Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkotallukkaatGenetiivitallukkaan
Monikon genetiivitallukkaidenMonikon genetiivitallukkaitten
PartitiivitallukastaMonikon partitiivitallukkaita
InessiivitallukkaassaMonikon inessiivitallukkaissa
ElatiivitallukkaastaMonikon elatiivitallukkaista
IllatiivitallukkaaseenMonikon illatiivitallukkaisiin
AdessiivitallukkaallaMonikon adessiivitallukkailla
AblatiivitallukkaaltaMonikon ablatiivitallukkailta
AllatiivitallukkaalleMonikon allatiivitallukkaille
EssiivitallukkaanaMonikon essiivitallukkaina
TranslatiivitallukkaaksiMonikon translatiivitallukkaiksi
Monikon instruktiivitallukkainAbessiivitallukkaatta
Monikon abessiivitallukkaittaMonikon akkusatiivitallukkaat