Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /ˈɑlɑˌʋiːʋɑ/
Käännös
1.
2.
3.
4.

Taivutusmuodot

MonikkoalaviivatGenetiivialaviivan
Monikon genetiivialaviivojenPartitiivialaviivaa
Monikon partitiivialaviivojaInessiivialaviivassa
Monikon inessiivialaviivoissaElatiivialaviivasta
Monikon elatiivialaviivoistaIllatiivialaviivaan
Monikon illatiivialaviivoihinAdessiivialaviivalla
Monikon adessiivialaviivoillaAblatiivialaviivalta
Monikon ablatiivialaviivoiltaAllatiivialaviivalle
Monikon allatiivialaviivoilleEssiivialaviivana
Monikon essiivialaviivoinaTranslatiivialaviivaksi
Monikon translatiivialaviivoiksiMonikon instruktiivialaviivoin
AbessiivialaviivattaMonikon abessiivialaviivoitta
Monikon akkusatiivialaviivat