Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | kähäräendiivit | Genetiivi | kähäräendiivin |
| Monikon genetiivi | kähäräendiivien | Partitiivi | kähäräendiiviä |
| Monikon partitiivi | kähäräendiivejä | Inessiivi | kähäräendiivissä |
| Monikon inessiivi | kähäräendiiveissä | Elatiivi | kähäräendiivistä |
| Monikon elatiivi | kähäräendiiveistä | Illatiivi | kähäräendiiviin |
| Monikon illatiivi | kähäräendiiveihin | Adessiivi | kähäräendiivillä |
| Monikon adessiivi | kähäräendiiveillä | Ablatiivi | kähäräendiiviltä |
| Monikon ablatiivi | kähäräendiiveiltä | Allatiivi | kähäräendiiville |
| Monikon allatiivi | kähäräendiiveille | Essiivi | kähäräendiivinä |
| Monikon essiivi | kähäräendiiveinä | Translatiivi | kähäräendiiviksi |
| Monikon translatiivi | kähäräendiiveiksi | Monikon instruktiivi | kähäräendiivein |
| Abessiivi | kähäräendiivittä | Monikon abessiivi | kähäräendiiveittä |
| Monikon akkusatiivi | kähäräendiivit |