Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Käännöksiä ei löytynyt.
| Monikko | lohkoiset | Monikko | lohkoiseni |
| Monikko | lohkoisesi | Monikko | lohkoisemme |
| Monikko | lohkoisenne | Monikko | lohkoisensa |
| Genetiivi | lohkoisen | Genetiivi | lohkoiseni |
| Genetiivi | lohkoisesi | Genetiivi | lohkoisemme |
| Genetiivi | lohkoisenne | Genetiivi | lohkoisensa |
| Monikon genetiivi | lohkoisten | Monikon genetiivi | lohkoisien |
| Monikon genetiivi | lohkoisteni | Monikon genetiivi | lohkoisieni |
| Monikon genetiivi | lohkoistesi | Monikon genetiivi | lohkoisiesi |
| Monikon genetiivi | lohkoistemme | Monikon genetiivi | lohkoisiemme |
| Monikon genetiivi | lohkoistenne | Monikon genetiivi | lohkoisienne |
| Monikon genetiivi | lohkoistensa | Monikon genetiivi | lohkoisiensa |
| Partitiivi | lohkoista | Partitiivi | lohkoistani |
| Partitiivi | lohkoistasi | Partitiivi | lohkoistamme |
| Partitiivi | lohkoistanne | Partitiivi | lohkoistaan |
| Partitiivi | lohkoistansa | Monikon partitiivi | lohkoisia |
| Monikon partitiivi | lohkoisiani | Monikon partitiivi | lohkoisiasi |
| Monikon partitiivi | lohkoisiamme | Monikon partitiivi | lohkoisianne |
| Monikon partitiivi | lohkoisiaan | Monikon partitiivi | lohkoisiansa |
| Inessiivi | lohkoisessa | Inessiivi | lohkoisessani |
| Inessiivi | lohkoisessasi | Inessiivi | lohkoisessamme |
| Inessiivi | lohkoisessanne | Inessiivi | lohkoisessaan |
| Inessiivi | lohkoisessansa | Monikon inessiivi | lohkoisissa |
| Monikon inessiivi | lohkoisissani | Monikon inessiivi | lohkoisissasi |
| Monikon inessiivi | lohkoisissamme | Monikon inessiivi | lohkoisissanne |
| Monikon inessiivi | lohkoisissaan | Monikon inessiivi | lohkoisissansa |
| Elatiivi | lohkoisesta | Elatiivi | lohkoisestani |
| Elatiivi | lohkoisestasi | Elatiivi | lohkoisestamme |
| Elatiivi | lohkoisestanne | Elatiivi | lohkoisestaan |
| Elatiivi | lohkoisestansa | Monikon elatiivi | lohkoisista |
| Monikon elatiivi | lohkoisistani | Monikon elatiivi | lohkoisistasi |
| Monikon elatiivi | lohkoisistamme | Monikon elatiivi | lohkoisistanne |
| Monikon elatiivi | lohkoisistaan | Monikon elatiivi | lohkoisistansa |
| Illatiivi | lohkoiseen | Illatiivi | lohkoiseeni |
| Illatiivi | lohkoiseesi | Illatiivi | lohkoiseemme |
| Illatiivi | lohkoiseenne | Illatiivi | lohkoiseensa |
| Monikon illatiivi | lohkoisiin | Monikon illatiivi | lohkoisiini |
| Monikon illatiivi | lohkoisiisi | Monikon illatiivi | lohkoisiimme |
| Monikon illatiivi | lohkoisiinne | Monikon illatiivi | lohkoisiinsa |
| Adessiivi | lohkoisella | Adessiivi | lohkoisellani |
| Adessiivi | lohkoisellasi | Adessiivi | lohkoisellamme |
| Adessiivi | lohkoisellanne | Adessiivi | lohkoisellaan |
| Adessiivi | lohkoisellansa | Monikon adessiivi | lohkoisilla |
| Monikon adessiivi | lohkoisillani | Monikon adessiivi | lohkoisillasi |
| Monikon adessiivi | lohkoisillamme | Monikon adessiivi | lohkoisillanne |
| Monikon adessiivi | lohkoisillaan | Monikon adessiivi | lohkoisillansa |
| Ablatiivi | lohkoiselta | Ablatiivi | lohkoiseltani |
| Ablatiivi | lohkoiseltasi | Ablatiivi | lohkoiseltamme |
| Ablatiivi | lohkoiseltanne | Ablatiivi | lohkoiseltaan |
| Ablatiivi | lohkoiseltansa | Monikon ablatiivi | lohkoisilta |
| Monikon ablatiivi | lohkoisiltani | Monikon ablatiivi | lohkoisiltasi |
| Monikon ablatiivi | lohkoisiltamme | Monikon ablatiivi | lohkoisiltanne |
| Monikon ablatiivi | lohkoisiltaan | Monikon ablatiivi | lohkoisiltansa |
| Allatiivi | lohkoiselle | Allatiivi | lohkoiselleni |
| Allatiivi | lohkoisellesi | Allatiivi | lohkoisellemme |
| Allatiivi | lohkoisellenne | Allatiivi | lohkoiselleen |
| Allatiivi | lohkoisellensa | Monikon allatiivi | lohkoisille |
| Monikon allatiivi | lohkoisilleni | Monikon allatiivi | lohkoisillesi |
| Monikon allatiivi | lohkoisillemme | Monikon allatiivi | lohkoisillenne |
| Monikon allatiivi | lohkoisilleen | Monikon allatiivi | lohkoisillensa |
| Essiivi | lohkoisena | Essiivi | lohkoisenani |
| Essiivi | lohkoisenasi | Essiivi | lohkoisenamme |
| Essiivi | lohkoisenanne | Essiivi | lohkoisenaan |
| Essiivi | lohkoisenansa | Monikon essiivi | lohkoisina |
| Monikon essiivi | lohkoisinani | Monikon essiivi | lohkoisinasi |
| Monikon essiivi | lohkoisinamme | Monikon essiivi | lohkoisinanne |
| Monikon essiivi | lohkoisinaan | Monikon essiivi | lohkoisinansa |
| Translatiivi | lohkoiseksi | Translatiivi | lohkoisekseni |
| Translatiivi | lohkoiseksesi | Translatiivi | lohkoiseksemme |
| Translatiivi | lohkoiseksenne | Translatiivi | lohkoisekseen |
| Translatiivi | lohkoiseksensa | Monikon translatiivi | lohkoisiksi |
| Monikon translatiivi | lohkoisikseni | Monikon translatiivi | lohkoisiksesi |
| Monikon translatiivi | lohkoisiksemme | Monikon translatiivi | lohkoisiksenne |
| Monikon translatiivi | lohkoisikseen | Monikon translatiivi | lohkoisiksensa |
| Monikon instruktiivi | lohkoisin | Abessiivi | lohkoisetta |
| Abessiivi | lohkoisettani | Abessiivi | lohkoisettasi |
| Abessiivi | lohkoisettamme | Abessiivi | lohkoisettanne |
| Abessiivi | lohkoisettaan | Abessiivi | lohkoisettansa |
| Monikon abessiivi | lohkoisitta | Monikon abessiivi | lohkoisittani |
| Monikon abessiivi | lohkoisittasi | Monikon abessiivi | lohkoisittamme |
| Monikon abessiivi | lohkoisittanne | Monikon abessiivi | lohkoisittaan |
| Monikon abessiivi | lohkoisittansa | Monikon komitatiivi | lohkoisine |
| Monikon komitatiivi | lohkoisineni | Monikon komitatiivi | lohkoisinesi |
| Monikon komitatiivi | lohkoisinemme | Monikon komitatiivi | lohkoisinenne |
| Monikon komitatiivi | lohkoisineen | Monikon komitatiivi | lohkoisinensa |
| Monikon akkusatiivi | lohkoiset | Monikon akkusatiivi | lohkoiseni |
| Monikon akkusatiivi | lohkoisesi | Monikon akkusatiivi | lohkoisemme |
| Monikon akkusatiivi | lohkoisenne | Monikon akkusatiivi | lohkoisensa |
| Akkusatiivi | lohkoiseni | Akkusatiivi | lohkoisesi |
| Akkusatiivi | lohkoisemme | Akkusatiivi | lohkoisenne |
| Akkusatiivi | lohkoisensa |