Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
ranska
infernal
Taivutusmuodot
Monikko
hemmetinmoiset
Monikko
hemmetinmoiseni
Monikko
hemmetinmoisesi
Monikko
hemmetinmoisemme
Monikko
hemmetinmoisenne
Monikko
hemmetinmoisensa
Genetiivi
hemmetinmoisen
Genetiivi
hemmetinmoiseni
Genetiivi
hemmetinmoisesi
Genetiivi
hemmetinmoisemme
Genetiivi
hemmetinmoisenne
Genetiivi
hemmetinmoisensa
Monikon genetiivi
hemmetinmoisten
Monikon genetiivi
hemmetinmoisien
Monikon genetiivi
hemmetinmoisteni
Monikon genetiivi
hemmetinmoisieni
Monikon genetiivi
hemmetinmoistesi
Monikon genetiivi
hemmetinmoisiesi
Monikon genetiivi
hemmetinmoistemme
Monikon genetiivi
hemmetinmoisiemme
Monikon genetiivi
hemmetinmoistenne
Monikon genetiivi
hemmetinmoisienne
Monikon genetiivi
hemmetinmoistensa
Monikon genetiivi
hemmetinmoisiensa
Partitiivi
hemmetinmoista
Partitiivi
hemmetinmoistani
Partitiivi
hemmetinmoistasi
Partitiivi
hemmetinmoistamme
Partitiivi
hemmetinmoistanne
Partitiivi
hemmetinmoistaan
Partitiivi
hemmetinmoistansa
Monikon partitiivi
hemmetinmoisia
Monikon partitiivi
hemmetinmoisiani
Monikon partitiivi
hemmetinmoisiasi
Monikon partitiivi
hemmetinmoisiamme
Monikon partitiivi
hemmetinmoisianne
Monikon partitiivi
hemmetinmoisiaan
Monikon partitiivi
hemmetinmoisiansa
Inessiivi
hemmetinmoisessa
Inessiivi
hemmetinmoisessani
Inessiivi
hemmetinmoisessasi
Inessiivi
hemmetinmoisessamme
Inessiivi
hemmetinmoisessanne
Inessiivi
hemmetinmoisessaan
Inessiivi
hemmetinmoisessansa
Monikon inessiivi
hemmetinmoisissa
Monikon inessiivi
hemmetinmoisissani
Monikon inessiivi
hemmetinmoisissasi
Monikon inessiivi
hemmetinmoisissamme
Monikon inessiivi
hemmetinmoisissanne
Monikon inessiivi
hemmetinmoisissaan
Monikon inessiivi
hemmetinmoisissansa
Elatiivi
hemmetinmoisesta
Elatiivi
hemmetinmoisestani
Elatiivi
hemmetinmoisestasi
Elatiivi
hemmetinmoisestamme
Elatiivi
hemmetinmoisestanne
Elatiivi
hemmetinmoisestaan
Elatiivi
hemmetinmoisestansa
Monikon elatiivi
hemmetinmoisista
Monikon elatiivi
hemmetinmoisistani
Monikon elatiivi
hemmetinmoisistasi
Monikon elatiivi
hemmetinmoisistamme
Monikon elatiivi
hemmetinmoisistanne
Monikon elatiivi
hemmetinmoisistaan
Monikon elatiivi
hemmetinmoisistansa
Illatiivi
hemmetinmoiseen
Illatiivi
hemmetinmoiseeni
Illatiivi
hemmetinmoiseesi
Illatiivi
hemmetinmoiseemme
Illatiivi
hemmetinmoiseenne
Illatiivi
hemmetinmoiseensa
Monikon illatiivi
hemmetinmoisiin
Monikon illatiivi
hemmetinmoisiini
Monikon illatiivi
hemmetinmoisiisi
Monikon illatiivi
hemmetinmoisiimme
Monikon illatiivi
hemmetinmoisiinne
Monikon illatiivi
hemmetinmoisiinsa
Adessiivi
hemmetinmoisella
Adessiivi
hemmetinmoisellani
Adessiivi
hemmetinmoisellasi
Adessiivi
hemmetinmoisellamme
Adessiivi
hemmetinmoisellanne
Adessiivi
hemmetinmoisellaan
Adessiivi
hemmetinmoisellansa
Monikon adessiivi
hemmetinmoisilla
Monikon adessiivi
hemmetinmoisillani
Monikon adessiivi
hemmetinmoisillasi
Monikon adessiivi
hemmetinmoisillamme
Monikon adessiivi
hemmetinmoisillanne
Monikon adessiivi
hemmetinmoisillaan
Monikon adessiivi
hemmetinmoisillansa
Ablatiivi
hemmetinmoiselta
Ablatiivi
hemmetinmoiseltani
Ablatiivi
hemmetinmoiseltasi
Ablatiivi
hemmetinmoiseltamme
Ablatiivi
hemmetinmoiseltanne
Ablatiivi
hemmetinmoiseltaan
Ablatiivi
hemmetinmoiseltansa
Monikon ablatiivi
hemmetinmoisilta
Monikon ablatiivi
hemmetinmoisiltani
Monikon ablatiivi
hemmetinmoisiltasi
Monikon ablatiivi
hemmetinmoisiltamme
Monikon ablatiivi
hemmetinmoisiltanne
Monikon ablatiivi
hemmetinmoisiltaan
Monikon ablatiivi
hemmetinmoisiltansa
Allatiivi
hemmetinmoiselle
Allatiivi
hemmetinmoiselleni
Allatiivi
hemmetinmoisellesi
Allatiivi
hemmetinmoisellemme
Allatiivi
hemmetinmoisellenne
Allatiivi
hemmetinmoiselleen
Allatiivi
hemmetinmoisellensa
Monikon allatiivi
hemmetinmoisille
Monikon allatiivi
hemmetinmoisilleni
Monikon allatiivi
hemmetinmoisillesi
Monikon allatiivi
hemmetinmoisillemme
Monikon allatiivi
hemmetinmoisillenne
Monikon allatiivi
hemmetinmoisilleen
Monikon allatiivi
hemmetinmoisillensa
Essiivi
hemmetinmoisena
Essiivi
hemmetinmoisenani
Essiivi
hemmetinmoisenasi
Essiivi
hemmetinmoisenamme
Essiivi
hemmetinmoisenanne
Essiivi
hemmetinmoisenaan
Essiivi
hemmetinmoisenansa
Monikon essiivi
hemmetinmoisina
Monikon essiivi
hemmetinmoisinani
Monikon essiivi
hemmetinmoisinasi
Monikon essiivi
hemmetinmoisinamme
Monikon essiivi
hemmetinmoisinanne
Monikon essiivi
hemmetinmoisinaan
Monikon essiivi
hemmetinmoisinansa
Translatiivi
hemmetinmoiseksi
Translatiivi
hemmetinmoisekseni
Translatiivi
hemmetinmoiseksesi
Translatiivi
hemmetinmoiseksemme
Translatiivi
hemmetinmoiseksenne
Translatiivi
hemmetinmoisekseen
Translatiivi
hemmetinmoiseksensa
Monikon translatiivi
hemmetinmoisiksi
Monikon translatiivi
hemmetinmoisikseni
Monikon translatiivi
hemmetinmoisiksesi
Monikon translatiivi
hemmetinmoisiksemme
Monikon translatiivi
hemmetinmoisiksenne
Monikon translatiivi
hemmetinmoisikseen
Monikon translatiivi
hemmetinmoisiksensa
Monikon instruktiivi
hemmetinmoisin
Abessiivi
hemmetinmoisetta
Abessiivi
hemmetinmoisettani
Abessiivi
hemmetinmoisettasi
Abessiivi
hemmetinmoisettamme
Abessiivi
hemmetinmoisettanne
Abessiivi
hemmetinmoisettaan
Abessiivi
hemmetinmoisettansa
Monikon abessiivi
hemmetinmoisitta
Monikon abessiivi
hemmetinmoisittani
Monikon abessiivi
hemmetinmoisittasi
Monikon abessiivi
hemmetinmoisittamme
Monikon abessiivi
hemmetinmoisittanne
Monikon abessiivi
hemmetinmoisittaan
Monikon abessiivi
hemmetinmoisittansa
Monikon komitatiivi
hemmetinmoisine
Monikon komitatiivi
hemmetinmoisineni
Monikon komitatiivi
hemmetinmoisinesi
Monikon komitatiivi
hemmetinmoisinemme
Monikon komitatiivi
hemmetinmoisinenne
Monikon komitatiivi
hemmetinmoisineen
Monikon komitatiivi
hemmetinmoisinensa
Monikon akkusatiivi
hemmetinmoiset
Monikon akkusatiivi
hemmetinmoiseni
Monikon akkusatiivi
hemmetinmoisesi
Monikon akkusatiivi
hemmetinmoisemme
Monikon akkusatiivi
hemmetinmoisenne
Monikon akkusatiivi
hemmetinmoisensa
Akkusatiivi
hemmetinmoiseni
Akkusatiivi
hemmetinmoisesi
Akkusatiivi
hemmetinmoisemme
Akkusatiivi
hemmetinmoisenne
Akkusatiivi
hemmetinmoisensa