Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantinursing
espanjalactante

Taivutusmuodot

MonikkoimettävätMonikkoimettäväni
MonikkoimettäväsiMonikkoimettävämme
MonikkoimettävänneMonikkoimettävänsä
GenetiiviimettävänGenetiiviimettäväni
GenetiiviimettäväsiGenetiiviimettävämme
GenetiiviimettävänneGenetiiviimettävänsä
Monikon genetiiviimettävienMonikon genetiiviimettävieni
Monikon genetiiviimettäviesiMonikon genetiiviimettäviemme
Monikon genetiiviimettävienneMonikon genetiiviimettäviensä
PartitiiviimettävääPartitiiviimettävääni
PartitiiviimettävääsiPartitiiviimettäväämme
PartitiiviimettäväännePartitiiviimettäväänsä
Monikon partitiiviimettäviäMonikon partitiiviimettäviäni
Monikon partitiiviimettäviäsiMonikon partitiiviimettäviämme
Monikon partitiiviimettäviänneMonikon partitiiviimettäviään
Monikon partitiiviimettäviänsäInessiiviimettävässä
InessiiviimettävässäniInessiiviimettävässäsi
InessiiviimettävässämmeInessiiviimettävässänne
InessiiviimettävässäänInessiiviimettävässänsä
Monikon inessiiviimettävissäMonikon inessiiviimettävissäni
Monikon inessiiviimettävissäsiMonikon inessiiviimettävissämme
Monikon inessiiviimettävissänneMonikon inessiiviimettävissään
Monikon inessiiviimettävissänsäElatiiviimettävästä
ElatiiviimettävästäniElatiiviimettävästäsi
ElatiiviimettävästämmeElatiiviimettävästänne
ElatiiviimettävästäänElatiiviimettävästänsä
Monikon elatiiviimettävistäMonikon elatiiviimettävistäni
Monikon elatiiviimettävistäsiMonikon elatiiviimettävistämme
Monikon elatiiviimettävistänneMonikon elatiiviimettävistään
Monikon elatiiviimettävistänsäIllatiiviimettävään
IllatiiviimettävääniIllatiiviimettävääsi
IllatiiviimettäväämmeIllatiiviimettäväänne
IllatiiviimettäväänsäMonikon illatiiviimettäviin
Monikon illatiiviimettäviiniMonikon illatiiviimettäviisi
Monikon illatiiviimettäviimmeMonikon illatiiviimettäviinne
Monikon illatiiviimettäviinsäAdessiiviimettävällä
AdessiiviimettävälläniAdessiiviimettävälläsi
AdessiiviimettävällämmeAdessiiviimettävällänne
AdessiiviimettävälläänAdessiiviimettävällänsä
Monikon adessiiviimettävilläMonikon adessiiviimettävilläni
Monikon adessiiviimettävilläsiMonikon adessiiviimettävillämme
Monikon adessiiviimettävillänneMonikon adessiiviimettävillään
Monikon adessiiviimettävillänsäAblatiiviimettävältä
AblatiiviimettävältäniAblatiiviimettävältäsi
AblatiiviimettävältämmeAblatiiviimettävältänne
AblatiiviimettävältäänAblatiiviimettävältänsä
Monikon ablatiiviimettäviltäMonikon ablatiiviimettäviltäni
Monikon ablatiiviimettäviltäsiMonikon ablatiiviimettäviltämme
Monikon ablatiiviimettäviltänneMonikon ablatiiviimettäviltään
Monikon ablatiiviimettäviltänsäAllatiiviimettävälle
AllatiiviimettävälleniAllatiiviimettävällesi
AllatiiviimettävällemmeAllatiiviimettävällenne
AllatiiviimettävälleenAllatiiviimettävällensä
Monikon allatiiviimettävilleMonikon allatiiviimettävilleni
Monikon allatiiviimettävillesiMonikon allatiiviimettävillemme
Monikon allatiiviimettävillenneMonikon allatiiviimettävilleen
Monikon allatiiviimettävillensäEssiiviimettävänä
EssiiviimettävänäniEssiiviimettävänäsi
EssiiviimettävänämmeEssiiviimettävänänne
EssiiviimettävänäänEssiiviimettävänänsä
Monikon essiiviimettävinäMonikon essiiviimettävinäni
Monikon essiiviimettävinäsiMonikon essiiviimettävinämme
Monikon essiiviimettävinänneMonikon essiiviimettävinään
Monikon essiiviimettävinänsäTranslatiiviimettäväksi
TranslatiiviimettäväkseniTranslatiiviimettäväksesi
TranslatiiviimettäväksemmeTranslatiiviimettäväksenne
TranslatiiviimettäväkseenTranslatiiviimettäväksensä
Monikon translatiiviimettäviksiMonikon translatiiviimettävikseni
Monikon translatiiviimettäviksesiMonikon translatiiviimettäviksemme
Monikon translatiiviimettäviksenneMonikon translatiiviimettävikseen
Monikon translatiiviimettäviksensäMonikon instruktiiviimettävin
AbessiiviimettävättäAbessiiviimettävättäni
AbessiiviimettävättäsiAbessiiviimettävättämme
AbessiiviimettävättänneAbessiiviimettävättään
AbessiiviimettävättänsäMonikon abessiiviimettävittä
Monikon abessiiviimettävittäniMonikon abessiiviimettävittäsi
Monikon abessiiviimettävittämmeMonikon abessiiviimettävittänne
Monikon abessiiviimettävittäänMonikon abessiiviimettävittänsä
Monikon komitatiiviimettävineMonikon komitatiiviimettävineni
Monikon komitatiiviimettävinesiMonikon komitatiiviimettävinemme
Monikon komitatiiviimettävinenneMonikon komitatiiviimettävineen
Monikon komitatiiviimettävinensäMonikon akkusatiiviimettävät
Monikon akkusatiiviimettäväniMonikon akkusatiiviimettäväsi
Monikon akkusatiiviimettävämmeMonikon akkusatiiviimettävänne
Monikon akkusatiiviimettävänsäAkkusatiiviimettäväni
AkkusatiiviimettäväsiAkkusatiiviimettävämme
AkkusatiiviimettävänneAkkusatiiviimettävänsä