Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | muuttavat | Monikko | muuttavani |
| Monikko | muuttavasi | Monikko | muuttavamme |
| Monikko | muuttavanne | Monikko | muuttavansa |
| Genetiivi | muuttavan | Genetiivi | muuttavani |
| Genetiivi | muuttavasi | Genetiivi | muuttavamme |
| Genetiivi | muuttavanne | Genetiivi | muuttavansa |
| Monikon genetiivi | muuttavien | Monikon genetiivi | muuttavieni |
| Monikon genetiivi | muuttaviesi | Monikon genetiivi | muuttaviemme |
| Monikon genetiivi | muuttavienne | Monikon genetiivi | muuttaviensa |
| Partitiivi | muuttavaa | Partitiivi | muuttavaani |
| Partitiivi | muuttavaasi | Partitiivi | muuttavaamme |
| Partitiivi | muuttavaanne | Partitiivi | muuttavaansa |
| Monikon partitiivi | muuttavia | Monikon partitiivi | muuttaviani |
| Monikon partitiivi | muuttaviasi | Monikon partitiivi | muuttaviamme |
| Monikon partitiivi | muuttavianne | Monikon partitiivi | muuttaviaan |
| Monikon partitiivi | muuttaviansa | Inessiivi | muuttavassa |
| Inessiivi | muuttavassani | Inessiivi | muuttavassasi |
| Inessiivi | muuttavassamme | Inessiivi | muuttavassanne |
| Inessiivi | muuttavassaan | Inessiivi | muuttavassansa |
| Monikon inessiivi | muuttavissa | Monikon inessiivi | muuttavissani |
| Monikon inessiivi | muuttavissasi | Monikon inessiivi | muuttavissamme |
| Monikon inessiivi | muuttavissanne | Monikon inessiivi | muuttavissaan |
| Monikon inessiivi | muuttavissansa | Elatiivi | muuttavasta |
| Elatiivi | muuttavastani | Elatiivi | muuttavastasi |
| Elatiivi | muuttavastamme | Elatiivi | muuttavastanne |
| Elatiivi | muuttavastaan | Elatiivi | muuttavastansa |
| Monikon elatiivi | muuttavista | Monikon elatiivi | muuttavistani |
| Monikon elatiivi | muuttavistasi | Monikon elatiivi | muuttavistamme |
| Monikon elatiivi | muuttavistanne | Monikon elatiivi | muuttavistaan |
| Monikon elatiivi | muuttavistansa | Illatiivi | muuttavaan |
| Illatiivi | muuttavaani | Illatiivi | muuttavaasi |
| Illatiivi | muuttavaamme | Illatiivi | muuttavaanne |
| Illatiivi | muuttavaansa | Monikon illatiivi | muuttaviin |
| Monikon illatiivi | muuttaviini | Monikon illatiivi | muuttaviisi |
| Monikon illatiivi | muuttaviimme | Monikon illatiivi | muuttaviinne |
| Monikon illatiivi | muuttaviinsa | Adessiivi | muuttavalla |
| Adessiivi | muuttavallani | Adessiivi | muuttavallasi |
| Adessiivi | muuttavallamme | Adessiivi | muuttavallanne |
| Adessiivi | muuttavallaan | Adessiivi | muuttavallansa |
| Monikon adessiivi | muuttavilla | Monikon adessiivi | muuttavillani |
| Monikon adessiivi | muuttavillasi | Monikon adessiivi | muuttavillamme |
| Monikon adessiivi | muuttavillanne | Monikon adessiivi | muuttavillaan |
| Monikon adessiivi | muuttavillansa | Ablatiivi | muuttavalta |
| Ablatiivi | muuttavaltani | Ablatiivi | muuttavaltasi |
| Ablatiivi | muuttavaltamme | Ablatiivi | muuttavaltanne |
| Ablatiivi | muuttavaltaan | Ablatiivi | muuttavaltansa |
| Monikon ablatiivi | muuttavilta | Monikon ablatiivi | muuttaviltani |
| Monikon ablatiivi | muuttaviltasi | Monikon ablatiivi | muuttaviltamme |
| Monikon ablatiivi | muuttaviltanne | Monikon ablatiivi | muuttaviltaan |
| Monikon ablatiivi | muuttaviltansa | Allatiivi | muuttavalle |
| Allatiivi | muuttavalleni | Allatiivi | muuttavallesi |
| Allatiivi | muuttavallemme | Allatiivi | muuttavallenne |
| Allatiivi | muuttavalleen | Allatiivi | muuttavallensa |
| Monikon allatiivi | muuttaville | Monikon allatiivi | muuttavilleni |
| Monikon allatiivi | muuttavillesi | Monikon allatiivi | muuttavillemme |
| Monikon allatiivi | muuttavillenne | Monikon allatiivi | muuttavilleen |
| Monikon allatiivi | muuttavillensa | Essiivi | muuttavana |
| Essiivi | muuttavanani | Essiivi | muuttavanasi |
| Essiivi | muuttavanamme | Essiivi | muuttavananne |
| Essiivi | muuttavanaan | Essiivi | muuttavanansa |
| Monikon essiivi | muuttavina | Monikon essiivi | muuttavinani |
| Monikon essiivi | muuttavinasi | Monikon essiivi | muuttavinamme |
| Monikon essiivi | muuttavinanne | Monikon essiivi | muuttavinaan |
| Monikon essiivi | muuttavinansa | Translatiivi | muuttavaksi |
| Translatiivi | muuttavakseni | Translatiivi | muuttavaksesi |
| Translatiivi | muuttavaksemme | Translatiivi | muuttavaksenne |
| Translatiivi | muuttavakseen | Translatiivi | muuttavaksensa |
| Monikon translatiivi | muuttaviksi | Monikon translatiivi | muuttavikseni |
| Monikon translatiivi | muuttaviksesi | Monikon translatiivi | muuttaviksemme |
| Monikon translatiivi | muuttaviksenne | Monikon translatiivi | muuttavikseen |
| Monikon translatiivi | muuttaviksensa | Monikon instruktiivi | muuttavin |
| Abessiivi | muuttavatta | Abessiivi | muuttavattani |
| Abessiivi | muuttavattasi | Abessiivi | muuttavattamme |
| Abessiivi | muuttavattanne | Abessiivi | muuttavattaan |
| Abessiivi | muuttavattansa | Monikon abessiivi | muuttavitta |
| Monikon abessiivi | muuttavittani | Monikon abessiivi | muuttavittasi |
| Monikon abessiivi | muuttavittamme | Monikon abessiivi | muuttavittanne |
| Monikon abessiivi | muuttavittaan | Monikon abessiivi | muuttavittansa |
| Monikon komitatiivi | muuttavine | Monikon komitatiivi | muuttavineni |
| Monikon komitatiivi | muuttavinesi | Monikon komitatiivi | muuttavinemme |
| Monikon komitatiivi | muuttavinenne | Monikon komitatiivi | muuttavineen |
| Monikon komitatiivi | muuttavinensa | Monikon akkusatiivi | muuttavat |
| Monikon akkusatiivi | muuttavani | Monikon akkusatiivi | muuttavasi |
| Monikon akkusatiivi | muuttavamme | Monikon akkusatiivi | muuttavanne |
| Monikon akkusatiivi | muuttavansa | Akkusatiivi | muuttavani |
| Akkusatiivi | muuttavasi | Akkusatiivi | muuttavamme |
| Akkusatiivi | muuttavanne | Akkusatiivi | muuttavansa |