Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoharpikotGenetiiviharpikon
Monikon genetiiviharpikkojenMonikon genetiiviharpikoiden
Monikon genetiiviharpikoittenPartitiiviharpikkoa
Monikon partitiiviharpikkojaMonikon partitiiviharpikoita
InessiiviharpikossaMonikon inessiiviharpikoissa
ElatiiviharpikostaMonikon elatiiviharpikoista
IllatiiviharpikkoonMonikon illatiiviharpikkoihin
Monikon illatiiviharpikoihinAdessiiviharpikolla
Monikon adessiiviharpikoillaAblatiiviharpikolta
Monikon ablatiiviharpikoiltaAllatiiviharpikolle
Monikon allatiiviharpikoilleEssiiviharpikkona
Monikon essiiviharpikkoinaTranslatiiviharpikoksi
Monikon translatiiviharpikoiksiMonikon instruktiiviharpikoin
AbessiiviharpikottaMonikon abessiiviharpikoitta
Monikon akkusatiiviharpikot

Luokat