Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkomuuttavatMonikkomuuttavani
MonikkomuuttavasiMonikkomuuttavamme
MonikkomuuttavanneMonikkomuuttavansa
GenetiivimuuttavanGenetiivimuuttavani
GenetiivimuuttavasiGenetiivimuuttavamme
GenetiivimuuttavanneGenetiivimuuttavansa
Monikon genetiivimuuttavienMonikon genetiivimuuttavieni
Monikon genetiivimuuttaviesiMonikon genetiivimuuttaviemme
Monikon genetiivimuuttavienneMonikon genetiivimuuttaviensa
PartitiivimuuttavaaPartitiivimuuttavaani
PartitiivimuuttavaasiPartitiivimuuttavaamme
PartitiivimuuttavaannePartitiivimuuttavaansa
Monikon partitiivimuuttaviaMonikon partitiivimuuttaviani
Monikon partitiivimuuttaviasiMonikon partitiivimuuttaviamme
Monikon partitiivimuuttavianneMonikon partitiivimuuttaviaan
Monikon partitiivimuuttaviansaInessiivimuuttavassa
InessiivimuuttavassaniInessiivimuuttavassasi
InessiivimuuttavassammeInessiivimuuttavassanne
InessiivimuuttavassaanInessiivimuuttavassansa
Monikon inessiivimuuttavissaMonikon inessiivimuuttavissani
Monikon inessiivimuuttavissasiMonikon inessiivimuuttavissamme
Monikon inessiivimuuttavissanneMonikon inessiivimuuttavissaan
Monikon inessiivimuuttavissansaElatiivimuuttavasta
ElatiivimuuttavastaniElatiivimuuttavastasi
ElatiivimuuttavastammeElatiivimuuttavastanne
ElatiivimuuttavastaanElatiivimuuttavastansa
Monikon elatiivimuuttavistaMonikon elatiivimuuttavistani
Monikon elatiivimuuttavistasiMonikon elatiivimuuttavistamme
Monikon elatiivimuuttavistanneMonikon elatiivimuuttavistaan
Monikon elatiivimuuttavistansaIllatiivimuuttavaan
IllatiivimuuttavaaniIllatiivimuuttavaasi
IllatiivimuuttavaammeIllatiivimuuttavaanne
IllatiivimuuttavaansaMonikon illatiivimuuttaviin
Monikon illatiivimuuttaviiniMonikon illatiivimuuttaviisi
Monikon illatiivimuuttaviimmeMonikon illatiivimuuttaviinne
Monikon illatiivimuuttaviinsaAdessiivimuuttavalla
AdessiivimuuttavallaniAdessiivimuuttavallasi
AdessiivimuuttavallammeAdessiivimuuttavallanne
AdessiivimuuttavallaanAdessiivimuuttavallansa
Monikon adessiivimuuttavillaMonikon adessiivimuuttavillani
Monikon adessiivimuuttavillasiMonikon adessiivimuuttavillamme
Monikon adessiivimuuttavillanneMonikon adessiivimuuttavillaan
Monikon adessiivimuuttavillansaAblatiivimuuttavalta
AblatiivimuuttavaltaniAblatiivimuuttavaltasi
AblatiivimuuttavaltammeAblatiivimuuttavaltanne
AblatiivimuuttavaltaanAblatiivimuuttavaltansa
Monikon ablatiivimuuttaviltaMonikon ablatiivimuuttaviltani
Monikon ablatiivimuuttaviltasiMonikon ablatiivimuuttaviltamme
Monikon ablatiivimuuttaviltanneMonikon ablatiivimuuttaviltaan
Monikon ablatiivimuuttaviltansaAllatiivimuuttavalle
AllatiivimuuttavalleniAllatiivimuuttavallesi
AllatiivimuuttavallemmeAllatiivimuuttavallenne
AllatiivimuuttavalleenAllatiivimuuttavallensa
Monikon allatiivimuuttavilleMonikon allatiivimuuttavilleni
Monikon allatiivimuuttavillesiMonikon allatiivimuuttavillemme
Monikon allatiivimuuttavillenneMonikon allatiivimuuttavilleen
Monikon allatiivimuuttavillensaEssiivimuuttavana
EssiivimuuttavananiEssiivimuuttavanasi
EssiivimuuttavanammeEssiivimuuttavananne
EssiivimuuttavanaanEssiivimuuttavanansa
Monikon essiivimuuttavinaMonikon essiivimuuttavinani
Monikon essiivimuuttavinasiMonikon essiivimuuttavinamme
Monikon essiivimuuttavinanneMonikon essiivimuuttavinaan
Monikon essiivimuuttavinansaTranslatiivimuuttavaksi
TranslatiivimuuttavakseniTranslatiivimuuttavaksesi
TranslatiivimuuttavaksemmeTranslatiivimuuttavaksenne
TranslatiivimuuttavakseenTranslatiivimuuttavaksensa
Monikon translatiivimuuttaviksiMonikon translatiivimuuttavikseni
Monikon translatiivimuuttaviksesiMonikon translatiivimuuttaviksemme
Monikon translatiivimuuttaviksenneMonikon translatiivimuuttavikseen
Monikon translatiivimuuttaviksensaMonikon instruktiivimuuttavin
AbessiivimuuttavattaAbessiivimuuttavattani
AbessiivimuuttavattasiAbessiivimuuttavattamme
AbessiivimuuttavattanneAbessiivimuuttavattaan
AbessiivimuuttavattansaMonikon abessiivimuuttavitta
Monikon abessiivimuuttavittaniMonikon abessiivimuuttavittasi
Monikon abessiivimuuttavittammeMonikon abessiivimuuttavittanne
Monikon abessiivimuuttavittaanMonikon abessiivimuuttavittansa
Monikon komitatiivimuuttavineMonikon komitatiivimuuttavineni
Monikon komitatiivimuuttavinesiMonikon komitatiivimuuttavinemme
Monikon komitatiivimuuttavinenneMonikon komitatiivimuuttavineen
Monikon komitatiivimuuttavinensaMonikon akkusatiivimuuttavat
Monikon akkusatiivimuuttavaniMonikon akkusatiivimuuttavasi
Monikon akkusatiivimuuttavammeMonikon akkusatiivimuuttavanne
Monikon akkusatiivimuuttavansaAkkusatiivimuuttavani
AkkusatiivimuuttavasiAkkusatiivimuuttavamme
AkkusatiivimuuttavanneAkkusatiivimuuttavansa