Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | valaistujat | Genetiivi | valaistujan |
| Monikon genetiivi | valaistujien | Partitiivi | valaistujaa |
| Monikon partitiivi | valaistujia | Inessiivi | valaistujassa |
| Monikon inessiivi | valaistujissa | Elatiivi | valaistujasta |
| Monikon elatiivi | valaistujista | Illatiivi | valaistujaan |
| Monikon illatiivi | valaistujiin | Adessiivi | valaistujalla |
| Monikon adessiivi | valaistujilla | Ablatiivi | valaistujalta |
| Monikon ablatiivi | valaistujilta | Allatiivi | valaistujalle |
| Monikon allatiivi | valaistujille | Essiivi | valaistujana |
| Monikon essiivi | valaistujina | Translatiivi | valaistujaksi |
| Monikon translatiivi | valaistujiksi | Monikon instruktiivi | valaistujin |
| Abessiivi | valaistujatta | Monikon abessiivi | valaistujitta |
| Monikon akkusatiivi | valaistujat |