Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkokoivikkoisetMonikkokoivikkoiseni
MonikkokoivikkoisesiMonikkokoivikkoisemme
MonikkokoivikkoisenneMonikkokoivikkoisensa
GenetiivikoivikkoisenGenetiivikoivikkoiseni
GenetiivikoivikkoisesiGenetiivikoivikkoisemme
GenetiivikoivikkoisenneGenetiivikoivikkoisensa
Monikon genetiivikoivikkoistenMonikon genetiivikoivikkoisien
Monikon genetiivikoivikkoisteniMonikon genetiivikoivikkoisieni
Monikon genetiivikoivikkoistesiMonikon genetiivikoivikkoisiesi
Monikon genetiivikoivikkoistemmeMonikon genetiivikoivikkoisiemme
Monikon genetiivikoivikkoistenneMonikon genetiivikoivikkoisienne
Monikon genetiivikoivikkoistensaMonikon genetiivikoivikkoisiensa
PartitiivikoivikkoistaPartitiivikoivikkoistani
PartitiivikoivikkoistasiPartitiivikoivikkoistamme
PartitiivikoivikkoistannePartitiivikoivikkoistaan
PartitiivikoivikkoistansaMonikon partitiivikoivikkoisia
Monikon partitiivikoivikkoisianiMonikon partitiivikoivikkoisiasi
Monikon partitiivikoivikkoisiammeMonikon partitiivikoivikkoisianne
Monikon partitiivikoivikkoisiaanMonikon partitiivikoivikkoisiansa
InessiivikoivikkoisessaInessiivikoivikkoisessani
InessiivikoivikkoisessasiInessiivikoivikkoisessamme
InessiivikoivikkoisessanneInessiivikoivikkoisessaan
InessiivikoivikkoisessansaMonikon inessiivikoivikkoisissa
Monikon inessiivikoivikkoisissaniMonikon inessiivikoivikkoisissasi
Monikon inessiivikoivikkoisissammeMonikon inessiivikoivikkoisissanne
Monikon inessiivikoivikkoisissaanMonikon inessiivikoivikkoisissansa
ElatiivikoivikkoisestaElatiivikoivikkoisestani
ElatiivikoivikkoisestasiElatiivikoivikkoisestamme
ElatiivikoivikkoisestanneElatiivikoivikkoisestaan
ElatiivikoivikkoisestansaMonikon elatiivikoivikkoisista
Monikon elatiivikoivikkoisistaniMonikon elatiivikoivikkoisistasi
Monikon elatiivikoivikkoisistammeMonikon elatiivikoivikkoisistanne
Monikon elatiivikoivikkoisistaanMonikon elatiivikoivikkoisistansa
IllatiivikoivikkoiseenIllatiivikoivikkoiseeni
IllatiivikoivikkoiseesiIllatiivikoivikkoiseemme
IllatiivikoivikkoiseenneIllatiivikoivikkoiseensa
Monikon illatiivikoivikkoisiinMonikon illatiivikoivikkoisiini
Monikon illatiivikoivikkoisiisiMonikon illatiivikoivikkoisiimme
Monikon illatiivikoivikkoisiinneMonikon illatiivikoivikkoisiinsa
AdessiivikoivikkoisellaAdessiivikoivikkoisellani
AdessiivikoivikkoisellasiAdessiivikoivikkoisellamme
AdessiivikoivikkoisellanneAdessiivikoivikkoisellaan
AdessiivikoivikkoisellansaMonikon adessiivikoivikkoisilla
Monikon adessiivikoivikkoisillaniMonikon adessiivikoivikkoisillasi
Monikon adessiivikoivikkoisillammeMonikon adessiivikoivikkoisillanne
Monikon adessiivikoivikkoisillaanMonikon adessiivikoivikkoisillansa
AblatiivikoivikkoiseltaAblatiivikoivikkoiseltani
AblatiivikoivikkoiseltasiAblatiivikoivikkoiseltamme
AblatiivikoivikkoiseltanneAblatiivikoivikkoiseltaan
AblatiivikoivikkoiseltansaMonikon ablatiivikoivikkoisilta
Monikon ablatiivikoivikkoisiltaniMonikon ablatiivikoivikkoisiltasi
Monikon ablatiivikoivikkoisiltammeMonikon ablatiivikoivikkoisiltanne
Monikon ablatiivikoivikkoisiltaanMonikon ablatiivikoivikkoisiltansa
AllatiivikoivikkoiselleAllatiivikoivikkoiselleni
AllatiivikoivikkoisellesiAllatiivikoivikkoisellemme
AllatiivikoivikkoisellenneAllatiivikoivikkoiselleen
AllatiivikoivikkoisellensaMonikon allatiivikoivikkoisille
Monikon allatiivikoivikkoisilleniMonikon allatiivikoivikkoisillesi
Monikon allatiivikoivikkoisillemmeMonikon allatiivikoivikkoisillenne
Monikon allatiivikoivikkoisilleenMonikon allatiivikoivikkoisillensa
EssiivikoivikkoisenaEssiivikoivikkoisenani
EssiivikoivikkoisenasiEssiivikoivikkoisenamme
EssiivikoivikkoisenanneEssiivikoivikkoisenaan
EssiivikoivikkoisenansaMonikon essiivikoivikkoisina
Monikon essiivikoivikkoisinaniMonikon essiivikoivikkoisinasi
Monikon essiivikoivikkoisinammeMonikon essiivikoivikkoisinanne
Monikon essiivikoivikkoisinaanMonikon essiivikoivikkoisinansa
TranslatiivikoivikkoiseksiTranslatiivikoivikkoisekseni
TranslatiivikoivikkoiseksesiTranslatiivikoivikkoiseksemme
TranslatiivikoivikkoiseksenneTranslatiivikoivikkoisekseen
TranslatiivikoivikkoiseksensaMonikon translatiivikoivikkoisiksi
Monikon translatiivikoivikkoisikseniMonikon translatiivikoivikkoisiksesi
Monikon translatiivikoivikkoisiksemmeMonikon translatiivikoivikkoisiksenne
Monikon translatiivikoivikkoisikseenMonikon translatiivikoivikkoisiksensa
Monikon instruktiivikoivikkoisinAbessiivikoivikkoisetta
AbessiivikoivikkoisettaniAbessiivikoivikkoisettasi
AbessiivikoivikkoisettammeAbessiivikoivikkoisettanne
AbessiivikoivikkoisettaanAbessiivikoivikkoisettansa
Monikon abessiivikoivikkoisittaMonikon abessiivikoivikkoisittani
Monikon abessiivikoivikkoisittasiMonikon abessiivikoivikkoisittamme
Monikon abessiivikoivikkoisittanneMonikon abessiivikoivikkoisittaan
Monikon abessiivikoivikkoisittansaMonikon komitatiivikoivikkoisine
Monikon komitatiivikoivikkoisineniMonikon komitatiivikoivikkoisinesi
Monikon komitatiivikoivikkoisinemmeMonikon komitatiivikoivikkoisinenne
Monikon komitatiivikoivikkoisineenMonikon komitatiivikoivikkoisinensa
Monikon akkusatiivikoivikkoisetMonikon akkusatiivikoivikkoiseni
Monikon akkusatiivikoivikkoisesiMonikon akkusatiivikoivikkoisemme
Monikon akkusatiivikoivikkoisenneMonikon akkusatiivikoivikkoisensa
AkkusatiivikoivikkoiseniAkkusatiivikoivikkoisesi
AkkusatiivikoivikkoisemmeAkkusatiivikoivikkoisenne
Akkusatiivikoivikkoisensa