Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | vavit | Genetiivi | vavin |
| Monikon genetiivi | vavien | Partitiivi | vavia |
| Monikon partitiivi | vaveja | Inessiivi | vavissa |
| Monikon inessiivi | vaveissa | Elatiivi | vavista |
| Monikon elatiivi | vaveista | Illatiivi | vaviin |
| Monikon illatiivi | vaveihin | Adessiivi | vavilla |
| Monikon adessiivi | vaveilla | Ablatiivi | vavilta |
| Monikon ablatiivi | vaveilta | Allatiivi | vaville |
| Monikon allatiivi | vaveille | Essiivi | vavina |
| Monikon essiivi | vaveina | Translatiivi | vaviksi |
| Monikon translatiivi | vaveiksi | Monikon instruktiivi | vavein |
| Abessiivi | vavitta | Monikon abessiivi | vaveitta |
| Monikon akkusatiivi | vavit |