Sanakirja
Tekoälykääntäjä

Synonyymit

Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.

Taivutusmuodot

MonikkomuhevatMonikkomuhevani
MonikkomuhevasiMonikkomuhevamme
MonikkomuhevanneMonikkomuhevansa
GenetiivimuhevanGenetiivimuhevani
GenetiivimuhevasiGenetiivimuhevamme
GenetiivimuhevanneGenetiivimuhevansa
Monikon genetiivimuhevienMonikon genetiivimuhevieni
Monikon genetiivimuheviesiMonikon genetiivimuheviemme
Monikon genetiivimuhevienneMonikon genetiivimuheviensa
PartitiivimuhevaaPartitiivimuhevaani
PartitiivimuhevaasiPartitiivimuhevaamme
PartitiivimuhevaannePartitiivimuhevaansa
Monikon partitiivimuheviaMonikon partitiivimuheviani
Monikon partitiivimuheviasiMonikon partitiivimuheviamme
Monikon partitiivimuhevianneMonikon partitiivimuheviaan
Monikon partitiivimuheviansaInessiivimuhevassa
InessiivimuhevassaniInessiivimuhevassasi
InessiivimuhevassammeInessiivimuhevassanne
InessiivimuhevassaanInessiivimuhevassansa
Monikon inessiivimuhevissaMonikon inessiivimuhevissani
Monikon inessiivimuhevissasiMonikon inessiivimuhevissamme
Monikon inessiivimuhevissanneMonikon inessiivimuhevissaan
Monikon inessiivimuhevissansaElatiivimuhevasta
ElatiivimuhevastaniElatiivimuhevastasi
ElatiivimuhevastammeElatiivimuhevastanne
ElatiivimuhevastaanElatiivimuhevastansa
Monikon elatiivimuhevistaMonikon elatiivimuhevistani
Monikon elatiivimuhevistasiMonikon elatiivimuhevistamme
Monikon elatiivimuhevistanneMonikon elatiivimuhevistaan
Monikon elatiivimuhevistansaIllatiivimuhevaan
IllatiivimuhevaaniIllatiivimuhevaasi
IllatiivimuhevaammeIllatiivimuhevaanne
IllatiivimuhevaansaMonikon illatiivimuheviin
Monikon illatiivimuheviiniMonikon illatiivimuheviisi
Monikon illatiivimuheviimmeMonikon illatiivimuheviinne
Monikon illatiivimuheviinsaAdessiivimuhevalla
AdessiivimuhevallaniAdessiivimuhevallasi
AdessiivimuhevallammeAdessiivimuhevallanne
AdessiivimuhevallaanAdessiivimuhevallansa
Monikon adessiivimuhevillaMonikon adessiivimuhevillani
Monikon adessiivimuhevillasiMonikon adessiivimuhevillamme
Monikon adessiivimuhevillanneMonikon adessiivimuhevillaan
Monikon adessiivimuhevillansaAblatiivimuhevalta
AblatiivimuhevaltaniAblatiivimuhevaltasi
AblatiivimuhevaltammeAblatiivimuhevaltanne
AblatiivimuhevaltaanAblatiivimuhevaltansa
Monikon ablatiivimuheviltaMonikon ablatiivimuheviltani
Monikon ablatiivimuheviltasiMonikon ablatiivimuheviltamme
Monikon ablatiivimuheviltanneMonikon ablatiivimuheviltaan
Monikon ablatiivimuheviltansaAllatiivimuhevalle
AllatiivimuhevalleniAllatiivimuhevallesi
AllatiivimuhevallemmeAllatiivimuhevallenne
AllatiivimuhevalleenAllatiivimuhevallensa
Monikon allatiivimuhevilleMonikon allatiivimuhevilleni
Monikon allatiivimuhevillesiMonikon allatiivimuhevillemme
Monikon allatiivimuhevillenneMonikon allatiivimuhevilleen
Monikon allatiivimuhevillensaEssiivimuhevana
EssiivimuhevananiEssiivimuhevanasi
EssiivimuhevanammeEssiivimuhevananne
EssiivimuhevanaanEssiivimuhevanansa
Monikon essiivimuhevinaMonikon essiivimuhevinani
Monikon essiivimuhevinasiMonikon essiivimuhevinamme
Monikon essiivimuhevinanneMonikon essiivimuhevinaan
Monikon essiivimuhevinansaTranslatiivimuhevaksi
TranslatiivimuhevakseniTranslatiivimuhevaksesi
TranslatiivimuhevaksemmeTranslatiivimuhevaksenne
TranslatiivimuhevakseenTranslatiivimuhevaksensa
Monikon translatiivimuheviksiMonikon translatiivimuhevikseni
Monikon translatiivimuheviksesiMonikon translatiivimuheviksemme
Monikon translatiivimuheviksenneMonikon translatiivimuhevikseen
Monikon translatiivimuheviksensaMonikon instruktiivimuhevin
AbessiivimuhevattaAbessiivimuhevattani
AbessiivimuhevattasiAbessiivimuhevattamme
AbessiivimuhevattanneAbessiivimuhevattaan
AbessiivimuhevattansaMonikon abessiivimuhevitta
Monikon abessiivimuhevittaniMonikon abessiivimuhevittasi
Monikon abessiivimuhevittammeMonikon abessiivimuhevittanne
Monikon abessiivimuhevittaanMonikon abessiivimuhevittansa
Monikon komitatiivimuhevineMonikon komitatiivimuhevineni
Monikon komitatiivimuhevinesiMonikon komitatiivimuhevinemme
Monikon komitatiivimuhevinenneMonikon komitatiivimuhevineen
Monikon komitatiivimuhevinensaMonikon akkusatiivimuhevat
Monikon akkusatiivimuhevaniMonikon akkusatiivimuhevasi
Monikon akkusatiivimuhevammeMonikon akkusatiivimuhevanne
Monikon akkusatiivimuhevansaAkkusatiivimuhevani
AkkusatiivimuhevasiAkkusatiivimuhevamme
AkkusatiivimuhevanneAkkusatiivimuhevansa