Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Kieli
Käännökset
englanti
petrified
Taivutusmuodot
Monikko
kivettyneet
Monikko
kivettyneeni
Monikko
kivettyneesi
Monikko
kivettyneemme
Monikko
kivettyneenne
Monikko
kivettyneensä
Genetiivi
kivettyneen
Genetiivi
kivettyneeni
Genetiivi
kivettyneesi
Genetiivi
kivettyneemme
Genetiivi
kivettyneenne
Genetiivi
kivettyneensä
Monikon genetiivi
kivettyneiden
Monikon genetiivi
kivettyneitten
Monikon genetiivi
kivettyneideni
Monikon genetiivi
kivettyneitteni
Monikon genetiivi
kivettyneidesi
Monikon genetiivi
kivettyneittesi
Monikon genetiivi
kivettyneidemme
Monikon genetiivi
kivettyneittemme
Monikon genetiivi
kivettyneidenne
Monikon genetiivi
kivettyneittenne
Monikon genetiivi
kivettyneidensä
Monikon genetiivi
kivettyneittensä
Partitiivi
kivettynyttä
Partitiivi
kivettynyttäni
Partitiivi
kivettynyttäsi
Partitiivi
kivettynyttämme
Partitiivi
kivettynyttänne
Partitiivi
kivettynyttään
Partitiivi
kivettynyttänsä
Monikon partitiivi
kivettyneitä
Monikon partitiivi
kivettyneitäni
Monikon partitiivi
kivettyneitäsi
Monikon partitiivi
kivettyneitämme
Monikon partitiivi
kivettyneitänne
Monikon partitiivi
kivettyneitään
Monikon partitiivi
kivettyneitänsä
Inessiivi
kivettyneessä
Inessiivi
kivettyneessäni
Inessiivi
kivettyneessäsi
Inessiivi
kivettyneessämme
Inessiivi
kivettyneessänne
Inessiivi
kivettyneessään
Inessiivi
kivettyneessänsä
Monikon inessiivi
kivettyneissä
Monikon inessiivi
kivettyneissäni
Monikon inessiivi
kivettyneissäsi
Monikon inessiivi
kivettyneissämme
Monikon inessiivi
kivettyneissänne
Monikon inessiivi
kivettyneissään
Monikon inessiivi
kivettyneissänsä
Elatiivi
kivettyneestä
Elatiivi
kivettyneestäni
Elatiivi
kivettyneestäsi
Elatiivi
kivettyneestämme
Elatiivi
kivettyneestänne
Elatiivi
kivettyneestään
Elatiivi
kivettyneestänsä
Monikon elatiivi
kivettyneistä
Monikon elatiivi
kivettyneistäni
Monikon elatiivi
kivettyneistäsi
Monikon elatiivi
kivettyneistämme
Monikon elatiivi
kivettyneistänne
Monikon elatiivi
kivettyneistään
Monikon elatiivi
kivettyneistänsä
Illatiivi
kivettyneeseen
Illatiivi
kivettyneeseeni
Illatiivi
kivettyneeseesi
Illatiivi
kivettyneeseemme
Illatiivi
kivettyneeseenne
Illatiivi
kivettyneeseensä
Monikon illatiivi
kivettyneisiin
Monikon illatiivi
kivettyneihin
Monikon illatiivi
kivettyneisiini
Monikon illatiivi
kivettyneihini
Monikon illatiivi
kivettyneisiisi
Monikon illatiivi
kivettyneihisi
Monikon illatiivi
kivettyneisiimme
Monikon illatiivi
kivettyneihimme
Monikon illatiivi
kivettyneisiinne
Monikon illatiivi
kivettyneihinne
Monikon illatiivi
kivettyneisiinsä
Monikon illatiivi
kivettyneihinsä
Adessiivi
kivettyneellä
Adessiivi
kivettyneelläni
Adessiivi
kivettyneelläsi
Adessiivi
kivettyneellämme
Adessiivi
kivettyneellänne
Adessiivi
kivettyneellään
Adessiivi
kivettyneellänsä
Monikon adessiivi
kivettyneillä
Monikon adessiivi
kivettyneilläni
Monikon adessiivi
kivettyneilläsi
Monikon adessiivi
kivettyneillämme
Monikon adessiivi
kivettyneillänne
Monikon adessiivi
kivettyneillään
Monikon adessiivi
kivettyneillänsä
Ablatiivi
kivettyneeltä
Ablatiivi
kivettyneeltäni
Ablatiivi
kivettyneeltäsi
Ablatiivi
kivettyneeltämme
Ablatiivi
kivettyneeltänne
Ablatiivi
kivettyneeltään
Ablatiivi
kivettyneeltänsä
Monikon ablatiivi
kivettyneiltä
Monikon ablatiivi
kivettyneiltäni
Monikon ablatiivi
kivettyneiltäsi
Monikon ablatiivi
kivettyneiltämme
Monikon ablatiivi
kivettyneiltänne
Monikon ablatiivi
kivettyneiltään
Monikon ablatiivi
kivettyneiltänsä
Allatiivi
kivettyneelle
Allatiivi
kivettyneelleni
Allatiivi
kivettyneellesi
Allatiivi
kivettyneellemme
Allatiivi
kivettyneellenne
Allatiivi
kivettyneelleen
Allatiivi
kivettyneellensä
Monikon allatiivi
kivettyneille
Monikon allatiivi
kivettyneilleni
Monikon allatiivi
kivettyneillesi
Monikon allatiivi
kivettyneillemme
Monikon allatiivi
kivettyneillenne
Monikon allatiivi
kivettyneilleen
Monikon allatiivi
kivettyneillensä
Essiivi
kivettyneenä
Essiivi
kivettyneenäni
Essiivi
kivettyneenäsi
Essiivi
kivettyneenämme
Essiivi
kivettyneenänne
Essiivi
kivettyneenään
Essiivi
kivettyneenänsä
Monikon essiivi
kivettyneinä
Monikon essiivi
kivettyneinäni
Monikon essiivi
kivettyneinäsi
Monikon essiivi
kivettyneinämme
Monikon essiivi
kivettyneinänne
Monikon essiivi
kivettyneinään
Monikon essiivi
kivettyneinänsä
Translatiivi
kivettyneeksi
Translatiivi
kivettyneekseni
Translatiivi
kivettyneeksesi
Translatiivi
kivettyneeksemme
Translatiivi
kivettyneeksenne
Translatiivi
kivettyneekseen
Translatiivi
kivettyneeksensä
Monikon translatiivi
kivettyneiksi
Monikon translatiivi
kivettyneikseni
Monikon translatiivi
kivettyneiksesi
Monikon translatiivi
kivettyneiksemme
Monikon translatiivi
kivettyneiksenne
Monikon translatiivi
kivettyneikseen
Monikon translatiivi
kivettyneiksensä
Monikon instruktiivi
kivettynein
Abessiivi
kivettyneettä
Abessiivi
kivettyneettäni
Abessiivi
kivettyneettäsi
Abessiivi
kivettyneettämme
Abessiivi
kivettyneettänne
Abessiivi
kivettyneettään
Abessiivi
kivettyneettänsä
Monikon abessiivi
kivettyneittä
Monikon abessiivi
kivettyneittäni
Monikon abessiivi
kivettyneittäsi
Monikon abessiivi
kivettyneittämme
Monikon abessiivi
kivettyneittänne
Monikon abessiivi
kivettyneittään
Monikon abessiivi
kivettyneittänsä
Monikon komitatiivi
kivettyneine
Monikon komitatiivi
kivettyneineni
Monikon komitatiivi
kivettyneinesi
Monikon komitatiivi
kivettyneinemme
Monikon komitatiivi
kivettyneinenne
Monikon komitatiivi
kivettyneineen
Monikon komitatiivi
kivettyneinensä
Monikon akkusatiivi
kivettyneet
Monikon akkusatiivi
kivettyneeni
Monikon akkusatiivi
kivettyneesi
Monikon akkusatiivi
kivettyneemme
Monikon akkusatiivi
kivettyneenne
Monikon akkusatiivi
kivettyneensä
Akkusatiivi
kivettyneeni
Akkusatiivi
kivettyneesi
Akkusatiivi
kivettyneemme
Akkusatiivi
kivettyneenne
Akkusatiivi
kivettyneensä
Luokat
Verbit