Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vaahdottimet | Genetiivi | vaahdottimen |
| Monikon genetiivi | vaahdottimien | Monikon genetiivi | vaahdotinten |
| Partitiivi | vaahdotinta | Monikon partitiivi | vaahdottimia |
| Inessiivi | vaahdottimessa | Monikon inessiivi | vaahdottimissa |
| Elatiivi | vaahdottimesta | Monikon elatiivi | vaahdottimista |
| Illatiivi | vaahdottimeen | Monikon illatiivi | vaahdottimiin |
| Adessiivi | vaahdottimella | Monikon adessiivi | vaahdottimilla |
| Ablatiivi | vaahdottimelta | Monikon ablatiivi | vaahdottimilta |
| Allatiivi | vaahdottimelle | Monikon allatiivi | vaahdottimille |
| Essiivi | vaahdottimena | Monikon essiivi | vaahdottimina |
| Translatiivi | vaahdottimeksi | Monikon translatiivi | vaahdottimiksi |
| Monikon instruktiivi | vaahdottimin | Abessiivi | vaahdottimetta |
| Monikon abessiivi | vaahdottimitta | Monikon akkusatiivi | vaahdottimet |