Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
1.
2.

Taivutusmuodot

MonikkokaleeriorjatGenetiivikaleeriorjan
Monikon genetiivikaleeriorjienPartitiivikaleeriorjaa
Monikon partitiivikaleeriorjiaInessiivikaleeriorjassa
Monikon inessiivikaleeriorjissaElatiivikaleeriorjasta
Monikon elatiivikaleeriorjistaIllatiivikaleeriorjaan
Monikon illatiivikaleeriorjiinAdessiivikaleeriorjalla
Monikon adessiivikaleeriorjillaAblatiivikaleeriorjalta
Monikon ablatiivikaleeriorjiltaAllatiivikaleeriorjalle
Monikon allatiivikaleeriorjilleEssiivikaleeriorjana
Monikon essiivikaleeriorjinaTranslatiivikaleeriorjaksi
Monikon translatiivikaleeriorjiksiMonikon instruktiivikaleeriorjin
AbessiivikaleeriorjattaMonikon abessiivikaleeriorjitta
Monikon akkusatiivikaleeriorjat

Luokat