Sanakirja
Tekoälykääntäjä
KieliKäännökset
englantipetrified

Taivutusmuodot

MonikkokivettyneetMonikkokivettyneeni
MonikkokivettyneesiMonikkokivettyneemme
MonikkokivettyneenneMonikkokivettyneensä
GenetiivikivettyneenGenetiivikivettyneeni
GenetiivikivettyneesiGenetiivikivettyneemme
GenetiivikivettyneenneGenetiivikivettyneensä
Monikon genetiivikivettyneidenMonikon genetiivikivettyneitten
Monikon genetiivikivettyneideniMonikon genetiivikivettyneitteni
Monikon genetiivikivettyneidesiMonikon genetiivikivettyneittesi
Monikon genetiivikivettyneidemmeMonikon genetiivikivettyneittemme
Monikon genetiivikivettyneidenneMonikon genetiivikivettyneittenne
Monikon genetiivikivettyneidensäMonikon genetiivikivettyneittensä
PartitiivikivettynyttäPartitiivikivettynyttäni
PartitiivikivettynyttäsiPartitiivikivettynyttämme
PartitiivikivettynyttännePartitiivikivettynyttään
PartitiivikivettynyttänsäMonikon partitiivikivettyneitä
Monikon partitiivikivettyneitäniMonikon partitiivikivettyneitäsi
Monikon partitiivikivettyneitämmeMonikon partitiivikivettyneitänne
Monikon partitiivikivettyneitäänMonikon partitiivikivettyneitänsä
InessiivikivettyneessäInessiivikivettyneessäni
InessiivikivettyneessäsiInessiivikivettyneessämme
InessiivikivettyneessänneInessiivikivettyneessään
InessiivikivettyneessänsäMonikon inessiivikivettyneissä
Monikon inessiivikivettyneissäniMonikon inessiivikivettyneissäsi
Monikon inessiivikivettyneissämmeMonikon inessiivikivettyneissänne
Monikon inessiivikivettyneissäänMonikon inessiivikivettyneissänsä
ElatiivikivettyneestäElatiivikivettyneestäni
ElatiivikivettyneestäsiElatiivikivettyneestämme
ElatiivikivettyneestänneElatiivikivettyneestään
ElatiivikivettyneestänsäMonikon elatiivikivettyneistä
Monikon elatiivikivettyneistäniMonikon elatiivikivettyneistäsi
Monikon elatiivikivettyneistämmeMonikon elatiivikivettyneistänne
Monikon elatiivikivettyneistäänMonikon elatiivikivettyneistänsä
IllatiivikivettyneeseenIllatiivikivettyneeseeni
IllatiivikivettyneeseesiIllatiivikivettyneeseemme
IllatiivikivettyneeseenneIllatiivikivettyneeseensä
Monikon illatiivikivettyneisiinMonikon illatiivikivettyneihin
Monikon illatiivikivettyneisiiniMonikon illatiivikivettyneihini
Monikon illatiivikivettyneisiisiMonikon illatiivikivettyneihisi
Monikon illatiivikivettyneisiimmeMonikon illatiivikivettyneihimme
Monikon illatiivikivettyneisiinneMonikon illatiivikivettyneihinne
Monikon illatiivikivettyneisiinsäMonikon illatiivikivettyneihinsä
AdessiivikivettyneelläAdessiivikivettyneelläni
AdessiivikivettyneelläsiAdessiivikivettyneellämme
AdessiivikivettyneellänneAdessiivikivettyneellään
AdessiivikivettyneellänsäMonikon adessiivikivettyneillä
Monikon adessiivikivettyneilläniMonikon adessiivikivettyneilläsi
Monikon adessiivikivettyneillämmeMonikon adessiivikivettyneillänne
Monikon adessiivikivettyneilläänMonikon adessiivikivettyneillänsä
AblatiivikivettyneeltäAblatiivikivettyneeltäni
AblatiivikivettyneeltäsiAblatiivikivettyneeltämme
AblatiivikivettyneeltänneAblatiivikivettyneeltään
AblatiivikivettyneeltänsäMonikon ablatiivikivettyneiltä
Monikon ablatiivikivettyneiltäniMonikon ablatiivikivettyneiltäsi
Monikon ablatiivikivettyneiltämmeMonikon ablatiivikivettyneiltänne
Monikon ablatiivikivettyneiltäänMonikon ablatiivikivettyneiltänsä
AllatiivikivettyneelleAllatiivikivettyneelleni
AllatiivikivettyneellesiAllatiivikivettyneellemme
AllatiivikivettyneellenneAllatiivikivettyneelleen
AllatiivikivettyneellensäMonikon allatiivikivettyneille
Monikon allatiivikivettyneilleniMonikon allatiivikivettyneillesi
Monikon allatiivikivettyneillemmeMonikon allatiivikivettyneillenne
Monikon allatiivikivettyneilleenMonikon allatiivikivettyneillensä
EssiivikivettyneenäEssiivikivettyneenäni
EssiivikivettyneenäsiEssiivikivettyneenämme
EssiivikivettyneenänneEssiivikivettyneenään
EssiivikivettyneenänsäMonikon essiivikivettyneinä
Monikon essiivikivettyneinäniMonikon essiivikivettyneinäsi
Monikon essiivikivettyneinämmeMonikon essiivikivettyneinänne
Monikon essiivikivettyneinäänMonikon essiivikivettyneinänsä
TranslatiivikivettyneeksiTranslatiivikivettyneekseni
TranslatiivikivettyneeksesiTranslatiivikivettyneeksemme
TranslatiivikivettyneeksenneTranslatiivikivettyneekseen
TranslatiivikivettyneeksensäMonikon translatiivikivettyneiksi
Monikon translatiivikivettyneikseniMonikon translatiivikivettyneiksesi
Monikon translatiivikivettyneiksemmeMonikon translatiivikivettyneiksenne
Monikon translatiivikivettyneikseenMonikon translatiivikivettyneiksensä
Monikon instruktiivikivettyneinAbessiivikivettyneettä
AbessiivikivettyneettäniAbessiivikivettyneettäsi
AbessiivikivettyneettämmeAbessiivikivettyneettänne
AbessiivikivettyneettäänAbessiivikivettyneettänsä
Monikon abessiivikivettyneittäMonikon abessiivikivettyneittäni
Monikon abessiivikivettyneittäsiMonikon abessiivikivettyneittämme
Monikon abessiivikivettyneittänneMonikon abessiivikivettyneittään
Monikon abessiivikivettyneittänsäMonikon komitatiivikivettyneine
Monikon komitatiivikivettyneineniMonikon komitatiivikivettyneinesi
Monikon komitatiivikivettyneinemmeMonikon komitatiivikivettyneinenne
Monikon komitatiivikivettyneineenMonikon komitatiivikivettyneinensä
Monikon akkusatiivikivettyneetMonikon akkusatiivikivettyneeni
Monikon akkusatiivikivettyneesiMonikon akkusatiivikivettyneemme
Monikon akkusatiivikivettyneenneMonikon akkusatiivikivettyneensä
AkkusatiivikivettyneeniAkkusatiivikivettyneesi
AkkusatiivikivettyneemmeAkkusatiivikivettyneenne
Akkusatiivikivettyneensä

Luokat