Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkosiirtimetGenetiivisiirtimen
Monikon genetiivisiirtimienMonikon genetiivisiirrinten
PartitiivisiirrintäMonikon partitiivisiirtimiä
InessiivisiirtimessäMonikon inessiivisiirtimissä
ElatiivisiirtimestäMonikon elatiivisiirtimistä
IllatiivisiirtimeenMonikon illatiivisiirtimiin
AdessiivisiirtimelläMonikon adessiivisiirtimillä
AblatiivisiirtimeltäMonikon ablatiivisiirtimiltä
AllatiivisiirtimelleMonikon allatiivisiirtimille
EssiivisiirtimenäMonikon essiivisiirtiminä
TranslatiivisiirtimeksiMonikon translatiivisiirtimiksi
Monikon instruktiivisiirtiminAbessiivisiirtimettä
Monikon abessiivisiirtimittäMonikon akkusatiivisiirtimet

Luokat