| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | buckram |
| Monikko | tukikankaat | Genetiivi | tukikankaan |
| Monikon genetiivi | tukikankaiden | Monikon genetiivi | tukikankaitten |
| Partitiivi | tukikangasta | Monikon partitiivi | tukikankaita |
| Inessiivi | tukikankaassa | Monikon inessiivi | tukikankaissa |
| Elatiivi | tukikankaasta | Monikon elatiivi | tukikankaista |
| Illatiivi | tukikankaaseen | Monikon illatiivi | tukikankaisiin |
| Adessiivi | tukikankaalla | Monikon adessiivi | tukikankailla |
| Ablatiivi | tukikankaalta | Monikon ablatiivi | tukikankailta |
| Allatiivi | tukikankaalle | Monikon allatiivi | tukikankaille |
| Essiivi | tukikankaana | Monikon essiivi | tukikankaina |
| Translatiivi | tukikankaaksi | Monikon translatiivi | tukikankaiksi |
| Monikon instruktiivi | tukikankain | Abessiivi | tukikankaatta |
| Monikon abessiivi | tukikankaitta | Monikon akkusatiivi | tukikankaat |