Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KäännösÄäninäyte
Substantiivit
1.
  • ÄäntäminenUS

Taivutusmuodot

MonikkoniemenkärjetGenetiiviniemenkärjen
Monikon genetiiviniemenkärkienPartitiiviniemenkärkeä
Monikon partitiiviniemenkärkiäInessiiviniemenkärjessä
Monikon inessiiviniemenkärjissäElatiiviniemenkärjestä
Monikon elatiiviniemenkärjistäIllatiiviniemenkärkeen
Monikon illatiiviniemenkärkiinAdessiiviniemenkärjellä
Monikon adessiiviniemenkärjilläAblatiiviniemenkärjeltä
Monikon ablatiiviniemenkärjiltäAllatiiviniemenkärjelle
Monikon allatiiviniemenkärjilleEssiiviniemenkärkenä
Monikon essiiviniemenkärkinäTranslatiiviniemenkärjeksi
Monikon translatiiviniemenkärjiksiMonikon instruktiiviniemenkärjin
AbessiiviniemenkärjettäMonikon abessiiviniemenkärjittä
Monikon akkusatiiviniemenkärjet