Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Ääntäminen
IPA:
/'mon.iŋˌker.tɑi.nen/
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
Samankaltaisia sanoja
monimutkaistaa
monimutkaisuus
moninainen
monipuolinen
monisanainen
monisoluinen
moniste
Taivutusmuodot
Monikko
moninkertaiset
Monikko
moninkertaiseni
Monikko
moninkertaisesi
Monikko
moninkertaisemme
Monikko
moninkertaisenne
Monikko
moninkertaisensa
Genetiivi
moninkertaisen
Genetiivi
moninkertaiseni
Genetiivi
moninkertaisesi
Genetiivi
moninkertaisemme
Genetiivi
moninkertaisenne
Genetiivi
moninkertaisensa
Monikon genetiivi
moninkertaisten
Monikon genetiivi
moninkertaisien
Monikon genetiivi
moninkertaisteni
Monikon genetiivi
moninkertaisieni
Monikon genetiivi
moninkertaistesi
Monikon genetiivi
moninkertaisiesi
Monikon genetiivi
moninkertaistemme
Monikon genetiivi
moninkertaisiemme
Monikon genetiivi
moninkertaistenne
Monikon genetiivi
moninkertaisienne
Monikon genetiivi
moninkertaistensa
Monikon genetiivi
moninkertaisiensa
Partitiivi
moninkertaistamme
Partitiivi
moninkertaista
Partitiivi
moninkertaistani
Partitiivi
moninkertaistasi
Partitiivi
moninkertaistanne
Partitiivi
moninkertaistaan
Partitiivi
moninkertaistansa
Monikon partitiivi
moninkertaisia
Monikon partitiivi
moninkertaisiani
Monikon partitiivi
moninkertaisiasi
Monikon partitiivi
moninkertaisiamme
Monikon partitiivi
moninkertaisianne
Monikon partitiivi
moninkertaisiaan
Monikon partitiivi
moninkertaisiansa
Inessiivi
moninkertaisessa
Inessiivi
moninkertaisessani
Inessiivi
moninkertaisessasi
Inessiivi
moninkertaisessamme
Inessiivi
moninkertaisessanne
Inessiivi
moninkertaisessaan
Inessiivi
moninkertaisessansa
Monikon inessiivi
moninkertaisissa
Monikon inessiivi
moninkertaisissani
Monikon inessiivi
moninkertaisissasi
Monikon inessiivi
moninkertaisissamme
Monikon inessiivi
moninkertaisissanne
Monikon inessiivi
moninkertaisissaan
Monikon inessiivi
moninkertaisissansa
Elatiivi
moninkertaisesta
Elatiivi
moninkertaisestani
Elatiivi
moninkertaisestasi
Elatiivi
moninkertaisestamme
Elatiivi
moninkertaisestanne
Elatiivi
moninkertaisestaan
Elatiivi
moninkertaisestansa
Monikon elatiivi
moninkertaisista
Monikon elatiivi
moninkertaisistani
Monikon elatiivi
moninkertaisistasi
Monikon elatiivi
moninkertaisistamme
Monikon elatiivi
moninkertaisistanne
Monikon elatiivi
moninkertaisistaan
Monikon elatiivi
moninkertaisistansa
Illatiivi
moninkertaiseen
Illatiivi
moninkertaiseeni
Illatiivi
moninkertaiseesi
Illatiivi
moninkertaiseemme
Illatiivi
moninkertaiseenne
Illatiivi
moninkertaiseensa
Monikon illatiivi
moninkertaisiin
Monikon illatiivi
moninkertaisiini
Monikon illatiivi
moninkertaisiisi
Monikon illatiivi
moninkertaisiimme
Monikon illatiivi
moninkertaisiinne
Monikon illatiivi
moninkertaisiinsa
Adessiivi
moninkertaisella
Adessiivi
moninkertaisellani
Adessiivi
moninkertaisellasi
Adessiivi
moninkertaisellamme
Adessiivi
moninkertaisellanne
Adessiivi
moninkertaisellaan
Adessiivi
moninkertaisellansa
Monikon adessiivi
moninkertaisilla
Monikon adessiivi
moninkertaisillani
Monikon adessiivi
moninkertaisillasi
Monikon adessiivi
moninkertaisillamme
Monikon adessiivi
moninkertaisillanne
Monikon adessiivi
moninkertaisillaan
Monikon adessiivi
moninkertaisillansa
Ablatiivi
moninkertaiselta
Ablatiivi
moninkertaiseltani
Ablatiivi
moninkertaiseltasi
Ablatiivi
moninkertaiseltamme
Ablatiivi
moninkertaiseltanne
Ablatiivi
moninkertaiseltaan
Ablatiivi
moninkertaiseltansa
Monikon ablatiivi
moninkertaisilta
Monikon ablatiivi
moninkertaisiltani
Monikon ablatiivi
moninkertaisiltasi
Monikon ablatiivi
moninkertaisiltamme
Monikon ablatiivi
moninkertaisiltanne
Monikon ablatiivi
moninkertaisiltaan
Monikon ablatiivi
moninkertaisiltansa
Allatiivi
moninkertaiselle
Allatiivi
moninkertaiselleni
Allatiivi
moninkertaisellesi
Allatiivi
moninkertaisellemme
Allatiivi
moninkertaisellenne
Allatiivi
moninkertaiselleen
Allatiivi
moninkertaisellensa
Monikon allatiivi
moninkertaisille
Monikon allatiivi
moninkertaisilleni
Monikon allatiivi
moninkertaisillesi
Monikon allatiivi
moninkertaisillemme
Monikon allatiivi
moninkertaisillenne
Monikon allatiivi
moninkertaisilleen
Monikon allatiivi
moninkertaisillensa
Essiivi
moninkertaisena
Essiivi
moninkertaisenani
Essiivi
moninkertaisenasi
Essiivi
moninkertaisenamme
Essiivi
moninkertaisenanne
Essiivi
moninkertaisenaan
Essiivi
moninkertaisenansa
Monikon essiivi
moninkertaisina
Monikon essiivi
moninkertaisinani
Monikon essiivi
moninkertaisinasi
Monikon essiivi
moninkertaisinamme
Monikon essiivi
moninkertaisinanne
Monikon essiivi
moninkertaisinaan
Monikon essiivi
moninkertaisinansa
Translatiivi
moninkertaiseksi
Translatiivi
moninkertaisekseni
Translatiivi
moninkertaiseksesi
Translatiivi
moninkertaiseksemme
Translatiivi
moninkertaiseksenne
Translatiivi
moninkertaisekseen
Translatiivi
moninkertaiseksensa
Monikon translatiivi
moninkertaisiksi
Monikon translatiivi
moninkertaisikseni
Monikon translatiivi
moninkertaisiksesi
Monikon translatiivi
moninkertaisiksemme
Monikon translatiivi
moninkertaisiksenne
Monikon translatiivi
moninkertaisikseen
Monikon translatiivi
moninkertaisiksensa
Monikon instruktiivi
moninkertaisin
Abessiivi
moninkertaisetta
Abessiivi
moninkertaisettani
Abessiivi
moninkertaisettasi
Abessiivi
moninkertaisettamme
Abessiivi
moninkertaisettanne
Abessiivi
moninkertaisettaan
Abessiivi
moninkertaisettansa
Monikon abessiivi
moninkertaisitta
Monikon abessiivi
moninkertaisittani
Monikon abessiivi
moninkertaisittasi
Monikon abessiivi
moninkertaisittamme
Monikon abessiivi
moninkertaisittanne
Monikon abessiivi
moninkertaisittaan
Monikon abessiivi
moninkertaisittansa
Monikon komitatiivi
moninkertaisine
Monikon komitatiivi
moninkertaisineni
Monikon komitatiivi
moninkertaisinesi
Monikon komitatiivi
moninkertaisinemme
Monikon komitatiivi
moninkertaisinenne
Monikon komitatiivi
moninkertaisineen
Monikon komitatiivi
moninkertaisinensa
Komparatiivi
moninkertaisempi
Superlatiivi
moninkertaisin
Monikon akkusatiivi
moninkertaiset
Monikon akkusatiivi
moninkertaiseni
Monikon akkusatiivi
moninkertaisesi
Monikon akkusatiivi
moninkertaisemme
Monikon akkusatiivi
moninkertaisenne
Monikon akkusatiivi
moninkertaisensa
Akkusatiivi
moninkertaiseni
Akkusatiivi
moninkertaisesi
Akkusatiivi
moninkertaisemme
Akkusatiivi
moninkertaisenne
Akkusatiivi
moninkertaisensa
Luokat
Adjektiivit