Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkokaksisiipisetMonikkokaksisiipiseni
MonikkokaksisiipisesiMonikkokaksisiipisemme
MonikkokaksisiipisenneMonikkokaksisiipisensä
GenetiivikaksisiipisenGenetiivikaksisiipiseni
GenetiivikaksisiipisesiGenetiivikaksisiipisemme
GenetiivikaksisiipisenneGenetiivikaksisiipisensä
Monikon genetiivikaksisiipistenMonikon genetiivikaksisiipisien
Monikon genetiivikaksisiipisteniMonikon genetiivikaksisiipisieni
Monikon genetiivikaksisiipistesiMonikon genetiivikaksisiipisiesi
Monikon genetiivikaksisiipistemmeMonikon genetiivikaksisiipisiemme
Monikon genetiivikaksisiipistenneMonikon genetiivikaksisiipisienne
Monikon genetiivikaksisiipistensäMonikon genetiivikaksisiipisiensä
PartitiivikaksisiipistäPartitiivikaksisiipistäni
PartitiivikaksisiipistäsiPartitiivikaksisiipistämme
PartitiivikaksisiipistännePartitiivikaksisiipistään
PartitiivikaksisiipistänsäMonikon partitiivikaksisiipisiä
Monikon partitiivikaksisiipisiäniMonikon partitiivikaksisiipisiäsi
Monikon partitiivikaksisiipisiämmeMonikon partitiivikaksisiipisiänne
Monikon partitiivikaksisiipisiäänMonikon partitiivikaksisiipisiänsä
InessiivikaksisiipisessäInessiivikaksisiipisessäni
InessiivikaksisiipisessäsiInessiivikaksisiipisessämme
InessiivikaksisiipisessänneInessiivikaksisiipisessään
InessiivikaksisiipisessänsäMonikon inessiivikaksisiipisissä
Monikon inessiivikaksisiipisissäniMonikon inessiivikaksisiipisissäsi
Monikon inessiivikaksisiipisissämmeMonikon inessiivikaksisiipisissänne
Monikon inessiivikaksisiipisissäänMonikon inessiivikaksisiipisissänsä
ElatiivikaksisiipisestäElatiivikaksisiipisestäni
ElatiivikaksisiipisestäsiElatiivikaksisiipisestämme
ElatiivikaksisiipisestänneElatiivikaksisiipisestään
ElatiivikaksisiipisestänsäMonikon elatiivikaksisiipisistä
Monikon elatiivikaksisiipisistäniMonikon elatiivikaksisiipisistäsi
Monikon elatiivikaksisiipisistämmeMonikon elatiivikaksisiipisistänne
Monikon elatiivikaksisiipisistäänMonikon elatiivikaksisiipisistänsä
IllatiivikaksisiipiseenIllatiivikaksisiipiseeni
IllatiivikaksisiipiseesiIllatiivikaksisiipiseemme
IllatiivikaksisiipiseenneIllatiivikaksisiipiseensä
Monikon illatiivikaksisiipisiinMonikon illatiivikaksisiipisiini
Monikon illatiivikaksisiipisiisiMonikon illatiivikaksisiipisiimme
Monikon illatiivikaksisiipisiinneMonikon illatiivikaksisiipisiinsä
AdessiivikaksisiipiselläAdessiivikaksisiipiselläni
AdessiivikaksisiipiselläsiAdessiivikaksisiipisellämme
AdessiivikaksisiipisellänneAdessiivikaksisiipisellään
AdessiivikaksisiipisellänsäMonikon adessiivikaksisiipisillä
Monikon adessiivikaksisiipisilläniMonikon adessiivikaksisiipisilläsi
Monikon adessiivikaksisiipisillämmeMonikon adessiivikaksisiipisillänne
Monikon adessiivikaksisiipisilläänMonikon adessiivikaksisiipisillänsä
AblatiivikaksisiipiseltäAblatiivikaksisiipiseltäni
AblatiivikaksisiipiseltäsiAblatiivikaksisiipiseltämme
AblatiivikaksisiipiseltänneAblatiivikaksisiipiseltään
AblatiivikaksisiipiseltänsäMonikon ablatiivikaksisiipisiltä
Monikon ablatiivikaksisiipisiltäniMonikon ablatiivikaksisiipisiltäsi
Monikon ablatiivikaksisiipisiltämmeMonikon ablatiivikaksisiipisiltänne
Monikon ablatiivikaksisiipisiltäänMonikon ablatiivikaksisiipisiltänsä
AllatiivikaksisiipiselleAllatiivikaksisiipiselleni
AllatiivikaksisiipisellesiAllatiivikaksisiipisellemme
AllatiivikaksisiipisellenneAllatiivikaksisiipiselleen
AllatiivikaksisiipisellensäMonikon allatiivikaksisiipisille
Monikon allatiivikaksisiipisilleniMonikon allatiivikaksisiipisillesi
Monikon allatiivikaksisiipisillemmeMonikon allatiivikaksisiipisillenne
Monikon allatiivikaksisiipisilleenMonikon allatiivikaksisiipisillensä
EssiivikaksisiipisenäEssiivikaksisiipisenäni
EssiivikaksisiipisenäsiEssiivikaksisiipisenämme
EssiivikaksisiipisenänneEssiivikaksisiipisenään
EssiivikaksisiipisenänsäMonikon essiivikaksisiipisinä
Monikon essiivikaksisiipisinäniMonikon essiivikaksisiipisinäsi
Monikon essiivikaksisiipisinämmeMonikon essiivikaksisiipisinänne
Monikon essiivikaksisiipisinäänMonikon essiivikaksisiipisinänsä
TranslatiivikaksisiipiseksiTranslatiivikaksisiipisekseni
TranslatiivikaksisiipiseksesiTranslatiivikaksisiipiseksemme
TranslatiivikaksisiipiseksenneTranslatiivikaksisiipisekseen
TranslatiivikaksisiipiseksensäMonikon translatiivikaksisiipisiksi
Monikon translatiivikaksisiipisikseniMonikon translatiivikaksisiipisiksesi
Monikon translatiivikaksisiipisiksemmeMonikon translatiivikaksisiipisiksenne
Monikon translatiivikaksisiipisikseenMonikon translatiivikaksisiipisiksensä
Monikon instruktiivikaksisiipisinAbessiivikaksisiipisettä
AbessiivikaksisiipisettäniAbessiivikaksisiipisettäsi
AbessiivikaksisiipisettämmeAbessiivikaksisiipisettänne
AbessiivikaksisiipisettäänAbessiivikaksisiipisettänsä
Monikon abessiivikaksisiipisittäMonikon abessiivikaksisiipisittäni
Monikon abessiivikaksisiipisittäsiMonikon abessiivikaksisiipisittämme
Monikon abessiivikaksisiipisittänneMonikon abessiivikaksisiipisittään
Monikon abessiivikaksisiipisittänsäMonikon komitatiivikaksisiipisine
Monikon komitatiivikaksisiipisineniMonikon komitatiivikaksisiipisinesi
Monikon komitatiivikaksisiipisinemmeMonikon komitatiivikaksisiipisinenne
Monikon komitatiivikaksisiipisineenMonikon komitatiivikaksisiipisinensä
Monikon akkusatiivikaksisiipisetMonikon akkusatiivikaksisiipiseni
Monikon akkusatiivikaksisiipisesiMonikon akkusatiivikaksisiipisemme
Monikon akkusatiivikaksisiipisenneMonikon akkusatiivikaksisiipisensä
AkkusatiivikaksisiipiseniAkkusatiivikaksisiipisesi
AkkusatiivikaksisiipisemmeAkkusatiivikaksisiipisenne
Akkusatiivikaksisiipisensä