| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | dedication |
| Monikko | vihkimisjuhlat | Genetiivi | vihkimisjuhlan |
| Monikon genetiivi | vihkimisjuhlien | Partitiivi | vihkimisjuhlaa |
| Monikon partitiivi | vihkimisjuhlia | Inessiivi | vihkimisjuhlassa |
| Monikon inessiivi | vihkimisjuhlissa | Elatiivi | vihkimisjuhlasta |
| Monikon elatiivi | vihkimisjuhlista | Illatiivi | vihkimisjuhlaan |
| Monikon illatiivi | vihkimisjuhliin | Adessiivi | vihkimisjuhlalla |
| Monikon adessiivi | vihkimisjuhlilla | Ablatiivi | vihkimisjuhlalta |
| Monikon ablatiivi | vihkimisjuhlilta | Allatiivi | vihkimisjuhlalle |
| Monikon allatiivi | vihkimisjuhlille | Essiivi | vihkimisjuhlana |
| Monikon essiivi | vihkimisjuhlina | Translatiivi | vihkimisjuhlaksi |
| Monikon translatiivi | vihkimisjuhliksi | Monikon instruktiivi | vihkimisjuhlin |
| Abessiivi | vihkimisjuhlatta | Monikon abessiivi | vihkimisjuhlitta |
| Monikon akkusatiivi | vihkimisjuhlat |