Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.

Taivutusmuodot

MonikkosuupieletGenetiivisuupielen
Monikon genetiivisuupieltenMonikon genetiivisuupielien
PartitiivisuupieltäMonikon partitiivisuupieliä
InessiivisuupielessäMonikon inessiivisuupielissä
ElatiivisuupielestäMonikon elatiivisuupielistä
IllatiivisuupieleenMonikon illatiivisuupieliin
AdessiivisuupielelläMonikon adessiivisuupielillä
AblatiivisuupieleltäMonikon ablatiivisuupieliltä
AllatiivisuupielelleMonikon allatiivisuupielille
EssiivisuupielenäMonikon essiivisuupielinä
TranslatiivisuupieleksiMonikon translatiivisuupieliksi
Monikon instruktiivisuupielinAbessiivisuupielettä
Monikon abessiivisuupielittäMonikon akkusatiivisuupielet