Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | välähtämiset | Genetiivi | välähtämisen |
| Monikon genetiivi | välähtämisten | Monikon genetiivi | välähtämisien |
| Partitiivi | välähtämistä | Monikon partitiivi | välähtämisiä |
| Inessiivi | välähtämisessä | Monikon inessiivi | välähtämisissä |
| Elatiivi | välähtämisestä | Monikon elatiivi | välähtämisistä |
| Illatiivi | välähtämiseen | Monikon illatiivi | välähtämisiin |
| Adessiivi | välähtämisellä | Monikon adessiivi | välähtämisillä |
| Ablatiivi | välähtämiseltä | Monikon ablatiivi | välähtämisiltä |
| Allatiivi | välähtämiselle | Monikon allatiivi | välähtämisille |
| Essiivi | välähtämisenä | Monikon essiivi | välähtämisinä |
| Translatiivi | välähtämiseksi | Monikon translatiivi | välähtämisiksi |
| Monikon instruktiivi | välähtämisin | Abessiivi | välähtämisettä |
| Monikon abessiivi | välähtämisittä | Monikon akkusatiivi | välähtämiset |