Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
mighty
UK
US
Taivutusmuodot
Monikko
mahdikkaat
Monikko
mahdikkaani
Monikko
mahdikkaasi
Monikko
mahdikkaamme
Monikko
mahdikkaanne
Monikko
mahdikkaansa
Genetiivi
mahdikkaan
Genetiivi
mahdikkaani
Genetiivi
mahdikkaasi
Genetiivi
mahdikkaamme
Genetiivi
mahdikkaanne
Genetiivi
mahdikkaansa
Monikon genetiivi
mahdikkaiden
Monikon genetiivi
mahdikkaitten
Monikon genetiivi
mahdikkaideni
Monikon genetiivi
mahdikkaitteni
Monikon genetiivi
mahdikkaidesi
Monikon genetiivi
mahdikkaittesi
Monikon genetiivi
mahdikkaidemme
Monikon genetiivi
mahdikkaittemme
Monikon genetiivi
mahdikkaidenne
Monikon genetiivi
mahdikkaittenne
Monikon genetiivi
mahdikkaidensa
Monikon genetiivi
mahdikkaittensa
Partitiivi
mahdikasta
Partitiivi
mahdikastani
Partitiivi
mahdikastasi
Partitiivi
mahdikastamme
Partitiivi
mahdikastanne
Partitiivi
mahdikastaan
Partitiivi
mahdikastansa
Monikon partitiivi
mahdikkaita
Monikon partitiivi
mahdikkaitani
Monikon partitiivi
mahdikkaitasi
Monikon partitiivi
mahdikkaitamme
Monikon partitiivi
mahdikkaitanne
Monikon partitiivi
mahdikkaitaan
Monikon partitiivi
mahdikkaitansa
Inessiivi
mahdikkaassa
Inessiivi
mahdikkaassani
Inessiivi
mahdikkaassasi
Inessiivi
mahdikkaassamme
Inessiivi
mahdikkaassanne
Inessiivi
mahdikkaassaan
Inessiivi
mahdikkaassansa
Monikon inessiivi
mahdikkaissa
Monikon inessiivi
mahdikkaissani
Monikon inessiivi
mahdikkaissasi
Monikon inessiivi
mahdikkaissamme
Monikon inessiivi
mahdikkaissanne
Monikon inessiivi
mahdikkaissaan
Monikon inessiivi
mahdikkaissansa
Elatiivi
mahdikkaasta
Elatiivi
mahdikkaastani
Elatiivi
mahdikkaastasi
Elatiivi
mahdikkaastamme
Elatiivi
mahdikkaastanne
Elatiivi
mahdikkaastaan
Elatiivi
mahdikkaastansa
Monikon elatiivi
mahdikkaista
Monikon elatiivi
mahdikkaistani
Monikon elatiivi
mahdikkaistasi
Monikon elatiivi
mahdikkaistamme
Monikon elatiivi
mahdikkaistanne
Monikon elatiivi
mahdikkaistaan
Monikon elatiivi
mahdikkaistansa
Illatiivi
mahdikkaaseen
Illatiivi
mahdikkaaseeni
Illatiivi
mahdikkaaseesi
Illatiivi
mahdikkaaseemme
Illatiivi
mahdikkaaseenne
Illatiivi
mahdikkaaseensa
Monikon illatiivi
mahdikkaisiin
Monikon illatiivi
mahdikkaisiini
Monikon illatiivi
mahdikkaisiisi
Monikon illatiivi
mahdikkaisiimme
Monikon illatiivi
mahdikkaisiinne
Monikon illatiivi
mahdikkaisiinsa
Adessiivi
mahdikkaalla
Adessiivi
mahdikkaallani
Adessiivi
mahdikkaallasi
Adessiivi
mahdikkaallamme
Adessiivi
mahdikkaallanne
Adessiivi
mahdikkaallaan
Adessiivi
mahdikkaallansa
Monikon adessiivi
mahdikkailla
Monikon adessiivi
mahdikkaillani
Monikon adessiivi
mahdikkaillasi
Monikon adessiivi
mahdikkaillamme
Monikon adessiivi
mahdikkaillanne
Monikon adessiivi
mahdikkaillaan
Monikon adessiivi
mahdikkaillansa
Ablatiivi
mahdikkaalta
Ablatiivi
mahdikkaaltani
Ablatiivi
mahdikkaaltasi
Ablatiivi
mahdikkaaltamme
Ablatiivi
mahdikkaaltanne
Ablatiivi
mahdikkaaltaan
Ablatiivi
mahdikkaaltansa
Monikon ablatiivi
mahdikkailta
Monikon ablatiivi
mahdikkailtani
Monikon ablatiivi
mahdikkailtasi
Monikon ablatiivi
mahdikkailtamme
Monikon ablatiivi
mahdikkailtanne
Monikon ablatiivi
mahdikkailtaan
Monikon ablatiivi
mahdikkailtansa
Allatiivi
mahdikkaalle
Allatiivi
mahdikkaalleni
Allatiivi
mahdikkaallesi
Allatiivi
mahdikkaallemme
Allatiivi
mahdikkaallenne
Allatiivi
mahdikkaalleen
Allatiivi
mahdikkaallensa
Monikon allatiivi
mahdikkaille
Monikon allatiivi
mahdikkailleni
Monikon allatiivi
mahdikkaillesi
Monikon allatiivi
mahdikkaillemme
Monikon allatiivi
mahdikkaillenne
Monikon allatiivi
mahdikkailleen
Monikon allatiivi
mahdikkaillensa
Essiivi
mahdikkaana
Essiivi
mahdikkaanani
Essiivi
mahdikkaanasi
Essiivi
mahdikkaanamme
Essiivi
mahdikkaananne
Essiivi
mahdikkaanaan
Essiivi
mahdikkaanansa
Monikon essiivi
mahdikkaina
Monikon essiivi
mahdikkainani
Monikon essiivi
mahdikkainasi
Monikon essiivi
mahdikkainamme
Monikon essiivi
mahdikkainanne
Monikon essiivi
mahdikkainaan
Monikon essiivi
mahdikkainansa
Translatiivi
mahdikkaaksi
Translatiivi
mahdikkaakseni
Translatiivi
mahdikkaaksesi
Translatiivi
mahdikkaaksemme
Translatiivi
mahdikkaaksenne
Translatiivi
mahdikkaakseen
Translatiivi
mahdikkaaksensa
Monikon translatiivi
mahdikkaiksi
Monikon translatiivi
mahdikkaikseni
Monikon translatiivi
mahdikkaiksesi
Monikon translatiivi
mahdikkaiksemme
Monikon translatiivi
mahdikkaiksenne
Monikon translatiivi
mahdikkaikseen
Monikon translatiivi
mahdikkaiksensa
Monikon instruktiivi
mahdikkain
Abessiivi
mahdikkaatta
Abessiivi
mahdikkaattani
Abessiivi
mahdikkaattasi
Abessiivi
mahdikkaattamme
Abessiivi
mahdikkaattanne
Abessiivi
mahdikkaattaan
Abessiivi
mahdikkaattansa
Monikon abessiivi
mahdikkaitta
Monikon abessiivi
mahdikkaittani
Monikon abessiivi
mahdikkaittasi
Monikon abessiivi
mahdikkaittamme
Monikon abessiivi
mahdikkaittanne
Monikon abessiivi
mahdikkaittaan
Monikon abessiivi
mahdikkaittansa
Monikon komitatiivi
mahdikkaine
Monikon komitatiivi
mahdikkaineni
Monikon komitatiivi
mahdikkainesi
Monikon komitatiivi
mahdikkainemme
Monikon komitatiivi
mahdikkainenne
Monikon komitatiivi
mahdikkaineen
Monikon komitatiivi
mahdikkainensa
Komparatiivi
mahdikkaampi
Superlatiivi
mahdikkain
Monikon akkusatiivi
mahdikkaat
Monikon akkusatiivi
mahdikkaani
Monikon akkusatiivi
mahdikkaasi
Monikon akkusatiivi
mahdikkaamme
Monikon akkusatiivi
mahdikkaanne
Monikon akkusatiivi
mahdikkaansa
Akkusatiivi
mahdikkaani
Akkusatiivi
mahdikkaasi
Akkusatiivi
mahdikkaamme
Akkusatiivi
mahdikkaanne
Akkusatiivi
mahdikkaansa
Luokat
Adjektiivit