Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Ääntäminen

    • IPA: /'mon.iŋˌker.tɑi.nen/

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkomoninkertaisetMonikkomoninkertaiseni
MonikkomoninkertaisesiMonikkomoninkertaisemme
MonikkomoninkertaisenneMonikkomoninkertaisensa
GenetiivimoninkertaisenGenetiivimoninkertaiseni
GenetiivimoninkertaisesiGenetiivimoninkertaisemme
GenetiivimoninkertaisenneGenetiivimoninkertaisensa
Monikon genetiivimoninkertaistenMonikon genetiivimoninkertaisien
Monikon genetiivimoninkertaisteniMonikon genetiivimoninkertaisieni
Monikon genetiivimoninkertaistesiMonikon genetiivimoninkertaisiesi
Monikon genetiivimoninkertaistemmeMonikon genetiivimoninkertaisiemme
Monikon genetiivimoninkertaistenneMonikon genetiivimoninkertaisienne
Monikon genetiivimoninkertaistensaMonikon genetiivimoninkertaisiensa
PartitiivimoninkertaistammePartitiivimoninkertaista
PartitiivimoninkertaistaniPartitiivimoninkertaistasi
PartitiivimoninkertaistannePartitiivimoninkertaistaan
PartitiivimoninkertaistansaMonikon partitiivimoninkertaisia
Monikon partitiivimoninkertaisianiMonikon partitiivimoninkertaisiasi
Monikon partitiivimoninkertaisiammeMonikon partitiivimoninkertaisianne
Monikon partitiivimoninkertaisiaanMonikon partitiivimoninkertaisiansa
InessiivimoninkertaisessaInessiivimoninkertaisessani
InessiivimoninkertaisessasiInessiivimoninkertaisessamme
InessiivimoninkertaisessanneInessiivimoninkertaisessaan
InessiivimoninkertaisessansaMonikon inessiivimoninkertaisissa
Monikon inessiivimoninkertaisissaniMonikon inessiivimoninkertaisissasi
Monikon inessiivimoninkertaisissammeMonikon inessiivimoninkertaisissanne
Monikon inessiivimoninkertaisissaanMonikon inessiivimoninkertaisissansa
ElatiivimoninkertaisestaElatiivimoninkertaisestani
ElatiivimoninkertaisestasiElatiivimoninkertaisestamme
ElatiivimoninkertaisestanneElatiivimoninkertaisestaan
ElatiivimoninkertaisestansaMonikon elatiivimoninkertaisista
Monikon elatiivimoninkertaisistaniMonikon elatiivimoninkertaisistasi
Monikon elatiivimoninkertaisistammeMonikon elatiivimoninkertaisistanne
Monikon elatiivimoninkertaisistaanMonikon elatiivimoninkertaisistansa
IllatiivimoninkertaiseenIllatiivimoninkertaiseeni
IllatiivimoninkertaiseesiIllatiivimoninkertaiseemme
IllatiivimoninkertaiseenneIllatiivimoninkertaiseensa
Monikon illatiivimoninkertaisiinMonikon illatiivimoninkertaisiini
Monikon illatiivimoninkertaisiisiMonikon illatiivimoninkertaisiimme
Monikon illatiivimoninkertaisiinneMonikon illatiivimoninkertaisiinsa
AdessiivimoninkertaisellaAdessiivimoninkertaisellani
AdessiivimoninkertaisellasiAdessiivimoninkertaisellamme
AdessiivimoninkertaisellanneAdessiivimoninkertaisellaan
AdessiivimoninkertaisellansaMonikon adessiivimoninkertaisilla
Monikon adessiivimoninkertaisillaniMonikon adessiivimoninkertaisillasi
Monikon adessiivimoninkertaisillammeMonikon adessiivimoninkertaisillanne
Monikon adessiivimoninkertaisillaanMonikon adessiivimoninkertaisillansa
AblatiivimoninkertaiseltaAblatiivimoninkertaiseltani
AblatiivimoninkertaiseltasiAblatiivimoninkertaiseltamme
AblatiivimoninkertaiseltanneAblatiivimoninkertaiseltaan
AblatiivimoninkertaiseltansaMonikon ablatiivimoninkertaisilta
Monikon ablatiivimoninkertaisiltaniMonikon ablatiivimoninkertaisiltasi
Monikon ablatiivimoninkertaisiltammeMonikon ablatiivimoninkertaisiltanne
Monikon ablatiivimoninkertaisiltaanMonikon ablatiivimoninkertaisiltansa
AllatiivimoninkertaiselleAllatiivimoninkertaiselleni
AllatiivimoninkertaisellesiAllatiivimoninkertaisellemme
AllatiivimoninkertaisellenneAllatiivimoninkertaiselleen
AllatiivimoninkertaisellensaMonikon allatiivimoninkertaisille
Monikon allatiivimoninkertaisilleniMonikon allatiivimoninkertaisillesi
Monikon allatiivimoninkertaisillemmeMonikon allatiivimoninkertaisillenne
Monikon allatiivimoninkertaisilleenMonikon allatiivimoninkertaisillensa
EssiivimoninkertaisenaEssiivimoninkertaisenani
EssiivimoninkertaisenasiEssiivimoninkertaisenamme
EssiivimoninkertaisenanneEssiivimoninkertaisenaan
EssiivimoninkertaisenansaMonikon essiivimoninkertaisina
Monikon essiivimoninkertaisinaniMonikon essiivimoninkertaisinasi
Monikon essiivimoninkertaisinammeMonikon essiivimoninkertaisinanne
Monikon essiivimoninkertaisinaanMonikon essiivimoninkertaisinansa
TranslatiivimoninkertaiseksiTranslatiivimoninkertaisekseni
TranslatiivimoninkertaiseksesiTranslatiivimoninkertaiseksemme
TranslatiivimoninkertaiseksenneTranslatiivimoninkertaisekseen
TranslatiivimoninkertaiseksensaMonikon translatiivimoninkertaisiksi
Monikon translatiivimoninkertaisikseniMonikon translatiivimoninkertaisiksesi
Monikon translatiivimoninkertaisiksemmeMonikon translatiivimoninkertaisiksenne
Monikon translatiivimoninkertaisikseenMonikon translatiivimoninkertaisiksensa
Monikon instruktiivimoninkertaisinAbessiivimoninkertaisetta
AbessiivimoninkertaisettaniAbessiivimoninkertaisettasi
AbessiivimoninkertaisettammeAbessiivimoninkertaisettanne
AbessiivimoninkertaisettaanAbessiivimoninkertaisettansa
Monikon abessiivimoninkertaisittaMonikon abessiivimoninkertaisittani
Monikon abessiivimoninkertaisittasiMonikon abessiivimoninkertaisittamme
Monikon abessiivimoninkertaisittanneMonikon abessiivimoninkertaisittaan
Monikon abessiivimoninkertaisittansaMonikon komitatiivimoninkertaisine
Monikon komitatiivimoninkertaisineniMonikon komitatiivimoninkertaisinesi
Monikon komitatiivimoninkertaisinemmeMonikon komitatiivimoninkertaisinenne
Monikon komitatiivimoninkertaisineenMonikon komitatiivimoninkertaisinensa
KomparatiivimoninkertaisempiSuperlatiivimoninkertaisin
Monikon akkusatiivimoninkertaisetMonikon akkusatiivimoninkertaiseni
Monikon akkusatiivimoninkertaisesiMonikon akkusatiivimoninkertaisemme
Monikon akkusatiivimoninkertaisenneMonikon akkusatiivimoninkertaisensa
AkkusatiivimoninkertaiseniAkkusatiivimoninkertaisesi
AkkusatiivimoninkertaisemmeAkkusatiivimoninkertaisenne
Akkusatiivimoninkertaisensa

Luokat