Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkokortteikotGenetiivikortteikon
Monikon genetiivikortteikkojenMonikon genetiivikortteikoiden
Monikon genetiivikortteikoittenPartitiivikortteikkoa
Monikon partitiivikortteikkojaMonikon partitiivikortteikoita
InessiivikortteikossaMonikon inessiivikortteikoissa
ElatiivikortteikostaMonikon elatiivikortteikoista
IllatiivikortteikkoonMonikon illatiivikortteikkoihin
Monikon illatiivikortteikoihinAdessiivikortteikolla
Monikon adessiivikortteikoillaAblatiivikortteikolta
Monikon ablatiivikortteikoiltaAllatiivikortteikolle
Monikon allatiivikortteikoilleEssiivikortteikkona
Monikon essiivikortteikkoinaTranslatiivikortteikoksi
Monikon translatiivikortteikoiksiMonikon instruktiivikortteikoin
AbessiivikortteikottaMonikon abessiivikortteikoitta
Monikon akkusatiivikortteikot

Luokat