Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Määritelmät

Adjektiivit

  1. josta peritään maksu
  2. (puhekieltä) sellainen, joka tarjoaa seksipalveluita maksua vastaan; prostituoitu

Esimerkit

  • seuranaan venäläisiä maksullisia naisia
  • etsiä seuraa maksullisista

Taivutusmuodot

MonikkomaksullisetMonikkomaksulliseni
MonikkomaksullisesiMonikkomaksullisemme
MonikkomaksullisenneMonikkomaksullisensa
GenetiivimaksullisenGenetiivimaksulliseni
GenetiivimaksullisesiGenetiivimaksullisemme
GenetiivimaksullisenneGenetiivimaksullisensa
Monikon genetiivimaksullistenMonikon genetiivimaksullisien
Monikon genetiivimaksullisteniMonikon genetiivimaksullisieni
Monikon genetiivimaksullistesiMonikon genetiivimaksullisiesi
Monikon genetiivimaksullistemmeMonikon genetiivimaksullisiemme
Monikon genetiivimaksullistenneMonikon genetiivimaksullisienne
Monikon genetiivimaksullistensaMonikon genetiivimaksullisiensa
PartitiivimaksullistaPartitiivimaksullistani
PartitiivimaksullistasiPartitiivimaksullistamme
PartitiivimaksullistannePartitiivimaksullistaan
PartitiivimaksullistansaMonikon partitiivimaksullisia
Monikon partitiivimaksullisianiMonikon partitiivimaksullisiasi
Monikon partitiivimaksullisiammeMonikon partitiivimaksullisianne
Monikon partitiivimaksullisiaanMonikon partitiivimaksullisiansa
InessiivimaksullisessaInessiivimaksullisessani
InessiivimaksullisessasiInessiivimaksullisessamme
InessiivimaksullisessanneInessiivimaksullisessaan
InessiivimaksullisessansaMonikon inessiivimaksullisissa
Monikon inessiivimaksullisissaniMonikon inessiivimaksullisissasi
Monikon inessiivimaksullisissammeMonikon inessiivimaksullisissanne
Monikon inessiivimaksullisissaanMonikon inessiivimaksullisissansa
ElatiivimaksullisestaElatiivimaksullisestani
ElatiivimaksullisestasiElatiivimaksullisestamme
ElatiivimaksullisestanneElatiivimaksullisestaan
ElatiivimaksullisestansaMonikon elatiivimaksullisista
Monikon elatiivimaksullisistaniMonikon elatiivimaksullisistasi
Monikon elatiivimaksullisistammeMonikon elatiivimaksullisistanne
Monikon elatiivimaksullisistaanMonikon elatiivimaksullisistansa
IllatiivimaksulliseenIllatiivimaksulliseeni
IllatiivimaksulliseesiIllatiivimaksulliseemme
IllatiivimaksulliseenneIllatiivimaksulliseensa
Monikon illatiivimaksullisiinMonikon illatiivimaksullisiini
Monikon illatiivimaksullisiisiMonikon illatiivimaksullisiimme
Monikon illatiivimaksullisiinneMonikon illatiivimaksullisiinsa
AdessiivimaksullisellaAdessiivimaksullisellani
AdessiivimaksullisellasiAdessiivimaksullisellamme
AdessiivimaksullisellanneAdessiivimaksullisellaan
AdessiivimaksullisellansaMonikon adessiivimaksullisilla
Monikon adessiivimaksullisillaniMonikon adessiivimaksullisillasi
Monikon adessiivimaksullisillammeMonikon adessiivimaksullisillanne
Monikon adessiivimaksullisillaanMonikon adessiivimaksullisillansa
AblatiivimaksulliseltaAblatiivimaksulliseltani
AblatiivimaksulliseltasiAblatiivimaksulliseltamme
AblatiivimaksulliseltanneAblatiivimaksulliseltaan
AblatiivimaksulliseltansaMonikon ablatiivimaksullisilta
Monikon ablatiivimaksullisiltaniMonikon ablatiivimaksullisiltasi
Monikon ablatiivimaksullisiltammeMonikon ablatiivimaksullisiltanne
Monikon ablatiivimaksullisiltaanMonikon ablatiivimaksullisiltansa
AllatiivimaksulliselleAllatiivimaksulliselleni
AllatiivimaksullisellesiAllatiivimaksullisellemme
AllatiivimaksullisellenneAllatiivimaksulliselleen
AllatiivimaksullisellensaMonikon allatiivimaksullisille
Monikon allatiivimaksullisilleniMonikon allatiivimaksullisillesi
Monikon allatiivimaksullisillemmeMonikon allatiivimaksullisillenne
Monikon allatiivimaksullisilleenMonikon allatiivimaksullisillensa
EssiivimaksullisenaEssiivimaksullisenani
EssiivimaksullisenasiEssiivimaksullisenamme
EssiivimaksullisenanneEssiivimaksullisenaan
EssiivimaksullisenansaMonikon essiivimaksullisina
Monikon essiivimaksullisinaniMonikon essiivimaksullisinasi
Monikon essiivimaksullisinammeMonikon essiivimaksullisinanne
Monikon essiivimaksullisinaanMonikon essiivimaksullisinansa
TranslatiivimaksulliseksiTranslatiivimaksullisekseni
TranslatiivimaksulliseksesiTranslatiivimaksulliseksemme
TranslatiivimaksulliseksenneTranslatiivimaksullisekseen
TranslatiivimaksulliseksensaMonikon translatiivimaksullisiksi
Monikon translatiivimaksullisikseniMonikon translatiivimaksullisiksesi
Monikon translatiivimaksullisiksemmeMonikon translatiivimaksullisiksenne
Monikon translatiivimaksullisikseenMonikon translatiivimaksullisiksensa
Monikon instruktiivimaksullisinAbessiivimaksullisetta
AbessiivimaksullisettaniAbessiivimaksullisettasi
AbessiivimaksullisettammeAbessiivimaksullisettanne
AbessiivimaksullisettaanAbessiivimaksullisettansa
Monikon abessiivimaksullisittaMonikon abessiivimaksullisittani
Monikon abessiivimaksullisittasiMonikon abessiivimaksullisittamme
Monikon abessiivimaksullisittanneMonikon abessiivimaksullisittaan
Monikon abessiivimaksullisittansaMonikon komitatiivimaksullisine
Monikon komitatiivimaksullisineniMonikon komitatiivimaksullisinesi
Monikon komitatiivimaksullisinemmeMonikon komitatiivimaksullisinenne
Monikon komitatiivimaksullisineenMonikon komitatiivimaksullisinensa
KomparatiivimaksullisempiSuperlatiivimaksullisin
Monikon akkusatiivimaksullisetMonikon akkusatiivimaksulliseni
Monikon akkusatiivimaksullisesiMonikon akkusatiivimaksullisemme
Monikon akkusatiivimaksullisenneMonikon akkusatiivimaksullisensa
AkkusatiivimaksulliseniAkkusatiivimaksullisesi
AkkusatiivimaksullisemmeAkkusatiivimaksullisenne
Akkusatiivimaksullisensa

Luokat