Käännöksiä ei löytynyt valitulle kohdekielelle.
| Monikko | muhevat | Monikko | muhevani |
| Monikko | muhevasi | Monikko | muhevamme |
| Monikko | muhevanne | Monikko | muhevansa |
| Genetiivi | muhevan | Genetiivi | muhevani |
| Genetiivi | muhevasi | Genetiivi | muhevamme |
| Genetiivi | muhevanne | Genetiivi | muhevansa |
| Monikon genetiivi | muhevien | Monikon genetiivi | muhevieni |
| Monikon genetiivi | muheviesi | Monikon genetiivi | muheviemme |
| Monikon genetiivi | muhevienne | Monikon genetiivi | muheviensa |
| Partitiivi | muhevaa | Partitiivi | muhevaani |
| Partitiivi | muhevaasi | Partitiivi | muhevaamme |
| Partitiivi | muhevaanne | Partitiivi | muhevaansa |
| Monikon partitiivi | muhevia | Monikon partitiivi | muheviani |
| Monikon partitiivi | muheviasi | Monikon partitiivi | muheviamme |
| Monikon partitiivi | muhevianne | Monikon partitiivi | muheviaan |
| Monikon partitiivi | muheviansa | Inessiivi | muhevassa |
| Inessiivi | muhevassani | Inessiivi | muhevassasi |
| Inessiivi | muhevassamme | Inessiivi | muhevassanne |
| Inessiivi | muhevassaan | Inessiivi | muhevassansa |
| Monikon inessiivi | muhevissa | Monikon inessiivi | muhevissani |
| Monikon inessiivi | muhevissasi | Monikon inessiivi | muhevissamme |
| Monikon inessiivi | muhevissanne | Monikon inessiivi | muhevissaan |
| Monikon inessiivi | muhevissansa | Elatiivi | muhevasta |
| Elatiivi | muhevastani | Elatiivi | muhevastasi |
| Elatiivi | muhevastamme | Elatiivi | muhevastanne |
| Elatiivi | muhevastaan | Elatiivi | muhevastansa |
| Monikon elatiivi | muhevista | Monikon elatiivi | muhevistani |
| Monikon elatiivi | muhevistasi | Monikon elatiivi | muhevistamme |
| Monikon elatiivi | muhevistanne | Monikon elatiivi | muhevistaan |
| Monikon elatiivi | muhevistansa | Illatiivi | muhevaan |
| Illatiivi | muhevaani | Illatiivi | muhevaasi |
| Illatiivi | muhevaamme | Illatiivi | muhevaanne |
| Illatiivi | muhevaansa | Monikon illatiivi | muheviin |
| Monikon illatiivi | muheviini | Monikon illatiivi | muheviisi |
| Monikon illatiivi | muheviimme | Monikon illatiivi | muheviinne |
| Monikon illatiivi | muheviinsa | Adessiivi | muhevalla |
| Adessiivi | muhevallani | Adessiivi | muhevallasi |
| Adessiivi | muhevallamme | Adessiivi | muhevallanne |
| Adessiivi | muhevallaan | Adessiivi | muhevallansa |
| Monikon adessiivi | muhevilla | Monikon adessiivi | muhevillani |
| Monikon adessiivi | muhevillasi | Monikon adessiivi | muhevillamme |
| Monikon adessiivi | muhevillanne | Monikon adessiivi | muhevillaan |
| Monikon adessiivi | muhevillansa | Ablatiivi | muhevalta |
| Ablatiivi | muhevaltani | Ablatiivi | muhevaltasi |
| Ablatiivi | muhevaltamme | Ablatiivi | muhevaltanne |
| Ablatiivi | muhevaltaan | Ablatiivi | muhevaltansa |
| Monikon ablatiivi | muhevilta | Monikon ablatiivi | muheviltani |
| Monikon ablatiivi | muheviltasi | Monikon ablatiivi | muheviltamme |
| Monikon ablatiivi | muheviltanne | Monikon ablatiivi | muheviltaan |
| Monikon ablatiivi | muheviltansa | Allatiivi | muhevalle |
| Allatiivi | muhevalleni | Allatiivi | muhevallesi |
| Allatiivi | muhevallemme | Allatiivi | muhevallenne |
| Allatiivi | muhevalleen | Allatiivi | muhevallensa |
| Monikon allatiivi | muheville | Monikon allatiivi | muhevilleni |
| Monikon allatiivi | muhevillesi | Monikon allatiivi | muhevillemme |
| Monikon allatiivi | muhevillenne | Monikon allatiivi | muhevilleen |
| Monikon allatiivi | muhevillensa | Essiivi | muhevana |
| Essiivi | muhevanani | Essiivi | muhevanasi |
| Essiivi | muhevanamme | Essiivi | muhevananne |
| Essiivi | muhevanaan | Essiivi | muhevanansa |
| Monikon essiivi | muhevina | Monikon essiivi | muhevinani |
| Monikon essiivi | muhevinasi | Monikon essiivi | muhevinamme |
| Monikon essiivi | muhevinanne | Monikon essiivi | muhevinaan |
| Monikon essiivi | muhevinansa | Translatiivi | muhevaksi |
| Translatiivi | muhevakseni | Translatiivi | muhevaksesi |
| Translatiivi | muhevaksemme | Translatiivi | muhevaksenne |
| Translatiivi | muhevakseen | Translatiivi | muhevaksensa |
| Monikon translatiivi | muheviksi | Monikon translatiivi | muhevikseni |
| Monikon translatiivi | muheviksesi | Monikon translatiivi | muheviksemme |
| Monikon translatiivi | muheviksenne | Monikon translatiivi | muhevikseen |
| Monikon translatiivi | muheviksensa | Monikon instruktiivi | muhevin |
| Abessiivi | muhevatta | Abessiivi | muhevattani |
| Abessiivi | muhevattasi | Abessiivi | muhevattamme |
| Abessiivi | muhevattanne | Abessiivi | muhevattaan |
| Abessiivi | muhevattansa | Monikon abessiivi | muhevitta |
| Monikon abessiivi | muhevittani | Monikon abessiivi | muhevittasi |
| Monikon abessiivi | muhevittamme | Monikon abessiivi | muhevittanne |
| Monikon abessiivi | muhevittaan | Monikon abessiivi | muhevittansa |
| Monikon komitatiivi | muhevine | Monikon komitatiivi | muhevineni |
| Monikon komitatiivi | muhevinesi | Monikon komitatiivi | muhevinemme |
| Monikon komitatiivi | muhevinenne | Monikon komitatiivi | muhevineen |
| Monikon komitatiivi | muhevinensa | Monikon akkusatiivi | muhevat |
| Monikon akkusatiivi | muhevani | Monikon akkusatiivi | muhevasi |
| Monikon akkusatiivi | muhevamme | Monikon akkusatiivi | muhevanne |
| Monikon akkusatiivi | muhevansa | Akkusatiivi | muhevani |
| Akkusatiivi | muhevasi | Akkusatiivi | muhevamme |
| Akkusatiivi | muhevanne | Akkusatiivi | muhevansa |