Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈtɑlʋiˌturkːi/
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkotalviturkitGenetiivitalviturkin
Monikon genetiivitalviturkkienPartitiivitalviturkkia
Monikon partitiivitalviturkkejaInessiivitalviturkissa
Monikon inessiivitalviturkeissaElatiivitalviturkista
Monikon elatiivitalviturkeistaIllatiivitalviturkkiin
Monikon illatiivitalviturkkeihinAdessiivitalviturkilla
Monikon adessiivitalviturkeillaAblatiivitalviturkilta
Monikon ablatiivitalviturkeiltaAllatiivitalviturkille
Monikon allatiivitalviturkeilleEssiivitalviturkkina
Monikon essiivitalviturkkeinaTranslatiivitalviturkiksi
Monikon translatiivitalviturkeiksiMonikon instruktiivitalviturkein
AbessiivitalviturkittaMonikon abessiivitalviturkeitta
Monikon akkusatiivitalviturkit