Sanakirja
Tekoälykääntäjä
Käännös
Verbit
1.

Taivutusmuodot

Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenssimuloinYksikön toisen persoonan indikatiivin preesenssimuloit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin preesenssimuloiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin preesenssimuloimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin preesenssimuloitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin preesenssimuloivat
Yksikön ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektisimuloinYksikön toisen persoonan indikatiivin imperfektisimuloit
Yksikön kolmannen persoonan indikatiivin imperfektisimuloiMonikon ensimmäisen persoonan indikatiivin imperfektisimuloimme
Monikon toisen persoonan indikatiivin imperfektisimuloitteMonikon kolmannen persoonan indikatiivin imperfektisimuloivat
Yksikön ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenssimuloisinYksikön toisen persoonan konditionaalin preesenssimuloisit
Yksikön kolmannen persoonan konditionaalin preesenssimuloisiMonikon ensimmäisen persoonan konditionaalin preesenssimuloisimme
Monikon toisen persoonan konditionaalin preesenssimuloisitteMonikon kolmannen persoonan konditionaalin preesenssimuloisivat
Yksikön toisen persoonan imperatiivin preesenssimuloiYksikön kolmannen persoonan imperatiivin preesenssimuloikoon
Monikon ensimmäisen persoonan imperatiivin preesenssimuloikaammeMonikon toisen persoonan imperatiivin preesenssimuloikaa
Monikon kolmannen persoonan imperatiivin preesenssimuloikootYksikön ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenssimuloinen
Yksikön toisen persoonan potentiaalin preesenssimuloinetYksikön kolmannen persoonan potentiaalin preesenssimuloinee
Monikon ensimmäisen persoonan potentiaalin preesenssimuloinemmeMonikon toisen persoonan potentiaalin preesenssimuloinette
Monikon kolmannen persoonan potentiaalin preesenssimuloinevat

Luokat