Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | naurisvarkaat | Genetiivi | naurisvarkaan |
| Monikon genetiivi | naurisvarkaiden | Monikon genetiivi | naurisvarkaitten |
| Partitiivi | naurisvarasta | Monikon partitiivi | naurisvarkaita |
| Inessiivi | naurisvarkaassa | Monikon inessiivi | naurisvarkaissa |
| Elatiivi | naurisvarkaasta | Monikon elatiivi | naurisvarkaista |
| Illatiivi | naurisvarkaaseen | Monikon illatiivi | naurisvarkaisiin |
| Adessiivi | naurisvarkaalla | Monikon adessiivi | naurisvarkailla |
| Ablatiivi | naurisvarkaalta | Monikon ablatiivi | naurisvarkailta |
| Allatiivi | naurisvarkaalle | Monikon allatiivi | naurisvarkaille |
| Essiivi | naurisvarkaana | Monikon essiivi | naurisvarkaina |
| Translatiivi | naurisvarkaaksi | Monikon translatiivi | naurisvarkaiksi |
| Monikon instruktiivi | naurisvarkain | Abessiivi | naurisvarkaatta |
| Monikon abessiivi | naurisvarkaitta | Monikon akkusatiivi | naurisvarkaat |