Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.
3.

Taivutusmuodot

MonikkokiemurtelevatMonikkokiemurtelevani
MonikkokiemurtelevasiMonikkokiemurtelevamme
MonikkokiemurtelevanneMonikkokiemurtelevansa
GenetiivikiemurtelevanGenetiivikiemurtelevani
GenetiivikiemurtelevasiGenetiivikiemurtelevamme
GenetiivikiemurtelevanneGenetiivikiemurtelevansa
Monikon genetiivikiemurtelevienMonikon genetiivikiemurtelevieni
Monikon genetiivikiemurteleviesiMonikon genetiivikiemurteleviemme
Monikon genetiivikiemurtelevienneMonikon genetiivikiemurteleviensa
PartitiivikiemurtelevaaPartitiivikiemurtelevaani
PartitiivikiemurtelevaasiPartitiivikiemurtelevaamme
PartitiivikiemurtelevaannePartitiivikiemurtelevaansa
Monikon partitiivikiemurteleviaMonikon partitiivikiemurteleviani
Monikon partitiivikiemurteleviasiMonikon partitiivikiemurteleviamme
Monikon partitiivikiemurtelevianneMonikon partitiivikiemurteleviaan
Monikon partitiivikiemurteleviansaInessiivikiemurtelevassa
InessiivikiemurtelevassaniInessiivikiemurtelevassasi
InessiivikiemurtelevassammeInessiivikiemurtelevassanne
InessiivikiemurtelevassaanInessiivikiemurtelevassansa
Monikon inessiivikiemurtelevissaMonikon inessiivikiemurtelevissani
Monikon inessiivikiemurtelevissasiMonikon inessiivikiemurtelevissamme
Monikon inessiivikiemurtelevissanneMonikon inessiivikiemurtelevissaan
Monikon inessiivikiemurtelevissansaElatiivikiemurtelevasta
ElatiivikiemurtelevastaniElatiivikiemurtelevastasi
ElatiivikiemurtelevastammeElatiivikiemurtelevastanne
ElatiivikiemurtelevastaanElatiivikiemurtelevastansa
Monikon elatiivikiemurtelevistaMonikon elatiivikiemurtelevistani
Monikon elatiivikiemurtelevistasiMonikon elatiivikiemurtelevistamme
Monikon elatiivikiemurtelevistanneMonikon elatiivikiemurtelevistaan
Monikon elatiivikiemurtelevistansaIllatiivikiemurtelevaan
IllatiivikiemurtelevaaniIllatiivikiemurtelevaasi
IllatiivikiemurtelevaammeIllatiivikiemurtelevaanne
IllatiivikiemurtelevaansaMonikon illatiivikiemurteleviin
Monikon illatiivikiemurteleviiniMonikon illatiivikiemurteleviisi
Monikon illatiivikiemurteleviimmeMonikon illatiivikiemurteleviinne
Monikon illatiivikiemurteleviinsaAdessiivikiemurtelevalla
AdessiivikiemurtelevallaniAdessiivikiemurtelevallasi
AdessiivikiemurtelevallammeAdessiivikiemurtelevallanne
AdessiivikiemurtelevallaanAdessiivikiemurtelevallansa
Monikon adessiivikiemurtelevillaMonikon adessiivikiemurtelevillani
Monikon adessiivikiemurtelevillasiMonikon adessiivikiemurtelevillamme
Monikon adessiivikiemurtelevillanneMonikon adessiivikiemurtelevillaan
Monikon adessiivikiemurtelevillansaAblatiivikiemurtelevalta
AblatiivikiemurtelevaltaniAblatiivikiemurtelevaltasi
AblatiivikiemurtelevaltammeAblatiivikiemurtelevaltanne
AblatiivikiemurtelevaltaanAblatiivikiemurtelevaltansa
Monikon ablatiivikiemurteleviltaMonikon ablatiivikiemurteleviltani
Monikon ablatiivikiemurteleviltasiMonikon ablatiivikiemurteleviltamme
Monikon ablatiivikiemurteleviltanneMonikon ablatiivikiemurteleviltaan
Monikon ablatiivikiemurteleviltansaAllatiivikiemurtelevalle
AllatiivikiemurtelevalleniAllatiivikiemurtelevallesi
AllatiivikiemurtelevallemmeAllatiivikiemurtelevallenne
AllatiivikiemurtelevalleenAllatiivikiemurtelevallensa
Monikon allatiivikiemurtelevilleMonikon allatiivikiemurtelevilleni
Monikon allatiivikiemurtelevillesiMonikon allatiivikiemurtelevillemme
Monikon allatiivikiemurtelevillenneMonikon allatiivikiemurtelevilleen
Monikon allatiivikiemurtelevillensaEssiivikiemurtelevana
EssiivikiemurtelevananiEssiivikiemurtelevanasi
EssiivikiemurtelevanammeEssiivikiemurtelevananne
EssiivikiemurtelevanaanEssiivikiemurtelevanansa
Monikon essiivikiemurtelevinaMonikon essiivikiemurtelevinani
Monikon essiivikiemurtelevinasiMonikon essiivikiemurtelevinamme
Monikon essiivikiemurtelevinanneMonikon essiivikiemurtelevinaan
Monikon essiivikiemurtelevinansaTranslatiivikiemurtelevaksi
TranslatiivikiemurtelevakseniTranslatiivikiemurtelevaksesi
TranslatiivikiemurtelevaksemmeTranslatiivikiemurtelevaksenne
TranslatiivikiemurtelevakseenTranslatiivikiemurtelevaksensa
Monikon translatiivikiemurteleviksiMonikon translatiivikiemurtelevikseni
Monikon translatiivikiemurteleviksesiMonikon translatiivikiemurteleviksemme
Monikon translatiivikiemurteleviksenneMonikon translatiivikiemurtelevikseen
Monikon translatiivikiemurteleviksensaMonikon instruktiivikiemurtelevin
AbessiivikiemurtelevattaAbessiivikiemurtelevattani
AbessiivikiemurtelevattasiAbessiivikiemurtelevattamme
AbessiivikiemurtelevattanneAbessiivikiemurtelevattaan
AbessiivikiemurtelevattansaMonikon abessiivikiemurtelevitta
Monikon abessiivikiemurtelevittaniMonikon abessiivikiemurtelevittasi
Monikon abessiivikiemurtelevittammeMonikon abessiivikiemurtelevittanne
Monikon abessiivikiemurtelevittaanMonikon abessiivikiemurtelevittansa
Monikon komitatiivikiemurtelevineMonikon komitatiivikiemurtelevineni
Monikon komitatiivikiemurtelevinesiMonikon komitatiivikiemurtelevinemme
Monikon komitatiivikiemurtelevinenneMonikon komitatiivikiemurtelevineen
Monikon komitatiivikiemurtelevinensaKomparatiivikiemurtelevampi
SuperlatiivikiemurtelevinMonikon akkusatiivikiemurtelevat
Monikon akkusatiivikiemurtelevaniMonikon akkusatiivikiemurtelevasi
Monikon akkusatiivikiemurtelevammeMonikon akkusatiivikiemurtelevanne
Monikon akkusatiivikiemurtelevansaAkkusatiivikiemurtelevani
AkkusatiivikiemurtelevasiAkkusatiivikiemurtelevamme
AkkusatiivikiemurtelevanneAkkusatiivikiemurtelevansa