Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmaksullistanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesensmaksullistat
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesensmaksullistammeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesensmaksullistatte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesensmaksullistavatYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimaksullistin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektimaksullistitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimaksullisti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektimaksullistimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektimaksullistitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektimaksullistivatYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmaksullistaisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesensmaksullistaisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesensmaksullistaisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesensmaksullistaisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesensmaksullistaisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesensmaksullistaisivatYksikön toisen persoonan imperatiivin preesensmaksullista
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesensmaksullistakoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesensmaksullistakaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesensmaksullistakaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesensmaksullistakoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmaksullistanenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesensmaksullistanet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesensmaksullistaneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesensmaksullistanemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesensmaksullistanetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesensmaksullistanevat

Luokat