partitiiviselkeä-älyisiäänMonikon partitiiviselkeä-älyisiänsä
Inessiiviselkeä-älyisessäInessiiviselkeä-älyisessäni
Inessiiviselkeä-älyisessäsiInessiiviselkeä-älyisessämme
Inessiiviselkeä-älyisessänneInessiiviselkeä-älyisessään
Inessiiviselkeä-älyisessänsäMonikon inessiiviselkeä-älyisissä
Monikon inessiiviselkeä-älyisissäniMonikon inessiiviselkeä-älyisissäsi
Monikon inessiiviselkeä-älyisissämmeMonikon inessiiviselkeä-älyisissänne
Monikon inessiiviselkeä-älyisissäänMonikon inessiiviselkeä-älyisissänsä
Elatiiviselkeä-älyisestäElatiiviselkeä-älyisestäni
Elatiiviselkeä-älyisestäsiElatiiviselkeä-älyisestämme
Elatiiviselkeä-älyisestänneElatiiviselkeä-älyisestään
Elatiiviselkeä-älyisestänsäMonikon elatiiviselkeä-älyisistä
Monikon elatiiviselkeä-älyisistäniMonikon elatiiviselkeä-älyisistäsi
Monikon elatiiviselkeä-älyisistämmeMonikon elatiiviselkeä-älyisistänne
Monikon elatiiviselkeä-älyisistäänMonikon elatiiviselkeä-älyisistänsä
Illatiiviselkeä-älyiseenIllatiiviselkeä-älyiseeni
Illatiiviselkeä-älyiseesiIllatiiviselkeä-älyiseemme
Illatiiviselkeä-älyiseenneIllatiiviselkeä-älyiseensä
Monikon illatiiviselkeä-älyisiinMonikon illatiiviselkeä-älyisiini
Monikon illatiiviselkeä-älyisiisiMonikon illatiiviselkeä-älyisiimme
Monikon illatiiviselkeä-älyisiinneMonikon illatiiviselkeä-älyisiinsä
Adessiiviselkeä-älyiselläAdessiiviselkeä-älyiselläni
Adessiiviselkeä-älyiselläsiAdessiiviselkeä-älyisellämme
Adessiiviselkeä-älyisellänneAdessiiviselkeä-älyisellään
Adessiiviselkeä-älyisellänsäMonikon adessiiviselkeä-älyisillä
Monikon adessiiviselkeä-älyisilläniMonikon adessiiviselkeä-älyisilläsi
Monikon adessiiviselkeä-älyisillämmeMonikon adessiiviselkeä-älyisillänne
Monikon adessiiviselkeä-älyisilläänMonikon adessiiviselkeä-älyisillänsä
Ablatiiviselkeä-älyiseltäAblatiiviselkeä-älyiseltäni
Ablatiiviselkeä-älyiseltäsiAblatiiviselkeä-älyiseltämme
Ablatiiviselkeä-älyiseltänneAblatiiviselkeä-älyiseltään
Ablatiiviselkeä-älyiseltänsäMonikon ablatiiviselkeä-älyisiltä
Monikon ablatiiviselkeä-älyisiltäniMonikon ablatiiviselkeä-älyisiltäsi
Monikon ablatiiviselkeä-älyisiltämmeMonikon ablatiiviselkeä-älyisiltänne
Monikon ablatiiviselkeä-älyisiltäänMonikon ablatiiviselkeä-älyisiltänsä
Allatiiviselkeä-älyiselleAllatiiviselkeä-älyiselleni
Allatiiviselkeä-älyisellesiAllatiiviselkeä-älyisellemme
Allatiiviselkeä-älyisellenneAllatiiviselkeä-älyiselleen
Allatiiviselkeä-älyisellensäMonikon allatiiviselkeä-älyisille
Monikon allatiiviselkeä-älyisilleniMonikon allatiiviselkeä-älyisillesi
Monikon allatiiviselkeä-älyisillemmeMonikon allatiiviselkeä-älyisillenne
Monikon allatiiviselkeä-älyisilleenMonikon allatiiviselkeä-älyisillensä
Essiiviselkeä-älyisenäEssiiviselkeä-älyisenäni
Essiiviselkeä-älyisenäsiEssiiviselkeä-älyisenämme
Essiiviselkeä-älyisenänneEssiiviselkeä-älyisenään
Essiiviselkeä-älyisenänsäMonikon essiiviselkeä-älyisinä
Monikon essiiviselkeä-älyisinäniMonikon essiiviselkeä-älyisinäsi
Monikon essiiviselkeä-älyisinämmeMonikon essiiviselkeä-älyisinänne
Monikon essiiviselkeä-älyisinäänMonikon essiiviselkeä-älyisinänsä
Translatiiviselkeä-älyiseksiTranslatiiviselkeä-älyisekseni
Translatiiviselkeä-älyiseksesiTranslatiiviselkeä-älyiseksemme
Translatiiviselkeä-älyiseksenneTranslatiiviselkeä-älyisekseen
Translatiiviselkeä-älyiseksensäMonikon translatiiviselkeä-älyisiksi
Monikon translatiiviselkeä-älyisikseniMonikon translatiiviselkeä-älyisiksesi
Monikon translatiiviselkeä-älyisiksemmeMonikon translatiiviselkeä-älyisiksenne
Monikon translatiiviselkeä-älyisikseenMonikon translatiiviselkeä-älyisiksensä
Monikon instruktiiviselkeä-älyisinAbessiiviselkeä-älyisettä
Abessiiviselkeä-älyisettäniAbessiiviselkeä-älyisettäsi
Abessiiviselkeä-älyisettämmeAbessiiviselkeä-älyisettänne
Abessiiviselkeä-älyisettäänAbessiiviselkeä-älyisettänsä
Monikon abessiiviselkeä-älyisittäMonikon abessiiviselkeä-älyisittäni
Monikon abessiiviselkeä-älyisittäsiMonikon abessiiviselkeä-älyisittämme
Monikon abessiiviselkeä-älyisittänneMonikon abessiiviselkeä-älyisittään
Monikon abessiiviselkeä-älyisittänsäMonikon komitatiiviselkeä-älyisine
Monikon komitatiiviselkeä-älyisineniMonikon komitatiiviselkeä-älyisinesi
Monikon komitatiiviselkeä-älyisinemmeMonikon komitatiiviselkeä-älyisinenne
Monikon komitatiiviselkeä-älyisineenMonikon komitatiiviselkeä-älyisinensä
Komparatiiviselkeä-älyisempiSuperlatiiviselkeä-älyisin
Monikon akkusatiiviselkeä-älyisetMonikon akkusatiiviselkeä-älyiseni
Monikon akkusatiiviselkeä-älyisesiMonikon akkusatiiviselkeä-älyisemme
Monikon akkusatiiviselkeä-älyisenneMonikon akkusatiiviselkeä-älyisensä
Akkusatiiviselkeä-älyiseniAkkusatiiviselkeä-älyisesi
Akkusatiiviselkeä-älyisemmeAkkusatiiviselkeä-älyisenne
Akkusatiiviselkeä-älyisensä