Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkopakurikäävätGenetiivipakurikäävän
Monikon genetiivipakurikääpienPartitiivipakurikääpää
Monikon partitiivipakurikääpiäInessiivipakurikäävässä
Monikon inessiivipakurikäävissäElatiivipakurikäävästä
Monikon elatiivipakurikäävistäIllatiivipakurikääpään
Monikon illatiivipakurikääpiinAdessiivipakurikäävällä
Monikon adessiivipakurikäävilläAblatiivipakurikäävältä
Monikon ablatiivipakurikääviltäAllatiivipakurikäävälle
Monikon allatiivipakurikäävilleEssiivipakurikääpänä
Monikon essiivipakurikääpinäTranslatiivipakurikääväksi
Monikon translatiivipakurikääviksiMonikon instruktiivipakurikäävin
AbessiivipakurikäävättäMonikon abessiivipakurikäävittä
Monikon akkusatiivipakurikäävät

Luokat