Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantimore
ranskaplus

Taivutusmuodot

Monikko-mmatMonikko-mpani
Monikko-mpasiMonikko-mpamme
Monikko-mpanneMonikko-mpansa
Monikko-mmätMonikko-mpäni
Monikko-mpäsiMonikko-mpämme
Monikko-mpänneMonikko-mpänsä
Genetiivi-mmanGenetiivi-mpani
Genetiivi-mpasiGenetiivi-mpamme
Genetiivi-mpanneGenetiivi-mpansa
Genetiivi-mmänGenetiivi-mpäni
Genetiivi-mpäsiGenetiivi-mpämme
Genetiivi-mpänneGenetiivi-mpänsä
Monikon genetiivi-mpienMonikon genetiivi-mpieni
Monikon genetiivi-mpiesiMonikon genetiivi-mpiemme
Monikon genetiivi-mpienneMonikon genetiivi-mpiensa
Monikon genetiivi-mpiensäPartitiivi-mpaa
Partitiivi-mpaaniPartitiivi-mpaasi
Partitiivi-mpaammePartitiivi-mpaanne
Partitiivi-mpaansaPartitiivi-mpää
Partitiivi-mpääniPartitiivi-mpääsi
Partitiivi-mpäämmePartitiivi-mpäänne
Partitiivi-mpäänsäMonikon partitiivi-mpia
Monikon partitiivi-mpianiMonikon partitiivi-mpiasi
Monikon partitiivi-mpiammeMonikon partitiivi-mpianne
Monikon partitiivi-mpiaanMonikon partitiivi-mpiansa
Monikon partitiivi-mpiäMonikon partitiivi-mpiäni
Monikon partitiivi-mpiäsiMonikon partitiivi-mpiämme
Monikon partitiivi-mpiänneMonikon partitiivi-mpiään
Monikon partitiivi-mpiänsäInessiivi-mmassa
Inessiivi-mmassaniInessiivi-mmassasi
Inessiivi-mmassammeInessiivi-mmassanne
Inessiivi-mmassaanInessiivi-mmassansa
Inessiivi-mmässäInessiivi-mmässäni
Inessiivi-mmässäsiInessiivi-mmässämme
Inessiivi-mmässänneInessiivi-mmässään
Inessiivi-mmässänsäMonikon inessiivi-mmissa
Monikon inessiivi-mmissaniMonikon inessiivi-mmissasi
Monikon inessiivi-mmissammeMonikon inessiivi-mmissanne
Monikon inessiivi-mmissaanMonikon inessiivi-mmissansa
Monikon inessiivi-mmissäMonikon inessiivi-mmissäni
Monikon inessiivi-mmissäsiMonikon inessiivi-mmissämme
Monikon inessiivi-mmissänneMonikon inessiivi-mmissään
Monikon inessiivi-mmissänsäElatiivi-mmasta
Elatiivi-mmastaniElatiivi-mmastasi
Elatiivi-mmastammeElatiivi-mmastanne
Elatiivi-mmastaanElatiivi-mmastansa
Elatiivi-mmästäElatiivi-mmästäni
Elatiivi-mmästäsiElatiivi-mmästämme
Elatiivi-mmästänneElatiivi-mmästään
Elatiivi-mmästänsäMonikon elatiivi-mmista
Monikon elatiivi-mmistaniMonikon elatiivi-mmistasi
Monikon elatiivi-mmistammeMonikon elatiivi-mmistanne
Monikon elatiivi-mmistaanMonikon elatiivi-mmistansa
Monikon elatiivi-mmistäMonikon elatiivi-mmistäni
Monikon elatiivi-mmistäsiMonikon elatiivi-mmistämme
Monikon elatiivi-mmistänneMonikon elatiivi-mmistään
Monikon elatiivi-mmistänsäIllatiivi-mpaan
Illatiivi-mpaaniIllatiivi-mpaasi
Illatiivi-mpaammeIllatiivi-mpaanne
Illatiivi-mpaansaIllatiivi-mpään
Illatiivi-mpääniIllatiivi-mpääsi
Illatiivi-mpäämmeIllatiivi-mpäänne
Illatiivi-mpäänsäMonikon illatiivi-mpiin
Monikon illatiivi-mpiiniMonikon illatiivi-mpiisi
Monikon illatiivi-mpiimmeMonikon illatiivi-mpiinne
Monikon illatiivi-mpiinsaMonikon illatiivi-mpiinsä
Adessiivi-mmallaAdessiivi-mmallani
Adessiivi-mmallasiAdessiivi-mmallamme
Adessiivi-mmallanneAdessiivi-mmallaan
Adessiivi-mmallansaAdessiivi-mmällä
Adessiivi-mmälläniAdessiivi-mmälläsi
Adessiivi-mmällämmeAdessiivi-mmällänne
Adessiivi-mmälläänAdessiivi-mmällänsä
Monikon adessiivi-mmillaMonikon adessiivi-mmillani
Monikon adessiivi-mmillasiMonikon adessiivi-mmillamme
Monikon adessiivi-mmillanneMonikon adessiivi-mmillaan
Monikon adessiivi-mmillansaMonikon adessiivi-mmillä
Monikon adessiivi-mmilläniMonikon adessiivi-mmilläsi
Monikon adessiivi-mmillämmeMonikon adessiivi-mmillänne
Monikon adessiivi-mmilläänMonikon adessiivi-mmillänsä
Ablatiivi-mmaltaAblatiivi-mmaltani
Ablatiivi-mmaltasiAblatiivi-mmaltamme
Ablatiivi-mmaltanneAblatiivi-mmaltaan
Ablatiivi-mmaltansaAblatiivi-mmältä
Ablatiivi-mmältäniAblatiivi-mmältäsi
Ablatiivi-mmältämmeAblatiivi-mmältänne
Ablatiivi-mmältäänAblatiivi-mmältänsä
Monikon ablatiivi-mmiltaMonikon ablatiivi-mmiltani
Monikon ablatiivi-mmiltasiMonikon ablatiivi-mmiltamme
Monikon ablatiivi-mmiltanneMonikon ablatiivi-mmiltaan
Monikon ablatiivi-mmiltansaMonikon ablatiivi-mmiltä
Monikon ablatiivi-mmiltäniMonikon ablatiivi-mmiltäsi
Monikon ablatiivi-mmiltämmeMonikon ablatiivi-mmiltänne
Monikon ablatiivi-mmiltäänMonikon ablatiivi-mmiltänsä
Allatiivi-mmalleAllatiivi-mmalleni
Allatiivi-mmallesiAllatiivi-mmallemme
Allatiivi-mmallenneAllatiivi-mmalleen
Allatiivi-mmallensaAllatiivi-mmälle
Allatiivi-mmälleniAllatiivi-mmällesi
Allatiivi-mmällemmeAllatiivi-mmällenne
Allatiivi-mmälleenAllatiivi-mmällensä
Monikon allatiivi-mmilleMonikon allatiivi-mmilleni
Monikon allatiivi-mmillesiMonikon allatiivi-mmillemme
Monikon allatiivi-mmillenneMonikon allatiivi-mmilleen
Monikon allatiivi-mmillensaMonikon allatiivi-mmillensä
Essiivi-mpanaEssiivi-mpanani
Essiivi-mpanasiEssiivi-mpanamme
Essiivi-mpananneEssiivi-mpanaan
Essiivi-mpanansaEssiivi-mpänä
Essiivi-mpänäniEssiivi-mpänäsi
Essiivi-mpänämmeEssiivi-mpänänne
Essiivi-mpänäänEssiivi-mpänänsä
Monikon essiivi-mpinaMonikon essiivi-mpinani
Monikon essiivi-mpinasiMonikon essiivi-mpinamme
Monikon essiivi-mpinanneMonikon essiivi-mpinaan
Monikon essiivi-mpinansaMonikon essiivi-mpinä
Monikon essiivi-mpinäniMonikon essiivi-mpinäsi
Monikon essiivi-mpinämmeMonikon essiivi-mpinänne
Monikon essiivi-mpinäänMonikon essiivi-mpinänsä
Translatiivi-mmaksiTranslatiivi-mmakseni
Translatiivi-mmaksesiTranslatiivi-mmaksemme
Translatiivi-mmaksenneTranslatiivi-mmakseen
Translatiivi-mmaksensaTranslatiivi-mmäksi
Translatiivi-mmäkseniTranslatiivi-mmäksesi
Translatiivi-mmäksemmeTranslatiivi-mmäksenne
Translatiivi-mmäkseenTranslatiivi-mmäksensä
Monikon translatiivi-mmiksiMonikon translatiivi-mmikseni
Monikon translatiivi-mmiksesiMonikon translatiivi-mmiksemme
Monikon translatiivi-mmiksenneMonikon translatiivi-mmikseen
Monikon translatiivi-mmiksensaMonikon translatiivi-mmiksensä
Monikon instruktiivi-mminAbessiivi-mmatta
Abessiivi-mmattaniAbessiivi-mmattasi
Abessiivi-mmattammeAbessiivi-mmattanne
Abessiivi-mmattaanAbessiivi-mmattansa
Abessiivi-mmättäAbessiivi-mmättäni
Abessiivi-mmättäsiAbessiivi-mmättämme
Abessiivi-mmättänneAbessiivi-mmättään
Abessiivi-mmättänsäMonikon abessiivi-mmitta
Monikon abessiivi-mmittaniMonikon abessiivi-mmittasi
Monikon abessiivi-mmittammeMonikon abessiivi-mmittanne
Monikon abessiivi-mmittaanMonikon abessiivi-mmittansa
Monikon abessiivi-mmittäMonikon abessiivi-mmittäni
Monikon abessiivi-mmittäsiMonikon abessiivi-mmittämme
Monikon abessiivi-mmittänneMonikon abessiivi-mmittään
Monikon abessiivi-mmittänsäMonikon komitatiivi-mpine
Monikon komitatiivi-mpineniMonikon komitatiivi-mpinesi
Monikon komitatiivi-mpinemmeMonikon komitatiivi-mpinenne
Monikon komitatiivi-mpineenMonikon komitatiivi-mpinensa
Monikon komitatiivi-mpinensäMonikon akkusatiivi-mmat
Monikon akkusatiivi-mpaniMonikon akkusatiivi-mpasi
Monikon akkusatiivi-mpammeMonikon akkusatiivi-mpanne
Monikon akkusatiivi-mpansaMonikon akkusatiivi-mmät
Monikon akkusatiivi-mpäniMonikon akkusatiivi-mpäsi
Monikon akkusatiivi-mpämmeMonikon akkusatiivi-mpänne
Monikon akkusatiivi-mpänsäAkkusatiivi-mpani
Akkusatiivi-mpasiAkkusatiivi-mpamme
Akkusatiivi-mpanneAkkusatiivi-mpansa
Akkusatiivi-mpäniAkkusatiivi-mpäsi
Akkusatiivi-mpämmeAkkusatiivi-mpänne
Akkusatiivi-mpänsä