Etsitylle sanalle löytyi useampi kirjoitusasu:
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | kahjut | Monikko | kahjuni |
| Monikko | kahjusi | Monikko | kahjumme |
| Monikko | kahjunne | Monikko | kahjunsa |
| Genetiivi | kahjun | Genetiivi | kahjuni |
| Genetiivi | kahjusi | Genetiivi | kahjumme |
| Genetiivi | kahjunne | Genetiivi | kahjunsa |
| Monikon genetiivi | kahjujen | Monikon genetiivi | kahjujeni |
| Monikon genetiivi | kahjujesi | Monikon genetiivi | kahjujemme |
| Monikon genetiivi | kahjujenne | Monikon genetiivi | kahjujensa |
| Partitiivi | kahjua | Partitiivi | kahjuani |
| Partitiivi | kahjuasi | Partitiivi | kahjuamme |
| Partitiivi | kahjuanne | Partitiivi | kahjuaan |
| Partitiivi | kahjuansa | Monikon partitiivi | kahjuja |
| Monikon partitiivi | kahjujani | Monikon partitiivi | kahjujasi |
| Monikon partitiivi | kahjujamme | Monikon partitiivi | kahjujanne |
| Monikon partitiivi | kahjujaan | Monikon partitiivi | kahjujansa |
| Inessiivi | kahjussa | Inessiivi | kahjussani |
| Inessiivi | kahjussasi | Inessiivi | kahjussamme |
| Inessiivi | kahjussanne | Inessiivi | kahjussaan |
| Inessiivi | kahjussansa | Monikon inessiivi | kahjuissa |
| Monikon inessiivi | kahjuissani | Monikon inessiivi | kahjuissasi |
| Monikon inessiivi | kahjuissamme | Monikon inessiivi | kahjuissanne |
| Monikon inessiivi | kahjuissaan | Monikon inessiivi | kahjuissansa |
| Elatiivi | kahjusta | Elatiivi | kahjustani |
| Elatiivi | kahjustasi | Elatiivi | kahjustamme |
| Elatiivi | kahjustanne | Elatiivi | kahjustaan |
| Elatiivi | kahjustansa | Monikon elatiivi | kahjuista |
| Monikon elatiivi | kahjuistani | Monikon elatiivi | kahjuistasi |
| Monikon elatiivi | kahjuistamme | Monikon elatiivi | kahjuistanne |
| Monikon elatiivi | kahjuistaan | Monikon elatiivi | kahjuistansa |
| Illatiivi | kahjuun | Illatiivi | kahjuuni |
| Illatiivi | kahjuusi | Illatiivi | kahjuumme |
| Illatiivi | kahjuunne | Illatiivi | kahjuunsa |
| Monikon illatiivi | kahjuihin | Monikon illatiivi | kahjuihini |
| Monikon illatiivi | kahjuihisi | Monikon illatiivi | kahjuihimme |
| Monikon illatiivi | kahjuihinne | Monikon illatiivi | kahjuihinsa |
| Adessiivi | kahjulla | Adessiivi | kahjullani |
| Adessiivi | kahjullasi | Adessiivi | kahjullamme |
| Adessiivi | kahjullanne | Adessiivi | kahjullaan |
| Adessiivi | kahjullansa | Monikon adessiivi | kahjuilla |
| Monikon adessiivi | kahjuillani | Monikon adessiivi | kahjuillasi |
| Monikon adessiivi | kahjuillamme | Monikon adessiivi | kahjuillanne |
| Monikon adessiivi | kahjuillaan | Monikon adessiivi | kahjuillansa |
| Ablatiivi | kahjulta | Ablatiivi | kahjultani |
| Ablatiivi | kahjultasi | Ablatiivi | kahjultamme |
| Ablatiivi | kahjultanne | Ablatiivi | kahjultaan |
| Ablatiivi | kahjultansa | Monikon ablatiivi | kahjuilta |
| Monikon ablatiivi | kahjuiltani | Monikon ablatiivi | kahjuiltasi |
| Monikon ablatiivi | kahjuiltamme | Monikon ablatiivi | kahjuiltanne |
| Monikon ablatiivi | kahjuiltaan | Monikon ablatiivi | kahjuiltansa |
| Allatiivi | kahjulle | Allatiivi | kahjulleni |
| Allatiivi | kahjullesi | Allatiivi | kahjullemme |
| Allatiivi | kahjullenne | Allatiivi | kahjulleen |
| Allatiivi | kahjullensa | Monikon allatiivi | kahjuille |
| Monikon allatiivi | kahjuilleni | Monikon allatiivi | kahjuillesi |
| Monikon allatiivi | kahjuillemme | Monikon allatiivi | kahjuillenne |
| Monikon allatiivi | kahjuilleen | Monikon allatiivi | kahjuillensa |
| Essiivi | kahjuna | Essiivi | kahjunani |
| Essiivi | kahjunasi | Essiivi | kahjunamme |
| Essiivi | kahjunanne | Essiivi | kahjunaan |
| Essiivi | kahjunansa | Monikon essiivi | kahjuina |
| Monikon essiivi | kahjuinani | Monikon essiivi | kahjuinasi |
| Monikon essiivi | kahjuinamme | Monikon essiivi | kahjuinanne |
| Monikon essiivi | kahjuinaan | Monikon essiivi | kahjuinansa |
| Translatiivi | kahjuksi | Translatiivi | kahjukseni |
| Translatiivi | kahjuksesi | Translatiivi | kahjuksemme |
| Translatiivi | kahjuksenne | Translatiivi | kahjukseen |
| Translatiivi | kahjuksensa | Monikon translatiivi | kahjuiksi |
| Monikon translatiivi | kahjuikseni | Monikon translatiivi | kahjuiksesi |
| Monikon translatiivi | kahjuiksemme | Monikon translatiivi | kahjuiksenne |
| Monikon translatiivi | kahjuikseen | Monikon translatiivi | kahjuiksensa |
| Monikon instruktiivi | kahjuin | Abessiivi | kahjutta |
| Abessiivi | kahjuttani | Abessiivi | kahjuttasi |
| Abessiivi | kahjuttamme | Abessiivi | kahjuttanne |
| Abessiivi | kahjuttaan | Abessiivi | kahjuttansa |
| Monikon abessiivi | kahjuitta | Monikon abessiivi | kahjuittani |
| Monikon abessiivi | kahjuittasi | Monikon abessiivi | kahjuittamme |
| Monikon abessiivi | kahjuittanne | Monikon abessiivi | kahjuittaan |
| Monikon abessiivi | kahjuittansa | Monikon komitatiivi | kahjuine |
| Monikon komitatiivi | kahjuineni | Monikon komitatiivi | kahjuinesi |
| Monikon komitatiivi | kahjuinemme | Monikon komitatiivi | kahjuinenne |
| Monikon komitatiivi | kahjuineen | Monikon komitatiivi | kahjuinensa |
| Monikon akkusatiivi | kahjut | Monikon akkusatiivi | kahjuni |
| Monikon akkusatiivi | kahjusi | Monikon akkusatiivi | kahjumme |
| Monikon akkusatiivi | kahjunne | Monikon akkusatiivi | kahjunsa |
| Akkusatiivi | kahjuni | Akkusatiivi | kahjusi |
| Akkusatiivi | kahjumme | Akkusatiivi | kahjunne |
| Akkusatiivi | kahjunsa |