Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkolohkoisetMonikkolohkoiseni
MonikkolohkoisesiMonikkolohkoisemme
MonikkolohkoisenneMonikkolohkoisensa
GenetiivilohkoisenGenetiivilohkoiseni
GenetiivilohkoisesiGenetiivilohkoisemme
GenetiivilohkoisenneGenetiivilohkoisensa
Monikon genetiivilohkoistenMonikon genetiivilohkoisien
Monikon genetiivilohkoisteniMonikon genetiivilohkoisieni
Monikon genetiivilohkoistesiMonikon genetiivilohkoisiesi
Monikon genetiivilohkoistemmeMonikon genetiivilohkoisiemme
Monikon genetiivilohkoistenneMonikon genetiivilohkoisienne
Monikon genetiivilohkoistensaMonikon genetiivilohkoisiensa
PartitiivilohkoistaPartitiivilohkoistani
PartitiivilohkoistasiPartitiivilohkoistamme
PartitiivilohkoistannePartitiivilohkoistaan
PartitiivilohkoistansaMonikon partitiivilohkoisia
Monikon partitiivilohkoisianiMonikon partitiivilohkoisiasi
Monikon partitiivilohkoisiammeMonikon partitiivilohkoisianne
Monikon partitiivilohkoisiaanMonikon partitiivilohkoisiansa
InessiivilohkoisessaInessiivilohkoisessani
InessiivilohkoisessasiInessiivilohkoisessamme
InessiivilohkoisessanneInessiivilohkoisessaan
InessiivilohkoisessansaMonikon inessiivilohkoisissa
Monikon inessiivilohkoisissaniMonikon inessiivilohkoisissasi
Monikon inessiivilohkoisissammeMonikon inessiivilohkoisissanne
Monikon inessiivilohkoisissaanMonikon inessiivilohkoisissansa
ElatiivilohkoisestaElatiivilohkoisestani
ElatiivilohkoisestasiElatiivilohkoisestamme
ElatiivilohkoisestanneElatiivilohkoisestaan
ElatiivilohkoisestansaMonikon elatiivilohkoisista
Monikon elatiivilohkoisistaniMonikon elatiivilohkoisistasi
Monikon elatiivilohkoisistammeMonikon elatiivilohkoisistanne
Monikon elatiivilohkoisistaanMonikon elatiivilohkoisistansa
IllatiivilohkoiseenIllatiivilohkoiseeni
IllatiivilohkoiseesiIllatiivilohkoiseemme
IllatiivilohkoiseenneIllatiivilohkoiseensa
Monikon illatiivilohkoisiinMonikon illatiivilohkoisiini
Monikon illatiivilohkoisiisiMonikon illatiivilohkoisiimme
Monikon illatiivilohkoisiinneMonikon illatiivilohkoisiinsa
AdessiivilohkoisellaAdessiivilohkoisellani
AdessiivilohkoisellasiAdessiivilohkoisellamme
AdessiivilohkoisellanneAdessiivilohkoisellaan
AdessiivilohkoisellansaMonikon adessiivilohkoisilla
Monikon adessiivilohkoisillaniMonikon adessiivilohkoisillasi
Monikon adessiivilohkoisillammeMonikon adessiivilohkoisillanne
Monikon adessiivilohkoisillaanMonikon adessiivilohkoisillansa
AblatiivilohkoiseltaAblatiivilohkoiseltani
AblatiivilohkoiseltasiAblatiivilohkoiseltamme
AblatiivilohkoiseltanneAblatiivilohkoiseltaan
AblatiivilohkoiseltansaMonikon ablatiivilohkoisilta
Monikon ablatiivilohkoisiltaniMonikon ablatiivilohkoisiltasi
Monikon ablatiivilohkoisiltammeMonikon ablatiivilohkoisiltanne
Monikon ablatiivilohkoisiltaanMonikon ablatiivilohkoisiltansa
AllatiivilohkoiselleAllatiivilohkoiselleni
AllatiivilohkoisellesiAllatiivilohkoisellemme
AllatiivilohkoisellenneAllatiivilohkoiselleen
AllatiivilohkoisellensaMonikon allatiivilohkoisille
Monikon allatiivilohkoisilleniMonikon allatiivilohkoisillesi
Monikon allatiivilohkoisillemmeMonikon allatiivilohkoisillenne
Monikon allatiivilohkoisilleenMonikon allatiivilohkoisillensa
EssiivilohkoisenaEssiivilohkoisenani
EssiivilohkoisenasiEssiivilohkoisenamme
EssiivilohkoisenanneEssiivilohkoisenaan
EssiivilohkoisenansaMonikon essiivilohkoisina
Monikon essiivilohkoisinaniMonikon essiivilohkoisinasi
Monikon essiivilohkoisinammeMonikon essiivilohkoisinanne
Monikon essiivilohkoisinaanMonikon essiivilohkoisinansa
TranslatiivilohkoiseksiTranslatiivilohkoisekseni
TranslatiivilohkoiseksesiTranslatiivilohkoiseksemme
TranslatiivilohkoiseksenneTranslatiivilohkoisekseen
TranslatiivilohkoiseksensaMonikon translatiivilohkoisiksi
Monikon translatiivilohkoisikseniMonikon translatiivilohkoisiksesi
Monikon translatiivilohkoisiksemmeMonikon translatiivilohkoisiksenne
Monikon translatiivilohkoisikseenMonikon translatiivilohkoisiksensa
Monikon instruktiivilohkoisinAbessiivilohkoisetta
AbessiivilohkoisettaniAbessiivilohkoisettasi
AbessiivilohkoisettammeAbessiivilohkoisettanne
AbessiivilohkoisettaanAbessiivilohkoisettansa
Monikon abessiivilohkoisittaMonikon abessiivilohkoisittani
Monikon abessiivilohkoisittasiMonikon abessiivilohkoisittamme
Monikon abessiivilohkoisittanneMonikon abessiivilohkoisittaan
Monikon abessiivilohkoisittansaMonikon komitatiivilohkoisine
Monikon komitatiivilohkoisineniMonikon komitatiivilohkoisinesi
Monikon komitatiivilohkoisinemmeMonikon komitatiivilohkoisinenne
Monikon komitatiivilohkoisineenMonikon komitatiivilohkoisinensa
Monikon akkusatiivilohkoisetMonikon akkusatiivilohkoiseni
Monikon akkusatiivilohkoisesiMonikon akkusatiivilohkoisemme
Monikon akkusatiivilohkoisenneMonikon akkusatiivilohkoisensa
AkkusatiivilohkoiseniAkkusatiivilohkoisesi
AkkusatiivilohkoisemmeAkkusatiivilohkoisenne
Akkusatiivilohkoisensa