| Kieli | Käännökset |
|---|---|
| englanti | ioglycamic acid |
| Monikko | joglykaamihapot | Genetiivi | joglykaamihapon |
| Monikon genetiivi | joglykaamihappojen | Partitiivi | joglykaamihappoa |
| Monikon partitiivi | joglykaamihappoja | Inessiivi | joglykaamihapossa |
| Monikon inessiivi | joglykaamihapoissa | Elatiivi | joglykaamihaposta |
| Monikon elatiivi | joglykaamihapoista | Illatiivi | joglykaamihappoon |
| Monikon illatiivi | joglykaamihappoihin | Adessiivi | joglykaamihapolla |
| Monikon adessiivi | joglykaamihapoilla | Ablatiivi | joglykaamihapolta |
| Monikon ablatiivi | joglykaamihapoilta | Allatiivi | joglykaamihapolle |
| Monikon allatiivi | joglykaamihapoille | Essiivi | joglykaamihappona |
| Monikon essiivi | joglykaamihappoina | Translatiivi | joglykaamihapoksi |
| Monikon translatiivi | joglykaamihapoiksi | Monikon instruktiivi | joglykaamihapoin |
| Abessiivi | joglykaamihapotta | Monikon abessiivi | joglykaamihapoitta |
| Monikon akkusatiivi | joglykaamihapot |