Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
1.
sinek
Taivutusmuodot
Monikko
kaksisiipiset
Monikko
kaksisiipiseni
Monikko
kaksisiipisesi
Monikko
kaksisiipisemme
Monikko
kaksisiipisenne
Monikko
kaksisiipisensä
Genetiivi
kaksisiipisen
Genetiivi
kaksisiipiseni
Genetiivi
kaksisiipisesi
Genetiivi
kaksisiipisemme
Genetiivi
kaksisiipisenne
Genetiivi
kaksisiipisensä
Monikon genetiivi
kaksisiipisten
Monikon genetiivi
kaksisiipisien
Monikon genetiivi
kaksisiipisteni
Monikon genetiivi
kaksisiipisieni
Monikon genetiivi
kaksisiipistesi
Monikon genetiivi
kaksisiipisiesi
Monikon genetiivi
kaksisiipistemme
Monikon genetiivi
kaksisiipisiemme
Monikon genetiivi
kaksisiipistenne
Monikon genetiivi
kaksisiipisienne
Monikon genetiivi
kaksisiipistensä
Monikon genetiivi
kaksisiipisiensä
Partitiivi
kaksisiipistä
Partitiivi
kaksisiipistäni
Partitiivi
kaksisiipistäsi
Partitiivi
kaksisiipistämme
Partitiivi
kaksisiipistänne
Partitiivi
kaksisiipistään
Partitiivi
kaksisiipistänsä
Monikon partitiivi
kaksisiipisiä
Monikon partitiivi
kaksisiipisiäni
Monikon partitiivi
kaksisiipisiäsi
Monikon partitiivi
kaksisiipisiämme
Monikon partitiivi
kaksisiipisiänne
Monikon partitiivi
kaksisiipisiään
Monikon partitiivi
kaksisiipisiänsä
Inessiivi
kaksisiipisessä
Inessiivi
kaksisiipisessäni
Inessiivi
kaksisiipisessäsi
Inessiivi
kaksisiipisessämme
Inessiivi
kaksisiipisessänne
Inessiivi
kaksisiipisessään
Inessiivi
kaksisiipisessänsä
Monikon inessiivi
kaksisiipisissä
Monikon inessiivi
kaksisiipisissäni
Monikon inessiivi
kaksisiipisissäsi
Monikon inessiivi
kaksisiipisissämme
Monikon inessiivi
kaksisiipisissänne
Monikon inessiivi
kaksisiipisissään
Monikon inessiivi
kaksisiipisissänsä
Elatiivi
kaksisiipisestä
Elatiivi
kaksisiipisestäni
Elatiivi
kaksisiipisestäsi
Elatiivi
kaksisiipisestämme
Elatiivi
kaksisiipisestänne
Elatiivi
kaksisiipisestään
Elatiivi
kaksisiipisestänsä
Monikon elatiivi
kaksisiipisistä
Monikon elatiivi
kaksisiipisistäni
Monikon elatiivi
kaksisiipisistäsi
Monikon elatiivi
kaksisiipisistämme
Monikon elatiivi
kaksisiipisistänne
Monikon elatiivi
kaksisiipisistään
Monikon elatiivi
kaksisiipisistänsä
Illatiivi
kaksisiipiseen
Illatiivi
kaksisiipiseeni
Illatiivi
kaksisiipiseesi
Illatiivi
kaksisiipiseemme
Illatiivi
kaksisiipiseenne
Illatiivi
kaksisiipiseensä
Monikon illatiivi
kaksisiipisiin
Monikon illatiivi
kaksisiipisiini
Monikon illatiivi
kaksisiipisiisi
Monikon illatiivi
kaksisiipisiimme
Monikon illatiivi
kaksisiipisiinne
Monikon illatiivi
kaksisiipisiinsä
Adessiivi
kaksisiipisellä
Adessiivi
kaksisiipiselläni
Adessiivi
kaksisiipiselläsi
Adessiivi
kaksisiipisellämme
Adessiivi
kaksisiipisellänne
Adessiivi
kaksisiipisellään
Adessiivi
kaksisiipisellänsä
Monikon adessiivi
kaksisiipisillä
Monikon adessiivi
kaksisiipisilläni
Monikon adessiivi
kaksisiipisilläsi
Monikon adessiivi
kaksisiipisillämme
Monikon adessiivi
kaksisiipisillänne
Monikon adessiivi
kaksisiipisillään
Monikon adessiivi
kaksisiipisillänsä
Ablatiivi
kaksisiipiseltä
Ablatiivi
kaksisiipiseltäni
Ablatiivi
kaksisiipiseltäsi
Ablatiivi
kaksisiipiseltämme
Ablatiivi
kaksisiipiseltänne
Ablatiivi
kaksisiipiseltään
Ablatiivi
kaksisiipiseltänsä
Monikon ablatiivi
kaksisiipisiltä
Monikon ablatiivi
kaksisiipisiltäni
Monikon ablatiivi
kaksisiipisiltäsi
Monikon ablatiivi
kaksisiipisiltämme
Monikon ablatiivi
kaksisiipisiltänne
Monikon ablatiivi
kaksisiipisiltään
Monikon ablatiivi
kaksisiipisiltänsä
Allatiivi
kaksisiipiselle
Allatiivi
kaksisiipiselleni
Allatiivi
kaksisiipisellesi
Allatiivi
kaksisiipisellemme
Allatiivi
kaksisiipisellenne
Allatiivi
kaksisiipiselleen
Allatiivi
kaksisiipisellensä
Monikon allatiivi
kaksisiipisille
Monikon allatiivi
kaksisiipisilleni
Monikon allatiivi
kaksisiipisillesi
Monikon allatiivi
kaksisiipisillemme
Monikon allatiivi
kaksisiipisillenne
Monikon allatiivi
kaksisiipisilleen
Monikon allatiivi
kaksisiipisillensä
Essiivi
kaksisiipisenä
Essiivi
kaksisiipisenäni
Essiivi
kaksisiipisenäsi
Essiivi
kaksisiipisenämme
Essiivi
kaksisiipisenänne
Essiivi
kaksisiipisenään
Essiivi
kaksisiipisenänsä
Monikon essiivi
kaksisiipisinä
Monikon essiivi
kaksisiipisinäni
Monikon essiivi
kaksisiipisinäsi
Monikon essiivi
kaksisiipisinämme
Monikon essiivi
kaksisiipisinänne
Monikon essiivi
kaksisiipisinään
Monikon essiivi
kaksisiipisinänsä
Translatiivi
kaksisiipiseksi
Translatiivi
kaksisiipisekseni
Translatiivi
kaksisiipiseksesi
Translatiivi
kaksisiipiseksemme
Translatiivi
kaksisiipiseksenne
Translatiivi
kaksisiipisekseen
Translatiivi
kaksisiipiseksensä
Monikon translatiivi
kaksisiipisiksi
Monikon translatiivi
kaksisiipisikseni
Monikon translatiivi
kaksisiipisiksesi
Monikon translatiivi
kaksisiipisiksemme
Monikon translatiivi
kaksisiipisiksenne
Monikon translatiivi
kaksisiipisikseen
Monikon translatiivi
kaksisiipisiksensä
Monikon instruktiivi
kaksisiipisin
Abessiivi
kaksisiipisettä
Abessiivi
kaksisiipisettäni
Abessiivi
kaksisiipisettäsi
Abessiivi
kaksisiipisettämme
Abessiivi
kaksisiipisettänne
Abessiivi
kaksisiipisettään
Abessiivi
kaksisiipisettänsä
Monikon abessiivi
kaksisiipisittä
Monikon abessiivi
kaksisiipisittäni
Monikon abessiivi
kaksisiipisittäsi
Monikon abessiivi
kaksisiipisittämme
Monikon abessiivi
kaksisiipisittänne
Monikon abessiivi
kaksisiipisittään
Monikon abessiivi
kaksisiipisittänsä
Monikon komitatiivi
kaksisiipisine
Monikon komitatiivi
kaksisiipisineni
Monikon komitatiivi
kaksisiipisinesi
Monikon komitatiivi
kaksisiipisinemme
Monikon komitatiivi
kaksisiipisinenne
Monikon komitatiivi
kaksisiipisineen
Monikon komitatiivi
kaksisiipisinensä
Monikon akkusatiivi
kaksisiipiset
Monikon akkusatiivi
kaksisiipiseni
Monikon akkusatiivi
kaksisiipisesi
Monikon akkusatiivi
kaksisiipisemme
Monikon akkusatiivi
kaksisiipisenne
Monikon akkusatiivi
kaksisiipisensä
Akkusatiivi
kaksisiipiseni
Akkusatiivi
kaksisiipisesi
Akkusatiivi
kaksisiipisemme
Akkusatiivi
kaksisiipisenne
Akkusatiivi
kaksisiipisensä