Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantilarge scale

Taivutusmuodot

MonikkosuurimittaisetMonikkosuurimittaiseni
MonikkosuurimittaisesiMonikkosuurimittaisemme
MonikkosuurimittaisenneMonikkosuurimittaisensa
GenetiivisuurimittaisenGenetiivisuurimittaiseni
GenetiivisuurimittaisesiGenetiivisuurimittaisemme
GenetiivisuurimittaisenneGenetiivisuurimittaisensa
Monikon genetiivisuurimittaistenMonikon genetiivisuurimittaisien
Monikon genetiivisuurimittaisteniMonikon genetiivisuurimittaisieni
Monikon genetiivisuurimittaistesiMonikon genetiivisuurimittaisiesi
Monikon genetiivisuurimittaistemmeMonikon genetiivisuurimittaisiemme
Monikon genetiivisuurimittaistenneMonikon genetiivisuurimittaisienne
Monikon genetiivisuurimittaistensaMonikon genetiivisuurimittaisiensa
PartitiivisuurimittaistaPartitiivisuurimittaistani
PartitiivisuurimittaistasiPartitiivisuurimittaistamme
PartitiivisuurimittaistannePartitiivisuurimittaistaan
PartitiivisuurimittaistansaMonikon partitiivisuurimittaisia
Monikon partitiivisuurimittaisianiMonikon partitiivisuurimittaisiasi
Monikon partitiivisuurimittaisiammeMonikon partitiivisuurimittaisianne
Monikon partitiivisuurimittaisiaanMonikon partitiivisuurimittaisiansa
InessiivisuurimittaisessaInessiivisuurimittaisessani
InessiivisuurimittaisessasiInessiivisuurimittaisessamme
InessiivisuurimittaisessanneInessiivisuurimittaisessaan
InessiivisuurimittaisessansaMonikon inessiivisuurimittaisissa
Monikon inessiivisuurimittaisissaniMonikon inessiivisuurimittaisissasi
Monikon inessiivisuurimittaisissammeMonikon inessiivisuurimittaisissanne
Monikon inessiivisuurimittaisissaanMonikon inessiivisuurimittaisissansa
ElatiivisuurimittaisestaElatiivisuurimittaisestani
ElatiivisuurimittaisestasiElatiivisuurimittaisestamme
ElatiivisuurimittaisestanneElatiivisuurimittaisestaan
ElatiivisuurimittaisestansaMonikon elatiivisuurimittaisista
Monikon elatiivisuurimittaisistaniMonikon elatiivisuurimittaisistasi
Monikon elatiivisuurimittaisistammeMonikon elatiivisuurimittaisistanne
Monikon elatiivisuurimittaisistaanMonikon elatiivisuurimittaisistansa
IllatiivisuurimittaiseenIllatiivisuurimittaiseeni
IllatiivisuurimittaiseesiIllatiivisuurimittaiseemme
IllatiivisuurimittaiseenneIllatiivisuurimittaiseensa
Monikon illatiivisuurimittaisiinMonikon illatiivisuurimittaisiini
Monikon illatiivisuurimittaisiisiMonikon illatiivisuurimittaisiimme
Monikon illatiivisuurimittaisiinneMonikon illatiivisuurimittaisiinsa
AdessiivisuurimittaisellaAdessiivisuurimittaisellani
AdessiivisuurimittaisellasiAdessiivisuurimittaisellamme
AdessiivisuurimittaisellanneAdessiivisuurimittaisellaan
AdessiivisuurimittaisellansaMonikon adessiivisuurimittaisilla
Monikon adessiivisuurimittaisillaniMonikon adessiivisuurimittaisillasi
Monikon adessiivisuurimittaisillammeMonikon adessiivisuurimittaisillanne
Monikon adessiivisuurimittaisillaanMonikon adessiivisuurimittaisillansa
AblatiivisuurimittaiseltaAblatiivisuurimittaiseltani
AblatiivisuurimittaiseltasiAblatiivisuurimittaiseltamme
AblatiivisuurimittaiseltanneAblatiivisuurimittaiseltaan
AblatiivisuurimittaiseltansaMonikon ablatiivisuurimittaisilta
Monikon ablatiivisuurimittaisiltaniMonikon ablatiivisuurimittaisiltasi
Monikon ablatiivisuurimittaisiltammeMonikon ablatiivisuurimittaisiltanne
Monikon ablatiivisuurimittaisiltaanMonikon ablatiivisuurimittaisiltansa
AllatiivisuurimittaiselleAllatiivisuurimittaiselleni
AllatiivisuurimittaisellesiAllatiivisuurimittaisellemme
AllatiivisuurimittaisellenneAllatiivisuurimittaiselleen
AllatiivisuurimittaisellensaMonikon allatiivisuurimittaisille
Monikon allatiivisuurimittaisilleniMonikon allatiivisuurimittaisillesi
Monikon allatiivisuurimittaisillemmeMonikon allatiivisuurimittaisillenne
Monikon allatiivisuurimittaisilleenMonikon allatiivisuurimittaisillensa
EssiivisuurimittaisenaEssiivisuurimittaisenani
EssiivisuurimittaisenasiEssiivisuurimittaisenamme
EssiivisuurimittaisenanneEssiivisuurimittaisenaan
EssiivisuurimittaisenansaMonikon essiivisuurimittaisina
Monikon essiivisuurimittaisinaniMonikon essiivisuurimittaisinasi
Monikon essiivisuurimittaisinammeMonikon essiivisuurimittaisinanne
Monikon essiivisuurimittaisinaanMonikon essiivisuurimittaisinansa
TranslatiivisuurimittaiseksiTranslatiivisuurimittaisekseni
TranslatiivisuurimittaiseksesiTranslatiivisuurimittaiseksemme
TranslatiivisuurimittaiseksenneTranslatiivisuurimittaisekseen
TranslatiivisuurimittaiseksensaMonikon translatiivisuurimittaisiksi
Monikon translatiivisuurimittaisikseniMonikon translatiivisuurimittaisiksesi
Monikon translatiivisuurimittaisiksemmeMonikon translatiivisuurimittaisiksenne
Monikon translatiivisuurimittaisikseenMonikon translatiivisuurimittaisiksensa
Monikon instruktiivisuurimittaisinAbessiivisuurimittaisetta
AbessiivisuurimittaisettaniAbessiivisuurimittaisettasi
AbessiivisuurimittaisettammeAbessiivisuurimittaisettanne
AbessiivisuurimittaisettaanAbessiivisuurimittaisettansa
Monikon abessiivisuurimittaisittaMonikon abessiivisuurimittaisittani
Monikon abessiivisuurimittaisittasiMonikon abessiivisuurimittaisittamme
Monikon abessiivisuurimittaisittanneMonikon abessiivisuurimittaisittaan
Monikon abessiivisuurimittaisittansaMonikon komitatiivisuurimittaisine
Monikon komitatiivisuurimittaisineniMonikon komitatiivisuurimittaisinesi
Monikon komitatiivisuurimittaisinemmeMonikon komitatiivisuurimittaisinenne
Monikon komitatiivisuurimittaisineenMonikon komitatiivisuurimittaisinensa
Monikon akkusatiivisuurimittaisetMonikon akkusatiivisuurimittaiseni
Monikon akkusatiivisuurimittaisesiMonikon akkusatiivisuurimittaisemme
Monikon akkusatiivisuurimittaisenneMonikon akkusatiivisuurimittaisensa
AkkusatiivisuurimittaiseniAkkusatiivisuurimittaisesi
AkkusatiivisuurimittaisemmeAkkusatiivisuurimittaisenne
Akkusatiivisuurimittaisensa