Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkoteräkkäätGenetiiviteräkkään
Monikon genetiiviteräkkäidenMonikon genetiiviteräkkäitten
PartitiiviteräkästäMonikon partitiiviteräkkäitä
InessiiviteräkkäässäMonikon inessiiviteräkkäissä
ElatiiviteräkkäästäMonikon elatiiviteräkkäistä
IllatiiviteräkkääseenMonikon illatiiviteräkkäisiin
AdessiiviteräkkäälläMonikon adessiiviteräkkäillä
AblatiiviteräkkäältäMonikon ablatiiviteräkkäiltä
AllatiiviteräkkäälleMonikon allatiiviteräkkäille
EssiiviteräkkäänäMonikon essiiviteräkkäinä
TranslatiiviteräkkääksiMonikon translatiiviteräkkäiksi
Monikon instruktiiviteräkkäinAbessiiviteräkkäättä
Monikon abessiiviteräkkäittäMonikon akkusatiiviteräkkäät

Luokat