Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Adjektiivit
1.
Having hoofs
2.
hooved
Taivutusmuodot
Monikko
kaviolliset
Monikko
kaviolliseni
Monikko
kaviollisesi
Monikko
kaviollisemme
Monikko
kaviollisenne
Monikko
kaviollisensa
Genetiivi
kaviollisen
Genetiivi
kaviolliseni
Genetiivi
kaviollisesi
Genetiivi
kaviollisemme
Genetiivi
kaviollisenne
Genetiivi
kaviollisensa
Monikon genetiivi
kaviollisten
Monikon genetiivi
kaviollisien
Monikon genetiivi
kaviollisteni
Monikon genetiivi
kaviollisieni
Monikon genetiivi
kaviollistesi
Monikon genetiivi
kaviollisiesi
Monikon genetiivi
kaviollistemme
Monikon genetiivi
kaviollisiemme
Monikon genetiivi
kaviollistenne
Monikon genetiivi
kaviollisienne
Monikon genetiivi
kaviollistensa
Monikon genetiivi
kaviollisiensa
Partitiivi
kaviollista
Partitiivi
kaviollistani
Partitiivi
kaviollistasi
Partitiivi
kaviollistamme
Partitiivi
kaviollistanne
Partitiivi
kaviollistaan
Partitiivi
kaviollistansa
Monikon partitiivi
kaviollisia
Monikon partitiivi
kaviollisiani
Monikon partitiivi
kaviollisiasi
Monikon partitiivi
kaviollisiamme
Monikon partitiivi
kaviollisianne
Monikon partitiivi
kaviollisiaan
Monikon partitiivi
kaviollisiansa
Inessiivi
kaviollisessa
Inessiivi
kaviollisessani
Inessiivi
kaviollisessasi
Inessiivi
kaviollisessamme
Inessiivi
kaviollisessanne
Inessiivi
kaviollisessaan
Inessiivi
kaviollisessansa
Monikon inessiivi
kaviollisissa
Monikon inessiivi
kaviollisissani
Monikon inessiivi
kaviollisissasi
Monikon inessiivi
kaviollisissamme
Monikon inessiivi
kaviollisissanne
Monikon inessiivi
kaviollisissaan
Monikon inessiivi
kaviollisissansa
Elatiivi
kaviollisesta
Elatiivi
kaviollisestani
Elatiivi
kaviollisestasi
Elatiivi
kaviollisestamme
Elatiivi
kaviollisestanne
Elatiivi
kaviollisestaan
Elatiivi
kaviollisestansa
Monikon elatiivi
kaviollisista
Monikon elatiivi
kaviollisistani
Monikon elatiivi
kaviollisistasi
Monikon elatiivi
kaviollisistamme
Monikon elatiivi
kaviollisistanne
Monikon elatiivi
kaviollisistaan
Monikon elatiivi
kaviollisistansa
Illatiivi
kaviolliseen
Illatiivi
kaviolliseeni
Illatiivi
kaviolliseesi
Illatiivi
kaviolliseemme
Illatiivi
kaviolliseenne
Illatiivi
kaviolliseensa
Monikon illatiivi
kaviollisiin
Monikon illatiivi
kaviollisiini
Monikon illatiivi
kaviollisiisi
Monikon illatiivi
kaviollisiimme
Monikon illatiivi
kaviollisiinne
Monikon illatiivi
kaviollisiinsa
Adessiivi
kaviollisella
Adessiivi
kaviollisellani
Adessiivi
kaviollisellasi
Adessiivi
kaviollisellamme
Adessiivi
kaviollisellanne
Adessiivi
kaviollisellaan
Adessiivi
kaviollisellansa
Monikon adessiivi
kaviollisilla
Monikon adessiivi
kaviollisillani
Monikon adessiivi
kaviollisillasi
Monikon adessiivi
kaviollisillamme
Monikon adessiivi
kaviollisillanne
Monikon adessiivi
kaviollisillaan
Monikon adessiivi
kaviollisillansa
Ablatiivi
kaviolliselta
Ablatiivi
kaviolliseltani
Ablatiivi
kaviolliseltasi
Ablatiivi
kaviolliseltamme
Ablatiivi
kaviolliseltanne
Ablatiivi
kaviolliseltaan
Ablatiivi
kaviolliseltansa
Monikon ablatiivi
kaviollisilta
Monikon ablatiivi
kaviollisiltani
Monikon ablatiivi
kaviollisiltasi
Monikon ablatiivi
kaviollisiltamme
Monikon ablatiivi
kaviollisiltanne
Monikon ablatiivi
kaviollisiltaan
Monikon ablatiivi
kaviollisiltansa
Allatiivi
kaviolliselle
Allatiivi
kaviolliselleni
Allatiivi
kaviollisellesi
Allatiivi
kaviollisellemme
Allatiivi
kaviollisellenne
Allatiivi
kaviolliselleen
Allatiivi
kaviollisellensa
Monikon allatiivi
kaviollisille
Monikon allatiivi
kaviollisilleni
Monikon allatiivi
kaviollisillesi
Monikon allatiivi
kaviollisillemme
Monikon allatiivi
kaviollisillenne
Monikon allatiivi
kaviollisilleen
Monikon allatiivi
kaviollisillensa
Essiivi
kaviollisena
Essiivi
kaviollisenani
Essiivi
kaviollisenasi
Essiivi
kaviollisenamme
Essiivi
kaviollisenanne
Essiivi
kaviollisenaan
Essiivi
kaviollisenansa
Monikon essiivi
kaviollisina
Monikon essiivi
kaviollisinani
Monikon essiivi
kaviollisinasi
Monikon essiivi
kaviollisinamme
Monikon essiivi
kaviollisinanne
Monikon essiivi
kaviollisinaan
Monikon essiivi
kaviollisinansa
Translatiivi
kaviolliseksi
Translatiivi
kaviollisekseni
Translatiivi
kaviolliseksesi
Translatiivi
kaviolliseksemme
Translatiivi
kaviolliseksenne
Translatiivi
kaviollisekseen
Translatiivi
kaviolliseksensa
Monikon translatiivi
kaviollisiksi
Monikon translatiivi
kaviollisikseni
Monikon translatiivi
kaviollisiksesi
Monikon translatiivi
kaviollisiksemme
Monikon translatiivi
kaviollisiksenne
Monikon translatiivi
kaviollisikseen
Monikon translatiivi
kaviollisiksensa
Monikon instruktiivi
kaviollisin
Abessiivi
kaviollisetta
Abessiivi
kaviollisettani
Abessiivi
kaviollisettasi
Abessiivi
kaviollisettamme
Abessiivi
kaviollisettanne
Abessiivi
kaviollisettaan
Abessiivi
kaviollisettansa
Monikon abessiivi
kaviollisitta
Monikon abessiivi
kaviollisittani
Monikon abessiivi
kaviollisittasi
Monikon abessiivi
kaviollisittamme
Monikon abessiivi
kaviollisittanne
Monikon abessiivi
kaviollisittaan
Monikon abessiivi
kaviollisittansa
Monikon komitatiivi
kaviollisine
Monikon komitatiivi
kaviollisineni
Monikon komitatiivi
kaviollisinesi
Monikon komitatiivi
kaviollisinemme
Monikon komitatiivi
kaviollisinenne
Monikon komitatiivi
kaviollisineen
Monikon komitatiivi
kaviollisinensa
Monikon akkusatiivi
kaviolliset
Monikon akkusatiivi
kaviolliseni
Monikon akkusatiivi
kaviollisesi
Monikon akkusatiivi
kaviollisemme
Monikon akkusatiivi
kaviollisenne
Monikon akkusatiivi
kaviollisensa
Akkusatiivi
kaviolliseni
Akkusatiivi
kaviollisesi
Akkusatiivi
kaviollisemme
Akkusatiivi
kaviollisenne
Akkusatiivi
kaviollisensa
Luokat
Adjektiivit