Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Vaihtoehtoiset kirjoitusmuodot

Käännös
Substantiivit
1.

Taivutusmuodot

MonikkohašiksetGenetiivihašiksen
Monikon genetiivihašistenMonikon genetiivihašiksien
PartitiivihašistaMonikon partitiivihašiksia
InessiivihašiksessaMonikon inessiivihašiksissa
ElatiivihašiksestaMonikon elatiivihašiksista
IllatiivihašikseenMonikon illatiivihašiksiin
AdessiivihašiksellaMonikon adessiivihašiksilla
AblatiivihašikseltaMonikon ablatiivihašiksilta
AllatiivihašikselleMonikon allatiivihašiksille
EssiivihašiksenaMonikon essiivihašiksina
TranslatiivihašikseksiMonikon translatiivihašiksiksi
Monikon instruktiivihašiksinAbessiivihašiksetta
Monikon abessiivihašiksittaMonikon akkusatiivihašikset