Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | nykivät | Monikko | nykiväni |
| Monikko | nykiväsi | Monikko | nykivämme |
| Monikko | nykivänne | Monikko | nykivänsä |
| Genetiivi | nykivän | Genetiivi | nykiväni |
| Genetiivi | nykiväsi | Genetiivi | nykivämme |
| Genetiivi | nykivänne | Genetiivi | nykivänsä |
| Monikon genetiivi | nykivien | Monikon genetiivi | nykivieni |
| Monikon genetiivi | nykiviesi | Monikon genetiivi | nykiviemme |
| Monikon genetiivi | nykivienne | Monikon genetiivi | nykiviensä |
| Partitiivi | nykivää | Partitiivi | nykivääni |
| Partitiivi | nykivääsi | Partitiivi | nykiväämme |
| Partitiivi | nykiväänne | Partitiivi | nykiväänsä |
| Monikon partitiivi | nykiviä | Monikon partitiivi | nykiviäni |
| Monikon partitiivi | nykiviäsi | Monikon partitiivi | nykiviämme |
| Monikon partitiivi | nykiviänne | Monikon partitiivi | nykiviään |
| Monikon partitiivi | nykiviänsä | Inessiivi | nykivässä |
| Inessiivi | nykivässäni | Inessiivi | nykivässäsi |
| Inessiivi | nykivässämme | Inessiivi | nykivässänne |
| Inessiivi | nykivässään | Inessiivi | nykivässänsä |
| Monikon inessiivi | nykivissä | Monikon inessiivi | nykivissäni |
| Monikon inessiivi | nykivissäsi | Monikon inessiivi | nykivissämme |
| Monikon inessiivi | nykivissänne | Monikon inessiivi | nykivissään |
| Monikon inessiivi | nykivissänsä | Elatiivi | nykivästä |
| Elatiivi | nykivästäni | Elatiivi | nykivästäsi |
| Elatiivi | nykivästämme | Elatiivi | nykivästänne |
| Elatiivi | nykivästään | Elatiivi | nykivästänsä |
| Monikon elatiivi | nykivistä | Monikon elatiivi | nykivistäni |
| Monikon elatiivi | nykivistäsi | Monikon elatiivi | nykivistämme |
| Monikon elatiivi | nykivistänne | Monikon elatiivi | nykivistään |
| Monikon elatiivi | nykivistänsä | Illatiivi | nykivään |
| Illatiivi | nykivääni | Illatiivi | nykivääsi |
| Illatiivi | nykiväämme | Illatiivi | nykiväänne |
| Illatiivi | nykiväänsä | Monikon illatiivi | nykiviin |
| Monikon illatiivi | nykiviini | Monikon illatiivi | nykiviisi |
| Monikon illatiivi | nykiviimme | Monikon illatiivi | nykiviinne |
| Monikon illatiivi | nykiviinsä | Adessiivi | nykivällä |
| Adessiivi | nykivälläni | Adessiivi | nykivälläsi |
| Adessiivi | nykivällämme | Adessiivi | nykivällänne |
| Adessiivi | nykivällään | Adessiivi | nykivällänsä |
| Monikon adessiivi | nykivillä | Monikon adessiivi | nykivilläni |
| Monikon adessiivi | nykivilläsi | Monikon adessiivi | nykivillämme |
| Monikon adessiivi | nykivillänne | Monikon adessiivi | nykivillään |
| Monikon adessiivi | nykivillänsä | Ablatiivi | nykivältä |
| Ablatiivi | nykivältäni | Ablatiivi | nykivältäsi |
| Ablatiivi | nykivältämme | Ablatiivi | nykivältänne |
| Ablatiivi | nykivältään | Ablatiivi | nykivältänsä |
| Monikon ablatiivi | nykiviltä | Monikon ablatiivi | nykiviltäni |
| Monikon ablatiivi | nykiviltäsi | Monikon ablatiivi | nykiviltämme |
| Monikon ablatiivi | nykiviltänne | Monikon ablatiivi | nykiviltään |
| Monikon ablatiivi | nykiviltänsä | Allatiivi | nykivälle |
| Allatiivi | nykivälleni | Allatiivi | nykivällesi |
| Allatiivi | nykivällemme | Allatiivi | nykivällenne |
| Allatiivi | nykivälleen | Allatiivi | nykivällensä |
| Monikon allatiivi | nykiville | Monikon allatiivi | nykivilleni |
| Monikon allatiivi | nykivillesi | Monikon allatiivi | nykivillemme |
| Monikon allatiivi | nykivillenne | Monikon allatiivi | nykivilleen |
| Monikon allatiivi | nykivillensä | Essiivi | nykivänä |
| Essiivi | nykivänäni | Essiivi | nykivänäsi |
| Essiivi | nykivänämme | Essiivi | nykivänänne |
| Essiivi | nykivänään | Essiivi | nykivänänsä |
| Monikon essiivi | nykivinä | Monikon essiivi | nykivinäni |
| Monikon essiivi | nykivinäsi | Monikon essiivi | nykivinämme |
| Monikon essiivi | nykivinänne | Monikon essiivi | nykivinään |
| Monikon essiivi | nykivinänsä | Translatiivi | nykiväksi |
| Translatiivi | nykiväkseni | Translatiivi | nykiväksesi |
| Translatiivi | nykiväksemme | Translatiivi | nykiväksenne |
| Translatiivi | nykiväkseen | Translatiivi | nykiväksensä |
| Monikon translatiivi | nykiviksi | Monikon translatiivi | nykivikseni |
| Monikon translatiivi | nykiviksesi | Monikon translatiivi | nykiviksemme |
| Monikon translatiivi | nykiviksenne | Monikon translatiivi | nykivikseen |
| Monikon translatiivi | nykiviksensä | Monikon instruktiivi | nykivin |
| Abessiivi | nykivättä | Abessiivi | nykivättäni |
| Abessiivi | nykivättäsi | Abessiivi | nykivättämme |
| Abessiivi | nykivättänne | Abessiivi | nykivättään |
| Abessiivi | nykivättänsä | Monikon abessiivi | nykivittä |
| Monikon abessiivi | nykivittäni | Monikon abessiivi | nykivittäsi |
| Monikon abessiivi | nykivittämme | Monikon abessiivi | nykivittänne |
| Monikon abessiivi | nykivittään | Monikon abessiivi | nykivittänsä |
| Monikon komitatiivi | nykivine | Monikon komitatiivi | nykivineni |
| Monikon komitatiivi | nykivinesi | Monikon komitatiivi | nykivinemme |
| Monikon komitatiivi | nykivinenne | Monikon komitatiivi | nykivineen |
| Monikon komitatiivi | nykivinensä | Monikon akkusatiivi | nykivät |
| Monikon akkusatiivi | nykiväni | Monikon akkusatiivi | nykiväsi |
| Monikon akkusatiivi | nykivämme | Monikon akkusatiivi | nykivänne |
| Monikon akkusatiivi | nykivänsä | Akkusatiivi | nykiväni |
| Akkusatiivi | nykiväsi | Akkusatiivi | nykivämme |
| Akkusatiivi | nykivänne | Akkusatiivi | nykivänsä |