Sanakirja.org
In English
Mobiiliversio
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
-
bulgaria
englanti
espanja
esperanto
hollanti
italia
japani
kreikka
latina
latvia
liettua
norja
portugali
puola
ranska
ruotsi
saksa
suomi
tanska
turkki
tšekki
unkari
venäjä
viro
fi-en
en-fi
Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Synonyymit
monikäsitteinen
Haettu sana löytyi näillä lähdekielillä:
suomi
Käännös
Ääninäyte
Adjektiivit
1.
ambigu
{m}
France
Taivutusmuodot
Monikko
tulkinnanvaraiset
Monikko
tulkinnanvaraiseni
Monikko
tulkinnanvaraisesi
Monikko
tulkinnanvaraisemme
Monikko
tulkinnanvaraisenne
Monikko
tulkinnanvaraisensa
Genetiivi
tulkinnanvaraisen
Genetiivi
tulkinnanvaraiseni
Genetiivi
tulkinnanvaraisesi
Genetiivi
tulkinnanvaraisemme
Genetiivi
tulkinnanvaraisenne
Genetiivi
tulkinnanvaraisensa
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisten
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisien
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisteni
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisieni
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraistesi
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisiesi
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraistemme
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisiemme
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraistenne
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisienne
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraistensa
Monikon genetiivi
tulkinnanvaraisiensa
Partitiivi
tulkinnanvaraista
Partitiivi
tulkinnanvaraistani
Partitiivi
tulkinnanvaraistasi
Partitiivi
tulkinnanvaraistamme
Partitiivi
tulkinnanvaraistanne
Partitiivi
tulkinnanvaraistaan
Partitiivi
tulkinnanvaraistansa
Monikon partitiivi
tulkinnanvaraisia
Monikon partitiivi
tulkinnanvaraisiani
Monikon partitiivi
tulkinnanvaraisiasi
Monikon partitiivi
tulkinnanvaraisiamme
Monikon partitiivi
tulkinnanvaraisianne
Monikon partitiivi
tulkinnanvaraisiaan
Monikon partitiivi
tulkinnanvaraisiansa
Inessiivi
tulkinnanvaraisessa
Inessiivi
tulkinnanvaraisessani
Inessiivi
tulkinnanvaraisessasi
Inessiivi
tulkinnanvaraisessamme
Inessiivi
tulkinnanvaraisessanne
Inessiivi
tulkinnanvaraisessaan
Inessiivi
tulkinnanvaraisessansa
Monikon inessiivi
tulkinnanvaraisissa
Monikon inessiivi
tulkinnanvaraisissani
Monikon inessiivi
tulkinnanvaraisissasi
Monikon inessiivi
tulkinnanvaraisissamme
Monikon inessiivi
tulkinnanvaraisissanne
Monikon inessiivi
tulkinnanvaraisissaan
Monikon inessiivi
tulkinnanvaraisissansa
Elatiivi
tulkinnanvaraisesta
Elatiivi
tulkinnanvaraisestani
Elatiivi
tulkinnanvaraisestasi
Elatiivi
tulkinnanvaraisestamme
Elatiivi
tulkinnanvaraisestanne
Elatiivi
tulkinnanvaraisestaan
Elatiivi
tulkinnanvaraisestansa
Monikon elatiivi
tulkinnanvaraisista
Monikon elatiivi
tulkinnanvaraisistani
Monikon elatiivi
tulkinnanvaraisistasi
Monikon elatiivi
tulkinnanvaraisistamme
Monikon elatiivi
tulkinnanvaraisistanne
Monikon elatiivi
tulkinnanvaraisistaan
Monikon elatiivi
tulkinnanvaraisistansa
Illatiivi
tulkinnanvaraiseen
Illatiivi
tulkinnanvaraiseeni
Illatiivi
tulkinnanvaraiseesi
Illatiivi
tulkinnanvaraiseemme
Illatiivi
tulkinnanvaraiseenne
Illatiivi
tulkinnanvaraiseensa
Monikon illatiivi
tulkinnanvaraisiin
Monikon illatiivi
tulkinnanvaraisiini
Monikon illatiivi
tulkinnanvaraisiisi
Monikon illatiivi
tulkinnanvaraisiimme
Monikon illatiivi
tulkinnanvaraisiinne
Monikon illatiivi
tulkinnanvaraisiinsa
Adessiivi
tulkinnanvaraisella
Adessiivi
tulkinnanvaraisellani
Adessiivi
tulkinnanvaraisellasi
Adessiivi
tulkinnanvaraisellamme
Adessiivi
tulkinnanvaraisellanne
Adessiivi
tulkinnanvaraisellaan
Adessiivi
tulkinnanvaraisellansa
Monikon adessiivi
tulkinnanvaraisilla
Monikon adessiivi
tulkinnanvaraisillani
Monikon adessiivi
tulkinnanvaraisillasi
Monikon adessiivi
tulkinnanvaraisillamme
Monikon adessiivi
tulkinnanvaraisillanne
Monikon adessiivi
tulkinnanvaraisillaan
Monikon adessiivi
tulkinnanvaraisillansa
Ablatiivi
tulkinnanvaraiselta
Ablatiivi
tulkinnanvaraiseltani
Ablatiivi
tulkinnanvaraiseltasi
Ablatiivi
tulkinnanvaraiseltamme
Ablatiivi
tulkinnanvaraiseltanne
Ablatiivi
tulkinnanvaraiseltaan
Ablatiivi
tulkinnanvaraiseltansa
Monikon ablatiivi
tulkinnanvaraisilta
Monikon ablatiivi
tulkinnanvaraisiltani
Monikon ablatiivi
tulkinnanvaraisiltasi
Monikon ablatiivi
tulkinnanvaraisiltamme
Monikon ablatiivi
tulkinnanvaraisiltanne
Monikon ablatiivi
tulkinnanvaraisiltaan
Monikon ablatiivi
tulkinnanvaraisiltansa
Allatiivi
tulkinnanvaraiselle
Allatiivi
tulkinnanvaraiselleni
Allatiivi
tulkinnanvaraisellesi
Allatiivi
tulkinnanvaraisellemme
Allatiivi
tulkinnanvaraisellenne
Allatiivi
tulkinnanvaraiselleen
Allatiivi
tulkinnanvaraisellensa
Monikon allatiivi
tulkinnanvaraisille
Monikon allatiivi
tulkinnanvaraisilleni
Monikon allatiivi
tulkinnanvaraisillesi
Monikon allatiivi
tulkinnanvaraisillemme
Monikon allatiivi
tulkinnanvaraisillenne
Monikon allatiivi
tulkinnanvaraisilleen
Monikon allatiivi
tulkinnanvaraisillensa
Essiivi
tulkinnanvaraisena
Essiivi
tulkinnanvaraisenani
Essiivi
tulkinnanvaraisenasi
Essiivi
tulkinnanvaraisenamme
Essiivi
tulkinnanvaraisenanne
Essiivi
tulkinnanvaraisenaan
Essiivi
tulkinnanvaraisenansa
Monikon essiivi
tulkinnanvaraisina
Monikon essiivi
tulkinnanvaraisinani
Monikon essiivi
tulkinnanvaraisinasi
Monikon essiivi
tulkinnanvaraisinamme
Monikon essiivi
tulkinnanvaraisinanne
Monikon essiivi
tulkinnanvaraisinaan
Monikon essiivi
tulkinnanvaraisinansa
Translatiivi
tulkinnanvaraiseksi
Translatiivi
tulkinnanvaraisekseni
Translatiivi
tulkinnanvaraiseksesi
Translatiivi
tulkinnanvaraiseksemme
Translatiivi
tulkinnanvaraiseksenne
Translatiivi
tulkinnanvaraisekseen
Translatiivi
tulkinnanvaraiseksensa
Monikon translatiivi
tulkinnanvaraisiksi
Monikon translatiivi
tulkinnanvaraisikseni
Monikon translatiivi
tulkinnanvaraisiksesi
Monikon translatiivi
tulkinnanvaraisiksemme
Monikon translatiivi
tulkinnanvaraisiksenne
Monikon translatiivi
tulkinnanvaraisikseen
Monikon translatiivi
tulkinnanvaraisiksensa
Monikon instruktiivi
tulkinnanvaraisin
Abessiivi
tulkinnanvaraisetta
Abessiivi
tulkinnanvaraisettani
Abessiivi
tulkinnanvaraisettasi
Abessiivi
tulkinnanvaraisettamme
Abessiivi
tulkinnanvaraisettanne
Abessiivi
tulkinnanvaraisettaan
Abessiivi
tulkinnanvaraisettansa
Monikon abessiivi
tulkinnanvaraisitta
Monikon abessiivi
tulkinnanvaraisittani
Monikon abessiivi
tulkinnanvaraisittasi
Monikon abessiivi
tulkinnanvaraisittamme
Monikon abessiivi
tulkinnanvaraisittanne
Monikon abessiivi
tulkinnanvaraisittaan
Monikon abessiivi
tulkinnanvaraisittansa
Monikon komitatiivi
tulkinnanvaraisine
Monikon komitatiivi
tulkinnanvaraisineni
Monikon komitatiivi
tulkinnanvaraisinesi
Monikon komitatiivi
tulkinnanvaraisinemme
Monikon komitatiivi
tulkinnanvaraisinenne
Monikon komitatiivi
tulkinnanvaraisineen
Monikon komitatiivi
tulkinnanvaraisinensa
Monikon akkusatiivi
tulkinnanvaraiset
Monikon akkusatiivi
tulkinnanvaraiseni
Monikon akkusatiivi
tulkinnanvaraisesi
Monikon akkusatiivi
tulkinnanvaraisemme
Monikon akkusatiivi
tulkinnanvaraisenne
Monikon akkusatiivi
tulkinnanvaraisensa
Akkusatiivi
tulkinnanvaraiseni
Akkusatiivi
tulkinnanvaraisesi
Akkusatiivi
tulkinnanvaraisemme
Akkusatiivi
tulkinnanvaraisenne
Akkusatiivi
tulkinnanvaraisensa