Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotislaimetGenetiivitislaimen
Monikon genetiivitislaimienMonikon genetiivitislainten
PartitiivitislaintaMonikon partitiivitislaimia
InessiivitislaimessaMonikon inessiivitislaimissa
ElatiivitislaimestaMonikon elatiivitislaimista
IllatiivitislaimeenMonikon illatiivitislaimiin
AdessiivitislaimellaMonikon adessiivitislaimilla
AblatiivitislaimeltaMonikon ablatiivitislaimilta
AllatiivitislaimelleMonikon allatiivitislaimille
EssiivitislaimenaMonikon essiivitislaimina
TranslatiivitislaimeksiMonikon translatiivitislaimiksi
Monikon instruktiivitislaiminAbessiivitislaimetta
Monikon abessiivitislaimittaMonikon akkusatiivitislaimet

Luokat