Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkohitusetGenetiivihitusen
Monikon genetiivihitustenMonikon genetiivihitusien
PartitiivihitustaMonikon partitiivihitusia
InessiivihitusessaMonikon inessiivihitusissa
ElatiivihitusestaMonikon elatiivihitusista
IllatiivihituseenMonikon illatiivihitusiin
AdessiivihitusellaMonikon adessiivihitusilla
AblatiivihituseltaMonikon ablatiivihitusilta
AllatiivihituselleMonikon allatiivihitusille
EssiivihitusenaMonikon essiivihitusina
TranslatiivihituseksiMonikon translatiivihitusiksi
Monikon instruktiivihitusinAbessiivihitusetta
Monikon abessiivihitusittaMonikon akkusatiivihituset

Luokat