Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokähäräendiivitGenetiivikähäräendiivin
Monikon genetiivikähäräendiivienPartitiivikähäräendiiviä
Monikon partitiivikähäräendiivejäInessiivikähäräendiivissä
Monikon inessiivikähäräendiiveissäElatiivikähäräendiivistä
Monikon elatiivikähäräendiiveistäIllatiivikähäräendiiviin
Monikon illatiivikähäräendiiveihinAdessiivikähäräendiivillä
Monikon adessiivikähäräendiiveilläAblatiivikähäräendiiviltä
Monikon ablatiivikähäräendiiveiltäAllatiivikähäräendiiville
Monikon allatiivikähäräendiiveilleEssiivikähäräendiivinä
Monikon essiivikähäräendiiveinäTranslatiivikähäräendiiviksi
Monikon translatiivikähäräendiiveiksiMonikon instruktiivikähäräendiivein
AbessiivikähäräendiivittäMonikon abessiivikähäräendiiveittä
Monikon akkusatiivikähäräendiivit