Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
ranskainfernal

Taivutusmuodot

MonikkohemmetinmoisetMonikkohemmetinmoiseni
MonikkohemmetinmoisesiMonikkohemmetinmoisemme
MonikkohemmetinmoisenneMonikkohemmetinmoisensa
GenetiivihemmetinmoisenGenetiivihemmetinmoiseni
GenetiivihemmetinmoisesiGenetiivihemmetinmoisemme
GenetiivihemmetinmoisenneGenetiivihemmetinmoisensa
Monikon genetiivihemmetinmoistenMonikon genetiivihemmetinmoisien
Monikon genetiivihemmetinmoisteniMonikon genetiivihemmetinmoisieni
Monikon genetiivihemmetinmoistesiMonikon genetiivihemmetinmoisiesi
Monikon genetiivihemmetinmoistemmeMonikon genetiivihemmetinmoisiemme
Monikon genetiivihemmetinmoistenneMonikon genetiivihemmetinmoisienne
Monikon genetiivihemmetinmoistensaMonikon genetiivihemmetinmoisiensa
PartitiivihemmetinmoistaPartitiivihemmetinmoistani
PartitiivihemmetinmoistasiPartitiivihemmetinmoistamme
PartitiivihemmetinmoistannePartitiivihemmetinmoistaan
PartitiivihemmetinmoistansaMonikon partitiivihemmetinmoisia
Monikon partitiivihemmetinmoisianiMonikon partitiivihemmetinmoisiasi
Monikon partitiivihemmetinmoisiammeMonikon partitiivihemmetinmoisianne
Monikon partitiivihemmetinmoisiaanMonikon partitiivihemmetinmoisiansa
InessiivihemmetinmoisessaInessiivihemmetinmoisessani
InessiivihemmetinmoisessasiInessiivihemmetinmoisessamme
InessiivihemmetinmoisessanneInessiivihemmetinmoisessaan
InessiivihemmetinmoisessansaMonikon inessiivihemmetinmoisissa
Monikon inessiivihemmetinmoisissaniMonikon inessiivihemmetinmoisissasi
Monikon inessiivihemmetinmoisissammeMonikon inessiivihemmetinmoisissanne
Monikon inessiivihemmetinmoisissaanMonikon inessiivihemmetinmoisissansa
ElatiivihemmetinmoisestaElatiivihemmetinmoisestani
ElatiivihemmetinmoisestasiElatiivihemmetinmoisestamme
ElatiivihemmetinmoisestanneElatiivihemmetinmoisestaan
ElatiivihemmetinmoisestansaMonikon elatiivihemmetinmoisista
Monikon elatiivihemmetinmoisistaniMonikon elatiivihemmetinmoisistasi
Monikon elatiivihemmetinmoisistammeMonikon elatiivihemmetinmoisistanne
Monikon elatiivihemmetinmoisistaanMonikon elatiivihemmetinmoisistansa
IllatiivihemmetinmoiseenIllatiivihemmetinmoiseeni
IllatiivihemmetinmoiseesiIllatiivihemmetinmoiseemme
IllatiivihemmetinmoiseenneIllatiivihemmetinmoiseensa
Monikon illatiivihemmetinmoisiinMonikon illatiivihemmetinmoisiini
Monikon illatiivihemmetinmoisiisiMonikon illatiivihemmetinmoisiimme
Monikon illatiivihemmetinmoisiinneMonikon illatiivihemmetinmoisiinsa
AdessiivihemmetinmoisellaAdessiivihemmetinmoisellani
AdessiivihemmetinmoisellasiAdessiivihemmetinmoisellamme
AdessiivihemmetinmoisellanneAdessiivihemmetinmoisellaan
AdessiivihemmetinmoisellansaMonikon adessiivihemmetinmoisilla
Monikon adessiivihemmetinmoisillaniMonikon adessiivihemmetinmoisillasi
Monikon adessiivihemmetinmoisillammeMonikon adessiivihemmetinmoisillanne
Monikon adessiivihemmetinmoisillaanMonikon adessiivihemmetinmoisillansa
AblatiivihemmetinmoiseltaAblatiivihemmetinmoiseltani
AblatiivihemmetinmoiseltasiAblatiivihemmetinmoiseltamme
AblatiivihemmetinmoiseltanneAblatiivihemmetinmoiseltaan
AblatiivihemmetinmoiseltansaMonikon ablatiivihemmetinmoisilta
Monikon ablatiivihemmetinmoisiltaniMonikon ablatiivihemmetinmoisiltasi
Monikon ablatiivihemmetinmoisiltammeMonikon ablatiivihemmetinmoisiltanne
Monikon ablatiivihemmetinmoisiltaanMonikon ablatiivihemmetinmoisiltansa
AllatiivihemmetinmoiselleAllatiivihemmetinmoiselleni
AllatiivihemmetinmoisellesiAllatiivihemmetinmoisellemme
AllatiivihemmetinmoisellenneAllatiivihemmetinmoiselleen
AllatiivihemmetinmoisellensaMonikon allatiivihemmetinmoisille
Monikon allatiivihemmetinmoisilleniMonikon allatiivihemmetinmoisillesi
Monikon allatiivihemmetinmoisillemmeMonikon allatiivihemmetinmoisillenne
Monikon allatiivihemmetinmoisilleenMonikon allatiivihemmetinmoisillensa
EssiivihemmetinmoisenaEssiivihemmetinmoisenani
EssiivihemmetinmoisenasiEssiivihemmetinmoisenamme
EssiivihemmetinmoisenanneEssiivihemmetinmoisenaan
EssiivihemmetinmoisenansaMonikon essiivihemmetinmoisina
Monikon essiivihemmetinmoisinaniMonikon essiivihemmetinmoisinasi
Monikon essiivihemmetinmoisinammeMonikon essiivihemmetinmoisinanne
Monikon essiivihemmetinmoisinaanMonikon essiivihemmetinmoisinansa
TranslatiivihemmetinmoiseksiTranslatiivihemmetinmoisekseni
TranslatiivihemmetinmoiseksesiTranslatiivihemmetinmoiseksemme
TranslatiivihemmetinmoiseksenneTranslatiivihemmetinmoisekseen
TranslatiivihemmetinmoiseksensaMonikon translatiivihemmetinmoisiksi
Monikon translatiivihemmetinmoisikseniMonikon translatiivihemmetinmoisiksesi
Monikon translatiivihemmetinmoisiksemmeMonikon translatiivihemmetinmoisiksenne
Monikon translatiivihemmetinmoisikseenMonikon translatiivihemmetinmoisiksensa
Monikon instruktiivihemmetinmoisinAbessiivihemmetinmoisetta
AbessiivihemmetinmoisettaniAbessiivihemmetinmoisettasi
AbessiivihemmetinmoisettammeAbessiivihemmetinmoisettanne
AbessiivihemmetinmoisettaanAbessiivihemmetinmoisettansa
Monikon abessiivihemmetinmoisittaMonikon abessiivihemmetinmoisittani
Monikon abessiivihemmetinmoisittasiMonikon abessiivihemmetinmoisittamme
Monikon abessiivihemmetinmoisittanneMonikon abessiivihemmetinmoisittaan
Monikon abessiivihemmetinmoisittansaMonikon komitatiivihemmetinmoisine
Monikon komitatiivihemmetinmoisineniMonikon komitatiivihemmetinmoisinesi
Monikon komitatiivihemmetinmoisinemmeMonikon komitatiivihemmetinmoisinenne
Monikon komitatiivihemmetinmoisineenMonikon komitatiivihemmetinmoisinensa
Monikon akkusatiivihemmetinmoisetMonikon akkusatiivihemmetinmoiseni
Monikon akkusatiivihemmetinmoisesiMonikon akkusatiivihemmetinmoisemme
Monikon akkusatiivihemmetinmoisenneMonikon akkusatiivihemmetinmoisensa
AkkusatiivihemmetinmoiseniAkkusatiivihemmetinmoisesi
AkkusatiivihemmetinmoisemmeAkkusatiivihemmetinmoisenne
Akkusatiivihemmetinmoisensa