Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshuojistanYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenshuojistat
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenshuojistammeMonikon toisen persoonan indikatiivin preesenshuojistatte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenshuojistavatYksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihuojistin
Yksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektihuojistitYksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihuojisti
Monikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektihuojistimmeMonikon toisen persoonan indikatiivin imperfektihuojistitte
Monikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektihuojistivatYksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshuojistaisin
Yksikön toisen persoonan konditionaalin preesenshuojistaisitYksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenshuojistaisi
Monikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenshuojistaisimmeMonikon toisen persoonan konditionaalin preesenshuojistaisitte
Monikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenshuojistaisivatYksikön toisen persoonan imperatiivin preesenshuojista
Yksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenshuojistakoonMonikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenshuojistakaamme
Monikon toisen persoonan imperatiivin preesenshuojistakaaMonikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenshuojistakoot
Yksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshuojistanenYksikön toisen persoonan potentiaalin preesenshuojistanet
Yksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenshuojistaneeMonikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenshuojistanemme
Monikon toisen persoonan potentiaalin preesenshuojistanetteMonikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenshuojistanevat

Luokat