Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkolumileinikitGenetiivilumileinikin
Monikon genetiivilumileinikkienPartitiivilumileinikkiä
Monikon partitiivilumileinikkejäInessiivilumileinikissä
Monikon inessiivilumileinikeissäElatiivilumileinikistä
Monikon elatiivilumileinikeistäIllatiivilumileinikkiin
Monikon illatiivilumileinikkeihinAdessiivilumileinikillä
Monikon adessiivilumileinikeilläAblatiivilumileinikiltä
Monikon ablatiivilumileinikeiltäAllatiivilumileinikille
Monikon allatiivilumileinikeilleEssiivilumileinikkinä
Monikon essiivilumileinikkeinäTranslatiivilumileinikiksi
Monikon translatiivilumileinikeiksiMonikon instruktiivilumileinikein
AbessiivilumileinikittäMonikon abessiivilumileinikeittä
Monikon akkusatiivilumileinikit